Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Vi tävlar Måndag 2010-10-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Vi tävlar Måndag 2010-10-11

Bricka 18

BK S:t Erik, Sverige 2010.10.11

Öst giv
N-S i zon
ED
ED
D854
KDkn97
K765
874
Ekn9
E52
9842
Kkn96
K103
104
kn103
10532
762
863

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Christiernin - Elisabeth Andersson Annette Sjöö - Birgit Jansson 2NT N= 6 120 48/2
Bengt Köhler - Birgitta Köhler Gunilla Jacobson - Kerstin Egnell 2NT N= 9 120 48/2
Stig Svensson - Gunnel Svensson Anna-Lena Nilsson - Tore Baars 2NT N= 6 120 48/2
Göran Parner - Gert Persson Ulla Andersson - Monica Johansson 3 N= 9 110 42/8
Clary Sundblad - Staffan Troell Jan Heuman - Per Jermsten 3 N= 3 110 42/8
Bengt Johnsson - Lena Norlin Maj-Britt Eriksson - Ingegerd Sjögerud 1 N+2 2 110 42/8
Ellis Wohlner - Rune Strand Kjell Karlsson - Gert Sass 3 V-2 K 100 37/13
Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson Olle Billström - Arne Wickman 3 V-2 E 100 37/13
Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski Anita Ullenvik - Ingegärd Lindström 2 N= 6 90 32/18
Anna Olsson - Marie Alsén Birgitta Ivarsson - Inga Vesterlund 1 N+1 9 90 32/18
Per-Owe Jalde - Rita Sjöö Eva Mårtensson - Ullabella Jerand 1 N+1 3 90 32/18
Karin Englund - Marita Clausen Anna Dinkelspiel - Kerstin Gråberg 2 V-1 K 50 26/24
Gunnar Luthman - Jan Carlson Håkan Sacklén - Mari-Anne Elsasdotter 2 V-1 K 50 26/24
Lena Fürst-Rozkalns - Karin Falck Cecilia Lindberg - Roger Boström 3 V-1 K 50 26/24
I-B Edholm - Ellen Norman Marie Barrymore - Emmy van Otterdijk 2NT N-1 6 -100 16/34
Kerstin Lindén - Bertil E Olsson Christina Nygren - Viveca Järnland 3 N-1 9 -100 16/34
Ulla Atterdal - Anna-Stina Törnqvist Nils Ahlén - Börje Larsson 3 N-1 4 -100 16/34
Elof Fogbrand - Inger Flink Olle Fahlén - Lena Fahlén 3 N-1 9 -100 16/34
Kerstin Karlström - Lena Göransson Per-Olof Wredlund - Folke Ljungström 3 N-1 2 -100 16/34
Ingegerd Lundquist - Astrid Kling Kerstin Gustafsson - Rune Gustafsson 3 N-1 3 -100 16/34
Jane Ellner - Birgit Dyrebrant Marie-Louise Ek - Mona Tjulander 2NT N-1 9 -100 16/34
Tomas Clason - Charlotte Huldt Marianne Sävenfalk - Anita Westerling 2 V= K -110 8/42
Karin Axelsson - Britt Andersson Bengt Wennerberg - Bengt Gustafsson 3 V= K -140 5/45
Stig Litzén - Toomas Saagpakk Erling Ribbing - Carl Asklöf 1 V+2 K -140 5/45
Agneta Delin - Kristina Grewin Staffan Bredberg - Åke Andersson 2NT N-2 6 -200 2/48
Sverker Hydén - Björn Bergström Franciska Levy - Ingvar Bladini 3NT N-3 9 -300 0/50