Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Vi tävlar Måndag 2009-08-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Vi tävlar Måndag 2009-08-24

Bricka 11

BK S:t Erik, Sverige 2009.08.24

Syd giv
ingen i zon
D10876
Dkn7
742
98
K952
109
D965
Dkn7
E43
EK432
kn103
K2
kn
865
EK8
E106543

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Karin Axelsson - Britt Andersson Sissy Haskel - Ingrid Jansson 2NT V-3 9 150 44/0
Rolf Svensson - Stig Svensson Christina Nygren - Viveca Järnland 4 Ö-2 Kn 100 40/4
Kerstin Lindén - Bertil E Olsson Elisabeth Forsell - Elisabeth Jahn 3 Ö-2 Kn 100 40/4
Bent Nielsen - Harry Hultefors Barbro Folke - Inger Bielke 2 Ö-2 Kn 100 40/4
Jan Christiernin - Marianne Karta Lisa Gustafsson - Lillan Sjöberg 4 Ö-1 Kn 50 34/10
I-B Edholm - Cecilia Lindberg Britt-Louise Schmidt - Ann Löfberg 3 Ö-1 Kn 50 34/10
Marie-Louise Ek - Mona Tjulander Carl Asklöf - Håkan Tideström 1 V-1 9 50 34/10
Anita Ullenvik - Ingegärd Lindström Anna-Lena Nilsson - Tore Baars 2 S-1 10 -50 28/16
Sverker Hydén - Björn Bergström Yvonne Siewert - Agnete Rosenberg 3 S-1 10 -50 28/16
Rune Strand - Eva Karam Margaretha Josefsson - Elizabeth Ekman 3 S-1 10 -50 28/16
Bengt Wennerberg - Roger Boström Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson 3 S-2 10 -100 22/22
Franciska Levy - Maj-Britt Bronstein Bengt Bengtsson - Bo Öster 3 S-2 10 -100 22/22
Arne Kastman - Margaret Eriksson Berit Strandberg - Lars Strandberg 3 S-2 9 -100 22/22
Gunilla Lachmann - Monica Danielsson Jan Heuman - Per Jermsten 2 Ö= Kn -110 15/29
Ulla Atterdal - Anna-Stina Törnqvist Lars Lindblad - Eva Örn 2 Ö= Kn -110 15/29
Lena Fürst-Rozkalns - Gunilla Tingström Monica Rothwell - Barry Rothwell 2 Ö= Kn -110 15/29
Bo Andersson - Ulla Andersson Gunilla Jacobson - Kerstin Egnell 2 Ö= Kn -110 15/29
Leif Kilnes - Bengt Nilsson Torsten Ragnartz - Hans Näreskog 2NT Ö= K -120 10/34
Monica Schött - Birgitta Weigl Stig Litzén - Toomas Saagpakk 2 Ö+1 E -140 7/37
Jane Ellner - Birgit Dyrebrant Olle Fahlén - Lena Fahlén 2 Ö+1 Kn -140 7/37
Maj-Britt Eriksson - Ingegerd Sjögerud Britt Almberg - Folke Ljungström 3 S-3 10 -150 4/40
Margaretha Brodin - Margareta Axner Bhupi Sawney - Gur Singh 2 Ö+2 Kn -170 1/43
Isabel Grönwall - Hellis Sylwan Eva Mårtensson - Ullabella Jerand     -170 1/43