Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
Falu BK » Partävling med IAF-beräkning 2009-09-08 [Tävlingsinfo] [PBN]
Falu BK

Partävling med IAF-beräkning 2009-09-08

Bricka 1

Falu BK, Sverige 2009.09.08

Nord giv
ingen i zon
K1087
Kkn3
K6
9542
E2
9762
8542
D63
964
D104
E107
Ekn108
Dkn53
E85
Dkn93
K7

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Olle Burgaz - Gösta Edström Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson 4 S= 420 5.0/-5.0
Lennart Östman - Svante Johansson Christina Svensson - Mats Hamp 3 S+1 170 0.0/0.0
Lars Björkman - Rolf Westin Hans-Erik Hedström - Per Flemström 1 N+3 170 0.0/0.0
Miro Bakrac - Erdem Imre Mats Torgils - Per Norman 2 S+2 170 0.0/0.0
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson Vera Södergren - Beate Haslum-Nilsson 2 N+2 170 0.0/0.0
Monica Eriksson - Jon Scheutz Jesper Rundin - Göran Johansson 2 S+1 140 -5.0/5.0
Lennart Nordström - Olle Eriksson   - -/-1.3

Bricka 2

Falu BK, Sverige 2009.09.08

Öst giv
N-S i zon
KD982
83
Kkn9432
764
Ekn754
10
Kkn32
kn10
6
ED86
ED9764
E53
KD1092
75
1085

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Lennart Östman - Svante Johansson Christina Svensson - Mats Hamp 3 Ö+1 -130 4.0/-4.0
Olle Burgaz - Gösta Edström Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson 4 Ö= -130 4.0/-4.0
Lars Björkman - Rolf Westin Hans-Erik Hedström - Per Flemström 5 Ö= -400 1.0/-1.0
Miro Bakrac - Erdem Imre Mats Torgils - Per Norman 3D S-2 -500 -1.0/1.0
Monica Eriksson - Jon Scheutz Jesper Rundin - Göran Johansson 4D S-3 -800 -4.0/4.0
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson Vera Södergren - Beate Haslum-Nilsson 4D N-3 -800 -4.0/4.0
Lennart Nordström - Olle Eriksson   - -/-1.3

Bricka 3

Falu BK, Sverige 2009.09.08

Syd giv
Ö-V i zon
EK
EK972
ED75
96
87543
10864
6
Ekn7
kn62
D3
Kkn1093
854
D109
kn5
842
KD1032

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Monica Eriksson - Jon Scheutz Lennart Nordström - Olle Eriksson 3NT N+2 460 5.0/-5.0
Jesper Rundin - Göran Johansson Lennart Östman - Svante Johansson 3NT S+1 430 3.0/-3.0
Hans-Erik Hedström - Per Flemström Miro Bakrac - Erdem Imre 3NT N= 400 0.0/0.0
Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson Lars Björkman - Rolf Westin 3NT N= 400 0.0/0.0
Olle Burgaz - Gösta Edström Mats Torgils - Per Norman 3NT S-1 -50 -4.0/4.0
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson Christina Svensson - Mats Hamp 3NT N-1 -50 -4.0/4.0
Vera Södergren - Beate Haslum-Nilsson   - -/-0.2

Bricka 4

Falu BK, Sverige 2009.09.08

Väst giv
alla i zon
1074
Dkn106
874
E85
D32
8742
K10
K942
E85
K
EDkn92
10763
Kkn96
E953
653
Dkn

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Olle Burgaz - Gösta Edström Mats Torgils - Per Norman 2 S= 110 5.0/-5.0
Monica Eriksson - Jon Scheutz Lennart Nordström - Olle Eriksson 2 Ö-1 100 3.0/-3.0
Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson Lars Björkman - Rolf Westin 1NT V= -90 0.0/0.0
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson Christina Svensson - Mats Hamp 1NT Ö= -90 0.0/0.0
Jesper Rundin - Göran Johansson Lennart Östman - Svante Johansson 2 S-1 -100 -3.0/3.0
Hans-Erik Hedström - Per Flemström Miro Bakrac - Erdem Imre 1 Ö+2 -110 -5.0/5.0
Vera Södergren - Beate Haslum-Nilsson   - -/-0.2

Bricka 5

Falu BK, Sverige 2009.09.08

Nord giv
N-S i zon
EK762
5
82
EK1094
8
kn92
D9753
D852
Dkn1054
K876
kn106
7
93
ED1043
EK4
kn63

