Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Vi tävlar Måndag 2010-10-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Vi tävlar Måndag 2010-10-11

Bricka 10

BK S:t Erik, Sverige 2010.10.11

Öst giv
alla i zon
1065
K1076
EK83
107
kn32
92
1052
Ekn964
K84
D543
kn6
K853
ED97
Ekn8
D974
D2

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski Lena Fürst-Rozkalns - Karin Falck 3NT N+2 5 660 50/0
Per-Olof Wredlund - Folke Ljungström Birgitta Ivarsson - Inga Vesterlund 3NT S= 2 600 48/2
Bengt Johnsson - Lena Norlin Erling Ribbing - Carl Asklöf 1NT N+3 3 180 46/4
Kjell Karlsson - Gert Sass Olle Billström - Arne Wickman 2 S+2 9 170 44/6
Christina Nygren - Viveca Järnland Gunilla Jacobson - Kerstin Egnell 2 S+3 9 150 40/10
Agneta Delin - Kristina Grewin Anna-Lena Nilsson - Tore Baars 3 S+2 2 150 40/10
Sverker Hydén - Björn Bergström Kerstin Karlström - Lena Göransson 3 S+2 9 150 40/10
Stig Svensson - Gunnel Svensson Franciska Levy - Ingvar Bladini 3 N+1 4 130 36/14
Marianne Sävenfalk - Anita Westerling Bengt Wennerberg - Bengt Gustafsson 1NT S+1 4 120 34/16
Maj-Britt Eriksson - Ingegerd Sjögerud Jane Ellner - Birgit Dyrebrant 2 N= Kn 110 32/18
Ellis Wohlner - Rune Strand Ulla Andersson - Monica Johansson 3NT S-1 4 -100 19/31
Göran Parner - Gert Persson Marie Barrymore - Emmy van Otterdijk 3NT S-1 6 -100 19/31
I-B Edholm - Ellen Norman Clary Sundblad - Staffan Troell 3NT S-1 9 -100 19/31
Anna Dinkelspiel - Kerstin Gråberg Jan Heuman - Per Jermsten 3NT S-1 6 -100 19/31
Karin Englund - Marita Clausen Jan Christiernin - Elisabeth Andersson 3NT S-1 Kn -100 19/31
Kerstin Lindén - Bertil E Olsson Håkan Sacklén - Mari-Anne Elsasdotter 4 N-1 Kn -100 19/31
Gunnar Luthman - Jan Carlson Nils Ahlén - Börje Larsson 3NT S-1 4 -100 19/31
Ulla Atterdal - Anna-Stina Törnqvist Elof Fogbrand - Inger Flink 3NT S-1 4 -100 19/31
Anita Ullenvik - Ingegärd Lindström Olle Fahlén - Lena Fahlén 3NT S-1 4 -100 19/31
Cecilia Lindberg - Roger Boström Bengt Köhler - Birgitta Köhler 3NT S-1 4 -100 19/31
Kerstin Gustafsson - Rune Gustafsson Anna Olsson - Marie Alsén 1NT N-1 5 -100 19/31
Stig Litzén - Toomas Saagpakk Eva Mårtensson - Ullabella Jerand 5 N-1 8 -100 19/31
Annette Sjöö - Birgit Jansson Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson 4 N-2 3 -200 4/46
Staffan Bredberg - Åke Andersson Ingegerd Lundquist - Astrid Kling 3NT S-2 4 -200 4/46
Marie-Louise Ek - Mona Tjulander Karin Axelsson - Britt Andersson 4 N-2 5 -200 4/46
Per-Owe Jalde - Rita Sjöö Tomas Clason - Charlotte Huldt 3NT S-3 4 -300 0/50