Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Vi tävlar Måndag 2010-10-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Vi tävlar Måndag 2010-10-11

Bricka 20

BK S:t Erik, Sverige 2010.10.11

Väst giv
alla i zon
105
kn964
E6
Dkn982
kn8
D8732
1073
E63
EKD62
K105
Dkn4
107
9743
E
K9852
K54

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Parner - Gert Persson Annette Sjöö - Birgit Jansson 3 V-3 6 300 48/2
Anita Ullenvik - Ingegärd Lindström Håkan Sacklén - Mari-Anne Elsasdotter 3 V-3 E 300 48/2
Bengt Wennerberg - Bengt Gustafsson Maj-Britt Eriksson - Ingegerd Sjögerud 4 V-3 E 300 48/2
Jan Christiernin - Elisabeth Andersson Kjell Karlsson - Gert Sass 3 V-2 E 200 40/10
Ulla Atterdal - Anna-Stina Törnqvist Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski 3 V-2 E 200 40/10
Lena Fürst-Rozkalns - Karin Falck Christina Nygren - Viveca Järnland 3NT V-2 8 200 40/10
Kerstin Gustafsson - Rune Gustafsson Per-Olof Wredlund - Folke Ljungström 3 V-2 6 200 40/10
Sverker Hydén - Björn Bergström Ingegerd Lundquist - Astrid Kling 3 V-2 D 200 40/10
I-B Edholm - Ellen Norman Karin Englund - Marita Clausen 1NT V-1 D 100 31/19
Olle Billström - Arne Wickman Ellis Wohlner - Rune Strand 2 Ö-1 E 100 31/19
Marie-Louise Ek - Mona Tjulander Marianne Sävenfalk - Anita Westerling 1NT V-1 D 100 31/19
Erling Ribbing - Carl Asklöf Eva Mårtensson - Ullabella Jerand 1NT V-1 8 100 31/19
Anna-Lena Nilsson - Tore Baars Franciska Levy - Ingvar Bladini 1 Ö= E -80 26/24
Gunilla Jacobson - Kerstin Egnell Kerstin Lindén - Bertil E Olsson 1NT V= D -90 22/28
Kerstin Karlström - Lena Göransson Anna Olsson - Marie Alsén 1NT V= 2 -90 22/28
Per-Owe Jalde - Rita Sjöö Jane Ellner - Birgit Dyrebrant 1NT V= 9 -90 22/28
Olle Fahlén - Lena Fahlén Nils Ahlén - Börje Larsson 2 S-1 Kn -100 17/33
Tomas Clason - Charlotte Huldt Karin Axelsson - Britt Andersson 2 S-1 Kn -100 17/33
Jan Heuman - Per Jermsten Marie Barrymore - Emmy van Otterdijk 2 Ö= 5 -110 10/40
Gunnar Luthman - Jan Carlson Cecilia Lindberg - Roger Boström 2 Ö= E -110 10/40
Bengt Köhler - Birgitta Köhler Elof Fogbrand - Inger Flink 2 Ö= 2 -110 10/40
Birgitta Ivarsson - Inga Vesterlund Staffan Bredberg - Åke Andersson 2 Ö= 4 -110 10/40
Stig Svensson - Gunnel Svensson Agneta Delin - Kristina Grewin 2 Ö= 4 -110 10/40
Anna Dinkelspiel - Kerstin Gråberg Ulla Andersson - Monica Johansson 2NT V= D -120 4/46
Stig Litzén - Toomas Saagpakk Bengt Johnsson - Lena Norlin 3 Ö= 4 -140 2/48
Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson Clary Sundblad - Staffan Troell 2 Ö+2 E -170 0/50