Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Vi tävlar Måndag 2010-10-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Vi tävlar Måndag 2010-10-11

Bricka 17

BK S:t Erik, Sverige 2010.10.11

Nord giv
ingen i zon
104
kn108
KD103
E1063
EK63
E72
965
K87
kn5
KD65
E742
942
D9872
943
kn8
Dkn5

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ellis Wohlner - Rune Strand Kjell Karlsson - Gert Sass 3 V-2 K 100 49/1
Kerstin Lindén - Bertil E Olsson Christina Nygren - Viveca Järnland 4NT V-2 D 100 49/1
Gunnar Luthman - Jan Carlson Håkan Sacklén - Mari-Anne Elsasdotter 1 S= E 80 46/4
Göran Parner - Gert Persson Ulla Andersson - Monica Johansson 2 Ö-1 D 50 39/11
I-B Edholm - Ellen Norman Marie Barrymore - Emmy van Otterdijk 2 Ö-1 D 50 39/11
Jan Christiernin - Elisabeth Andersson Annette Sjöö - Birgit Jansson 2 Ö-1 D 50 39/11
Lena Fürst-Rozkalns - Karin Falck Cecilia Lindberg - Roger Boström 3NT Ö-1 9 50 39/11
Sverker Hydén - Björn Bergström Franciska Levy - Ingvar Bladini 2 Ö-1 Kn 50 39/11
Bengt Johnsson - Lena Norlin Maj-Britt Eriksson - Ingegerd Sjögerud 1NT Ö-1 3 50 39/11
Anna Olsson - Marie Alsén Birgitta Ivarsson - Inga Vesterlund 1NT Ö= D -90 31/19
Jane Ellner - Birgit Dyrebrant Marie-Louise Ek - Mona Tjulander 1NT Ö= D -90 31/19
Stig Svensson - Gunnel Svensson Anna-Lena Nilsson - Tore Baars 2 Ö= Kn -110 27/23
Per-Owe Jalde - Rita Sjöö Eva Mårtensson - Ullabella Jerand 2 Ö= D -110 27/23
Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson Olle Billström - Arne Wickman 1NT Ö+1 7 -120 16/34
Karin Englund - Marita Clausen Anna Dinkelspiel - Kerstin Gråberg 1NT Ö+1 9 -120 16/34
Elof Fogbrand - Inger Flink Olle Fahlén - Lena Fahlén 1NT Ö+1 2 -120 16/34
Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski Anita Ullenvik - Ingegärd Lindström 1NT Ö+1 7 -120 16/34
Ingegerd Lundquist - Astrid Kling Kerstin Gustafsson - Rune Gustafsson 1NT Ö+1 5 -120 16/34
Agneta Delin - Kristina Grewin Staffan Bredberg - Åke Andersson 1NT Ö+1 D -120 16/34
Karin Axelsson - Britt Andersson Bengt Wennerberg - Bengt Gustafsson 1NT Ö+1 9 -120 16/34
Tomas Clason - Charlotte Huldt Marianne Sävenfalk - Anita Westerling 1NT Ö+1 2 -120 16/34
Stig Litzén - Toomas Saagpakk Erling Ribbing - Carl Asklöf 1NT Ö+1 3 -120 16/34
Bengt Köhler - Birgitta Köhler Gunilla Jacobson - Kerstin Egnell 2NT V+1 K -150 5/45
Kerstin Karlström - Lena Göransson Per-Olof Wredlund - Folke Ljungström 1NT Ö+2 2 -150 5/45
Ulla Atterdal - Anna-Stina Törnqvist Nils Ahlén - Börje Larsson 1NT Ö+3 7 -180 2/48
Clary Sundblad - Staffan Troell Jan Heuman - Per Jermsten 3NT Ö= 2 -400 0/50