Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Vi tävlar Måndag 2010-10-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Vi tävlar Måndag 2010-10-11

Bricka 21

BK S:t Erik, Sverige 2010.10.11

Nord giv
N-S i zon
E42
E973
Kkn763
E
1095
D654
ED85
D7
Dkn7
Kkn102
2
K10542
K863
8
1094
kn9863

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Marie-Louise Ek - Mona Tjulander Marianne Sävenfalk - Anita Westerling 5 N= D 600 50/0
Anna Dinkelspiel - Kerstin Gråberg Ulla Andersson - Monica Johansson 1 N+4 D 150 42/8
Olle Billström - Arne Wickman Ellis Wohlner - Rune Strand 3 N+2 D 150 42/8
Bengt Köhler - Birgitta Köhler Elof Fogbrand - Inger Flink 1 N+4 D 150 42/8
Lena Fürst-Rozkalns - Karin Falck Christina Nygren - Viveca Järnland 4 V-3 E 150 42/8
Kerstin Karlström - Lena Göransson Anna Olsson - Marie Alsén 3 N+2 D 150 42/8
Stig Svensson - Gunnel Svensson Agneta Delin - Kristina Grewin 4 N+1 10 150 42/8
Sverker Hydén - Björn Bergström Ingegerd Lundquist - Astrid Kling 1 N+4 D 150 42/8
Erling Ribbing - Carl Asklöf Eva Mårtensson - Ullabella Jerand 2 S+1 D 140 34/16
Jan Christiernin - Elisabeth Andersson Kjell Karlsson - Gert Sass 2 N+2 Kn 130 26/24
Jan Heuman - Per Jermsten Marie Barrymore - Emmy van Otterdijk 1 N+3 Kn 130 26/24
Gunnar Luthman - Jan Carlson Cecilia Lindberg - Roger Boström 1 N+3 10 130 26/24
Anita Ullenvik - Ingegärd Lindström Håkan Sacklén - Mari-Anne Elsasdotter 2 N+2 Kn 130 26/24
Kerstin Gustafsson - Rune Gustafsson Per-Olof Wredlund - Folke Ljungström 1 N+3 2 130 26/24
Bengt Wennerberg - Bengt Gustafsson Maj-Britt Eriksson - Ingegerd Sjögerud 1 N+3 2 130 26/24
Stig Litzén - Toomas Saagpakk Bengt Johnsson - Lena Norlin 1 N+3 2 130 26/24
Göran Parner - Gert Persson Annette Sjöö - Birgit Jansson 3 N= 5 110 18/32
Gunilla Jacobson - Kerstin Egnell Kerstin Lindén - Bertil E Olsson 3 V-1 E 50 15/35
Birgitta Ivarsson - Inga Vesterlund Staffan Bredberg - Åke Andersson 2 V-1 3 50 15/35
Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson Clary Sundblad - Staffan Troell 3NT S-1 5 -100 10/40
Ulla Atterdal - Anna-Stina Törnqvist Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski 4 N-1 5 -100 10/40
Olle Fahlén - Lena Fahlén Nils Ahlén - Börje Larsson 2 N-1 2 -100 10/40
Per-Owe Jalde - Rita Sjöö Jane Ellner - Birgit Dyrebrant 1 V+1 E -110 6/44
Anna-Lena Nilsson - Tore Baars Franciska Levy - Ingvar Bladini 2NT V= 3 -120 4/46
I-B Edholm - Ellen Norman Karin Englund - Marita Clausen 3NT S-2 4 -200 1/49
Tomas Clason - Charlotte Huldt Karin Axelsson - Britt Andersson 4 S-2 5 -200 1/49