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Mats Torgils - Per Norman Jesper Rundin - Göran Johansson 3NT S+3 690 4.0/-4.0
Hans-Erik Hedström - Per Flemström Christina Svensson - Mats Hamp 3NT S+3 690 4.0/-4.0
Vera Södergren - Beate Haslum-Nilsson Monica Eriksson - Jon Scheutz 3NT S+2 660 -2.0/2.0
Olle Burgaz - Gösta Edström Miro Bakrac - Erdem Imre 3NT N+2 660 -2.0/2.0
Lennart Nordström - Olle Eriksson Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson 3NT S+2 660 -2.0/2.0
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson Lennart Östman - Svante Johansson 3NT S+2 660 -2.0/2.0
Lars Björkman - Rolf Westin   - -/0.3

Bricka 6

Falu BK, Sverige 2009.09.08

Öst giv
Ö-V i zon
kn642
1093
E106
KD5
D987
ED2
Kkn75
42
E
Kkn86
932
E10873
K1053
754
D84
kn96

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Hans-Erik Hedström - Per Flemström Christina Svensson - Mats Hamp 2NT Ö-2 200 5.0/-5.0
Vera Södergren - Beate Haslum-Nilsson Monica Eriksson - Jon Scheutz 3NT V-1 100 2.0/-2.0
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson Lennart Östman - Svante Johansson 3NT Ö-1 100 2.0/-2.0
Mats Torgils - Per Norman Jesper Rundin - Göran Johansson 2NT V= -120 -1.0/1.0
Olle Burgaz - Gösta Edström Miro Bakrac - Erdem Imre 3NT V= -600 -4.0/4.0
Lennart Nordström - Olle Eriksson Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson 3NT Ö= -600 -4.0/4.0
Lars Björkman - Rolf Westin   - -/0.3

Bricka 7

Falu BK, Sverige 2009.09.08

Syd giv
alla i zon
D86
9
D2
kn1075432
1042
76432
8
EK86
Kkn
Dkn85
Ekn10653
9
E9753
EK10
K974
D

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Miro Bakrac - Erdem Imre Vera Södergren - Beate Haslum-Nilsson 4D Ö-1 200 5.0/-5.0
Lars Björkman - Rolf Westin Mats Torgils - Per Norman 3 S= 140 3.0/-3.0
Hans-Erik Hedström - Per Flemström Monica Eriksson - Jon Scheutz 4 S-1 -100 0.0/0.0
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson Jesper Rundin - Göran Johansson 3NT S-1 -100 0.0/0.0
Christina Svensson - Mats Hamp Olle Burgaz - Gösta Edström 2NT S-2 -200 -3.0/3.0
Lennart Nordström - Olle Eriksson Lennart Östman - Svante Johansson 4D S-2 -500 -5.0/5.0
Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson   - -/-0.8

Bricka 8

Falu BK, Sverige 2009.09.08

Väst giv
ingen i zon
KD52
EKD3
Ekn9
K5
Ekn86
86
53
87632
10743
9742
D
Dkn104
9
kn105
K1087642
E9

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson Jesper Rundin - Göran Johansson 6NT N+1 1020 5.0/-5.0
Christina Svensson - Mats Hamp Olle Burgaz - Gösta Edström 6 S+1 940 1.0/-1.0
Lars Björkman - Rolf Westin Mats Torgils - Per Norman 6 S+1 940 1.0/-1.0
Hans-Erik Hedström - Per Flemström Monica Eriksson - Jon Scheutz 6 N+1 940 1.0/-1.0
Lennart Nordström - Olle Eriksson Lennart Östman - Svante Johansson 3NT N+3 490 -3.0/3.0
Miro Bakrac - Erdem Imre Vera Södergren - Beate Haslum-Nilsson 3NT N+2 460 -5.0/5.0
Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson   - -/-0.8

Bricka 9

Falu BK, Sverige 2009.09.08

Nord giv
Ö-V i zon
D9842
D63
EDkn8
kn
65
Kkn
1075
1087432
1073
E9842
K9
ED6
EKkn
1075
6432
K95

