Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK S:t Erik » Sommarserien #14 2010-07-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien #14 2010-07-08

Bricka 10

BK S:t Erik, Sverige 2010.07.08

Öst giv
alla i zon
D106
854
E10984
104
EK98
Ekn
Dkn6
E975
3
D10932
K73
KD63
kn7542
K76
52
kn82

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mona Iwarson - Paul Iwarson Claes Andreasson - Sven Rudberg 6NT V-1 E 100 41/1
Anneliese Schapira - Maj-Britt Bronstein Ola Hellblom - Brita Flach 6 Ö-1 5 100 41/1
Sven-Owe Andersson - Hans Vestergren Hans Thormar - Leif Osser 2 V= 10 -110 38/4
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson Ola Murelius - Mari-Anne Elsasdotter 3NT V+1 9 -630 35/7
Dagmar Ilrot - Åke Nilsson Christina Björklund - Elisabeth Bygren 3NT V+1 6 -630 35/7
Peter Flodqvist - Thomas Magnusson Johan Karlsson - Jonas Hägg 3NT Ö+2 5 -660 18/24
Thomas Malmström - Björn Ramqvist Ulla Petterson - Kenneth Hedström 3NT V+2 8 -660 18/24
Lars-OA Hedlund - Claes Melin Mikael Jonsson - Olle Wademark 3NT V+2 4 -660 18/24
Ingemar Klera - Bo Haglund Peter Törnblom - Carmen Tuason 3NT V+2 4 -660 18/24
Jan Alpe - Ingrid Johansson Göran Hammarström - Mikael Arnberg 3NT V+2 8 -660 18/24
Eva Wiklander - Inga Wästeby Erik Nyström - Roland Lundström 3NT V+2 9 -660 18/24
Åke Falkunge - Michael Jungstedt Yvonne Flodqvist - Ann-Britt Carlén 3NT V+2 4 -660 18/24
Sven Mårtensson - Ewa Eriksson Mikael Lindblom - Sofia Ryman 3NT V+2 10 -660 18/24
Elizabeth Berglund - Anders Berglund Erling Ribbing - Per-Olof Rehn 3NT V+2 8 -660 18/24
Lars-Erik Rudström - Anders Schenling Karl Persson - Kristin Nedlich 3NT V+2 10 -660 18/24
Per Hallberg - Jan Andersson Ylva Strandberg - Gudrun Strandberg 3NT V+2 8 -660 18/24
Torbjörn Gustavsson - Per Clarin Max Ödlund - Britt-Marie Ödlund 3NT V+2 4 -660 18/24
Micke Almgren - Lennart Eriksson Elena Ström - Christina Blomberg 3NT V+2 4 -660 18/24
Göte Bruzelius - Elisabeth Forsell Lillemor Strindberg - Tore Stormo 4NT V+1 8 -660 18/24
Kjell Fagerberg - Conny Lövgren Dag Holmström - Arne Jansson 3NT V+2 10 -660 18/24
Ulf Andersson - Per-Ove Olsson Bo Andersson - Lars Ekmark 3NT V+3 10 -690 2/40
Lennart Wiklander - Amie Lindeberg Jan Larsson - Jan-Olof Hegethorn 2RD V+2 10 -1560 0/42