Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK S:t Erik » Vi tävlar Måndag 2010-10-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Vi tävlar Måndag 2010-10-11

Bricka 16

BK S:t Erik, Sverige 2010.10.11

Väst giv
Ö-V i zon
Ekn82
942
D8
EK95
65
K10873
102
6432
D1097
kn65
kn943
kn8
K43
ED
EK765
D107

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Karin Englund - Marita Clausen Anna Dinkelspiel - Kerstin Gråberg 6 N= 9 920 49/1
Bengt Köhler - Birgitta Köhler Gunilla Jacobson - Kerstin Egnell 6 N= 6 920 49/1
Ellis Wohlner - Rune Strand Kjell Karlsson - Gert Sass 3NT S+4 8 520 46/4
Jan Christiernin - Elisabeth Andersson Annette Sjöö - Birgit Jansson 3NT S+3 7 490 44/6
Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson Olle Billström - Arne Wickman 3NT S+2 3 460 35/15
Kerstin Lindén - Bertil E Olsson Christina Nygren - Viveca Järnland 3NT S+2 7 460 35/15
Gunnar Luthman - Jan Carlson Håkan Sacklén - Mari-Anne Elsasdotter 3NT N+2 10 460 35/15
Lena Fürst-Rozkalns - Karin Falck Cecilia Lindberg - Roger Boström 3NT N+2 9 460 35/15
Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski Anita Ullenvik - Ingegärd Lindström 3NT N+2 3 460 35/15
Stig Svensson - Gunnel Svensson Anna-Lena Nilsson - Tore Baars 3NT S+2 3 460 35/15
Sverker Hydén - Björn Bergström Franciska Levy - Ingvar Bladini 3NT S+2 8 460 35/15
Bengt Johnsson - Lena Norlin Maj-Britt Eriksson - Ingegerd Sjögerud 3NT N+2 7 460 35/15
Jane Ellner - Birgit Dyrebrant Marie-Louise Ek - Mona Tjulander 3NT S+1 6 430 25/25
Per-Owe Jalde - Rita Sjöö Eva Mårtensson - Ullabella Jerand 3NT N+1 3 430 25/25
Anna Olsson - Marie Alsén Birgitta Ivarsson - Inga Vesterlund 5 S= 7 400 21/29
Agneta Delin - Kristina Grewin Staffan Bredberg - Åke Andersson 3NT N= 5 400 21/29
Elof Fogbrand - Inger Flink Olle Fahlén - Lena Fahlén 2NT S+2 3 180 18/32
Göran Parner - Gert Persson Ulla Andersson - Monica Johansson 6NT N-1 7 -50 12/38
I-B Edholm - Ellen Norman Marie Barrymore - Emmy van Otterdijk 6NT N-1 7 -50 12/38
Ingegerd Lundquist - Astrid Kling Kerstin Gustafsson - Rune Gustafsson 6NT S-1 3 -50 12/38
Tomas Clason - Charlotte Huldt Marianne Sävenfalk - Anita Westerling 6NT N-1 3 -50 12/38
Stig Litzén - Toomas Saagpakk Erling Ribbing - Carl Asklöf 6NT S-1 6 -50 12/38
Ulla Atterdal - Anna-Stina Törnqvist Nils Ahlén - Börje Larsson 6 N-2 5 -100 4/46
Kerstin Karlström - Lena Göransson Per-Olof Wredlund - Folke Ljungström 6 S-2 2 -100 4/46
Karin Axelsson - Britt Andersson Bengt Wennerberg - Bengt Gustafsson 6NT N-2 4 -100 4/46
Clary Sundblad - Staffan Troell Jan Heuman - Per Jermsten 6NT N-3 5 -150 0/50