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Monica Eriksson - Jon Scheutz Lars Björkman - Rolf Westin 3 N= 140 2.0/-2.0
Lennart Nordström - Olle Eriksson Olle Burgaz - Gösta Edström 2 N+1 140 2.0/-2.0
Miro Bakrac - Erdem Imre Jesper Rundin - Göran Johansson 3 N= 140 2.0/-2.0
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson Mats Torgils - Per Norman 3 N= 140 2.0/-2.0
Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson Christina Svensson - Mats Hamp 2 N= 110 -3.0/3.0
Hans-Erik Hedström - Per Flemström Vera Södergren - Beate Haslum-Nilsson 4 N-1 -50 -5.0/5.0
Lennart Östman - Svante Johansson   - -0.1/-

Bricka 10

Falu BK, Sverige 2009.09.08

Öst giv
alla i zon
109653
kn9
Dkn
kn1075
D
4
E109863
KD843
K84
E10862
42
962
Ekn72
KD753
K75
E

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson Christina Svensson - Mats Hamp 4D Ö-1 200 5.0/-5.0
Hans-Erik Hedström - Per Flemström Vera Södergren - Beate Haslum-Nilsson 3 S+1 170 3.0/-3.0
Monica Eriksson - Jon Scheutz Lars Björkman - Rolf Westin 2 S+1 140 -1.0/1.0
Lennart Nordström - Olle Eriksson Olle Burgaz - Gösta Edström 3 S= 140 -1.0/1.0
Miro Bakrac - Erdem Imre Jesper Rundin - Göran Johansson 3 S= 140 -1.0/1.0
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson Mats Torgils - Per Norman 4 Ö-1 100 -5.0/5.0
Lennart Östman - Svante Johansson   - -0.1/-

Bricka 11

Falu BK, Sverige 2009.09.08

Syd giv
ingen i zon
E1054
E10974
64
D7
7
D63
Dkn753
Ekn98
Dkn986
Kkn82
10
K42
K32
5
EK982
10653

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Vera Södergren - Beate Haslum-Nilsson Lennart Östman - Svante Johansson 2 Ö-2 100 5.0/-5.0
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson Lars Björkman - Rolf Westin Pass 3.0/-3.0
Olle Burgaz - Gösta Edström Monica Eriksson - Jon Scheutz 2 S-1 -50 1.0/-1.0
Lennart Nordström - Olle Eriksson Christina Svensson - Mats Hamp 2 Ö= -110 -1.0/1.0
Jesper Rundin - Göran Johansson Hans-Erik Hedström - Per Flemström 2NT Ö= -120 -3.0/3.0
Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson Mats Torgils - Per Norman 3NT Ö= -400 -5.0/5.0
Miro Bakrac - Erdem Imre   - 0.9/-

Bricka 12

Falu BK, Sverige 2009.09.08

Väst giv
N-S i zon
4
KD75
D10984
Ekn3
Dkn1052
kn42
EKkn6
D
9876
E3
753
K764
EK3
10986
2
109852

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Vera Södergren - Beate Haslum-Nilsson Lennart Östman - Svante Johansson 3 V-1 50 4.0/-4.0
Olle Burgaz - Gösta Edström Monica Eriksson - Jon Scheutz 3 V-1 50 4.0/-4.0
Jesper Rundin - Göran Johansson Hans-Erik Hedström - Per Flemström 4 S-1 -100 1.0/-1.0
Lennart Nordström - Olle Eriksson Christina Svensson - Mats Hamp 3 V= -140 -3.0/3.0
Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson Mats Torgils - Per Norman 2 V+1 -140 -3.0/3.0
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson Lars Björkman - Rolf Westin 2 V+1 -140 -3.0/3.0
Miro Bakrac - Erdem Imre   - 0.9/-

Bricka 13

Falu BK, Sverige 2009.09.08

Nord giv
alla i zon
1032
ED2
D942
K104
754
108765
E83
D2
Ekn86
43
kn10
kn9875
KD9
Kkn9
K765
E63

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Vera Södergren - Beate Haslum-Nilsson Lars Björkman - Rolf Westin 3NT S= 600 2.0/-2.0
Mats Torgils - Per Norman Lennart Nordström - Olle Eriksson 3NT S= 600 2.0/-2.0
Miro Bakrac - Erdem Imre Lennart Östman - Svante Johansson 3NT S= 600 2.0/-2.0
Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson Hans-Erik Hedström - Per Flemström 3NT S= 600 2.0/-2.0
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson Monica Eriksson - Jon Scheutz 2NT S+2 180 -3.0/3.0
Christina Svensson - Mats Hamp Jesper Rundin - Göran Johansson 3NT S-1 -100 -5.0/5.0
Olle Burgaz - Gösta Edström   - -/0.5

Bricka 14

Falu BK, Sverige 2009.09.08

Öst giv
ingen i zon
K985
9
E10964
832
E10
E10642
K75
654
Dkn6
D87
D32
K1097
7432
Kkn53
kn8
EDkn

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Vera Södergren - Beate Haslum-Nilsson Lars Björkman - Rolf Westin 2 N+1 140 2.0/-2.0
Mats Torgils - Per Norman Lennart Nordström - Olle Eriksson 2 N+1 140 2.0/-2.0
Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson Hans-Erik Hedström - Per Flemström 2 N+1 140 2.0/-2.0
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson Monica Eriksson - Jon Scheutz 2 N+1 140 2.0/-2.0
Christina Svensson - Mats Hamp Jesper Rundin - Göran Johansson 3 N= 110 -4.0/4.0
Miro Bakrac - Erdem Imre Lennart Östman - Svante Johansson 2 N= 110 -4.0/4.0
Olle Burgaz - Gösta Edström   - -/0.5

Bricka 15

Falu BK, Sverige 2009.09.08

Syd giv
N-S i zon
Ekn96
6
Ekn9
K7432
742
EKkn10
D1072
ED
1053
D983
K863
85
KD8
7542
54
kn1096

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson Olle Burgaz - Gösta Edström 2 N+3 150 5.0/-5.0
Vera Södergren - Beate Haslum-Nilsson Lennart Nordström - Olle Eriksson 1NT V-1 50 3.0/-3.0
Christina Svensson - Mats Hamp Monica Eriksson - Jon Scheutz 1NT V= -90 -1.0/1.0
Lennart Östman - Svante Johansson Mats Torgils - Per Norman 1NT V= -90 -1.0/1.0
Lars Björkman - Rolf Westin Miro Bakrac - Erdem Imre 1NT V= -90 -1.0/1.0
Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson Jesper Rundin - Göran Johansson 2 Ö= -110 -5.0/5.0
Hans-Erik Hedström - Per Flemström   - -0.1/-

Bricka 16

Falu BK, Sverige 2009.09.08

Väst giv
Ö-V i zon
Dkn104
kn10865
5
K32
K532
ED3
4
ED874
E97
K2
1098762
95
86
974
EKDkn3
kn106

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson Olle Burgaz - Gösta Edström 3NT V-2 200 5.0/-5.0
Christina Svensson - Mats Hamp Monica Eriksson - Jon Scheutz 3 Ö-1 100 3.0/-3.0
Lars Björkman - Rolf Westin Miro Bakrac - Erdem Imre 2 S-2 -100 0.0/0.0
Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson Jesper Rundin - Göran Johansson 3 N-2 -100 0.0/0.0
Vera Södergren - Beate Haslum-Nilsson Lennart Nordström - Olle Eriksson 1 V+1 -110 -3.0/3.0
Lennart Östman - Svante Johansson Mats Torgils - Per Norman 1 V+2 -140 -5.0/5.0
Hans-Erik Hedström - Per Flemström   - -0.1/-

Bricka 17

Falu BK, Sverige 2009.09.08

Nord giv
ingen i zon
D
Ekn643
D63
EK83
kn8753
D109
K8
D95
K1096
75
kn10972
kn10
E42
K82
E54
7642

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Monica Eriksson - Jon Scheutz Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson 3NT N+2 460 5.0/-5.0
Lennart Östman - Svante Johansson Olle Burgaz - Gösta Edström 4 N+1 450 2.0/-2.0
Lennart Nordström - Olle Eriksson Hans-Erik Hedström - Per Flemström 4 N+1 450 2.0/-2.0
Jesper Rundin - Göran Johansson Lars Björkman - Rolf Westin 4 N= 420 -1.0/1.0
Vera Södergren - Beate Haslum-Nilsson Mats Torgils - Per Norman 3NT S= 400 -3.0/3.0
Christina Svensson - Mats Hamp Miro Bakrac - Erdem Imre 1 N+3 170 -5.0/5.0
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson   - 0.5/-

Bricka 18

Falu BK, Sverige 2009.09.08

Öst giv
N-S i zon
D1072
E98
Kkn82
43
EK53
K7
E543
kn82
64
Dkn42
10976
D106
kn98
10653
D
EK975

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Christina Svensson - Mats Hamp Miro Bakrac - Erdem Imre 1NT Ö-2 100 4.0/-4.0
Jesper Rundin - Göran Johansson Lars Björkman - Rolf Westin 3 Ö-2 100 4.0/-4.0
Monica Eriksson - Jon Scheutz Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson 1NT V-1 50 1.0/-1.0
Vera Södergren - Beate Haslum-Nilsson Mats Torgils - Per Norman 1NT V= -90 -2.0/2.0
Lennart Nordström - Olle Eriksson Hans-Erik Hedström - Per Flemström 1NT V= -90 -2.0/2.0
Lennart Östman - Svante Johansson Olle Burgaz - Gösta Edström 2 N-1 -100 -5.0/5.0
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson   - 0.5/-

Bricka 19

Falu BK, Sverige 2009.09.08

Syd giv
Ö-V i zon
86
D54
KDkn65
D94
10942
Kkn1086
743
10
Ekn753
E2
10
Kkn832
KD
973
E982
E765

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Olle Burgaz - Gösta Edström Vera Södergren - Beate Haslum-Nilsson 1NT N+1 120 5.0/-5.0
Lennart Östman - Svante Johansson Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson 2 N-1 -50 2.0/-2.0
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson Hans-Erik Hedström - Per Flemström 3 N-1 -50 2.0/-2.0
Mats Torgils - Per Norman Monica Eriksson - Jon Scheutz 3 Ö+1 -170 -2.0/2.0
Miro Bakrac - Erdem Imre Lennart Nordström - Olle Eriksson 3 Ö+1 -170 -2.0/2.0
Christina Svensson - Mats Hamp Lars Björkman - Rolf Westin 4 Ö= -620 -5.0/5.0
Jesper Rundin - Göran Johansson   - 1.0/-

Bricka 20

Falu BK, Sverige 2009.09.08

Väst giv
alla i zon
D4
D10652
D7654
6
kn865
kn3
kn98
9754
K1092
84
E10
EDkn83
E73
EK97
K32
K102

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Miro Bakrac - Erdem Imre Lennart Nordström - Olle Eriksson 2 N+4 230 5.0/-5.0
Lennart Östman - Svante Johansson Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson 3 S+2 200 1.0/-1.0
Mats Torgils - Per Norman Monica Eriksson - Jon Scheutz 3 S+2 200 1.0/-1.0
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson Hans-Erik Hedström - Per Flemström 2 S+3 200 1.0/-1.0
Olle Burgaz - Gösta Edström Vera Södergren - Beate Haslum-Nilsson 3 N+2 150 -3.0/3.0
Christina Svensson - Mats Hamp Lars Björkman - Rolf Westin 1NT S+1 120 -5.0/5.0
Jesper Rundin - Göran Johansson   - 1.0/-

Bricka 21

Falu BK, Sverige 2009.09.08

Nord giv
N-S i zon
E4
K975
kn93
E1093
D873
E3
K875
D86
K1092
D106
1064
K75
kn65
kn842
ED2
kn42

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Lennart Östman - Svante Johansson Monica Eriksson - Jon Scheutz 2 N= 110 3.0/-3.0
Jesper Rundin - Göran Johansson Vera Södergren - Beate Haslum-Nilsson 2 S= 110 3.0/-3.0
Mats Torgils - Per Norman Hans-Erik Hedström - Per Flemström 2 S= 110 3.0/-3.0
Lars Björkman - Rolf Westin Olle Burgaz - Gösta Edström 2 S-1 -100 -3.0/3.0
Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson Miro Bakrac - Erdem Imre 2 N-1 -100 -3.0/3.0
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson Lennart Nordström - Olle Eriksson 2 S-1 -100 -3.0/3.0
Christina Svensson - Mats Hamp   - -/-1.1

Bricka 22

Falu BK, Sverige 2009.09.08

Öst giv
Ö-V i zon
2
8532
98632
E86
KD1096
ED4
K4
kn53
E83
Kkn106
10
K10742
kn754
97
EDkn75
D9

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Jesper Rundin - Göran Johansson Vera Södergren - Beate Haslum-Nilsson 3 Ö+2 -200 5.0/-5.0
Lennart Östman - Svante Johansson Monica Eriksson - Jon Scheutz 3NT V+1 -630 3.0/-3.0
Mats Torgils - Per Norman Hans-Erik Hedström - Per Flemström 4 V+1 -650 -2.0/2.0
Lars Björkman - Rolf Westin Olle Burgaz - Gösta Edström 4 V+1 -650 -2.0/2.0
Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson Miro Bakrac - Erdem Imre 4 V+1 -650 -2.0/2.0
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson Lennart Nordström - Olle Eriksson 4 V+1 -650 -2.0/2.0
Christina Svensson - Mats Hamp   - -/-1.1

Bricka 23

Falu BK, Sverige 2009.09.08

Syd giv
alla i zon
kn9872
1052
K53
E5
KD
Kkn93
kn64
kn964
1063
D874
E102
873
E54
E6
D987
KD102

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Hans-Erik Hedström - Per Flemström Lennart Östman - Svante Johansson 4 S+1 650 5.0/-5.0
Lars Björkman - Rolf Westin Lennart Nordström - Olle Eriksson 3 S+1 170 3.0/-3.0
Jesper Rundin - Göran Johansson Olle Burgaz - Gösta Edström 3 S= 140 0.0/0.0
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson Miro Bakrac - Erdem Imre 3 S= 140 0.0/0.0
Mats Torgils - Per Norman Christina Svensson - Mats Hamp 2NT S= 120 -3.0/3.0
Vera Södergren - Beate Haslum-Nilsson Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson 2NT S-2 -200 -5.0/5.0
Monica Eriksson - Jon Scheutz   - -0.5/-

Bricka 24

Falu BK, Sverige 2009.09.08

Väst giv
ingen i zon
kn5
kn763
K752
K104
E983
1052
kn8643
5
KD1042
EK98

Ekn82
76
D4
ED109
D9763

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson Miro Bakrac - Erdem Imre 1 Ö+5 -230 5.0/-5.0
Jesper Rundin - Göran Johansson Olle Burgaz - Gösta Edström 4 Ö+2 -480 0.0/0.0
Mats Torgils - Per Norman Christina Svensson - Mats Hamp 4 Ö+2 -480 0.0/0.0
Lars Björkman - Rolf Westin Lennart Nordström - Olle Eriksson 4 Ö+2 -480 0.0/0.0
Hans-Erik Hedström - Per Flemström Lennart Östman - Svante Johansson 4 Ö+2 -480 0.0/0.0
Vera Södergren - Beate Haslum-Nilsson Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson 4 Ö+3 -510 -5.0/5.0
Monica Eriksson - Jon Scheutz   - -0.5/-

Bricka 25

Falu BK, Sverige 2009.09.08

Nord giv
Ö-V i zon
D963
kn943
75
D74
7
D106
K108432
K96
Ekn542
E52
D96
kn2
K108
K87
Ekn
E10853

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Olle Burgaz - Gösta Edström Hans-Erik Hedström - Per Flemström 2 N+1 140 5.0/-5.0
Christina Svensson - Mats Hamp Vera Södergren - Beate Haslum-Nilsson 4 V-1 100 3.0/-3.0
Lars Björkman - Rolf Westin Lennart Östman - Svante Johansson 3 V= -110 0.0/0.0
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson 3 V= -110 0.0/0.0
Lennart Nordström - Olle Eriksson Jesper Rundin - Göran Johansson 2NT Ö= -120 -3.0/3.0
Monica Eriksson - Jon Scheutz Miro Bakrac - Erdem Imre 2 V+2 -130 -5.0/5.0
Mats Torgils - Per Norman   - 0.9/-

Bricka 26

Falu BK, Sverige 2009.09.08

Öst giv
alla i zon
D10874
K7
kn653
K5
Ekn53
D4
D1074
kn43
K
E10853
E82
E962
962
kn962
K9
D1087

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson 3NT V-4 400 5.0/-5.0
Lars Björkman - Rolf Westin Lennart Östman - Svante Johansson 3NT V-2 200 2.0/-2.0
Lennart Nordström - Olle Eriksson Jesper Rundin - Göran Johansson 3NT V-2 200 2.0/-2.0
Monica Eriksson - Jon Scheutz Miro Bakrac - Erdem Imre 2NT Ö-1 100 -2.0/2.0
Olle Burgaz - Gösta Edström Hans-Erik Hedström - Per Flemström 2NT V-1 100 -2.0/2.0
Christina Svensson - Mats Hamp Vera Södergren - Beate Haslum-Nilsson 2NT V= -120 -5.0/5.0
Mats Torgils - Per Norman   - 0.9/-