Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Vi tävlar Måndag 2009-08-24 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Vi tävlar Måndag 2009-08-24

Bricka 1

BK S:t Erik, Sverige 2009.08.24

Nord giv
ingen i zon
Dkn10
63
K94
Ekn1095
K62
Dkn84
Ekn6
KD8
E9873
K10
D8
7632
54
E9752
107532
4

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rolf Svensson - Stig Svensson Anna-Lena Nilsson - Tore Baars 4 Ö-3 4 150 41/3
Margaretha Brodin - Margareta Axner Bengt Wennerberg - Roger Boström 4 Ö-3 4 150 41/3
Jan Heuman - Per Jermsten Torsten Ragnartz - Hans Näreskog 4 Ö-3 4 150 41/3
Arne Kastman - Margaret Eriksson Margaretha Josefsson - Elizabeth Ekman 4 V-3 E 150 41/3
Monica Schött - Birgitta Weigl Franciska Levy - Maj-Britt Bronstein 3NT V-2 10 100 34/10
Lena Fürst-Rozkalns - Gunilla Tingström Bo Andersson - Ulla Andersson 4 Ö-2 4 100 34/10
Marie-Louise Ek - Mona Tjulander Ulla Atterdal - Anna-Stina Törnqvist 3NT V-2 Kn 100 34/10
Kerstin Lindén - Bertil E Olsson Berit Strandberg - Lars Strandberg 3NT V-1 Kn 50 26/18
Bengt Bengtsson - Bo Öster Barbro Folke - Inger Bielke 4 V-1 9 50 26/18
Lisa Gustafsson - Lillan Sjöberg Sverker Hydén - Björn Bergström 3NT V-1 Kn 50 26/18
Gunilla Jacobson - Kerstin Egnell Jane Ellner - Birgit Dyrebrant 4 Ö-1 4 50 26/18
Karin Axelsson - Britt Andersson Britt-Louise Schmidt - Ann Löfberg 4 Ö-1 4 50 26/18
Sissy Haskel - Ingrid Jansson Lars Lindblad - Eva Örn 1NT N-1 7 -50 20/24
Isabel Grönwall - Hellis Sylwan Christina Nygren - Viveca Järnland     -110 17/27
Jan Christiernin - Marianne Karta Elisabeth Forsell - Elisabeth Jahn 2 V= E -110 17/27
Britt Almberg - Folke Ljungström Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson 2NT V= E -120 14/30
I-B Edholm - Cecilia Lindberg Monica Rothwell - Barry Rothwell 2 Ö+1 E -140 12/32
Gunilla Lachmann - Monica Danielsson Maj-Britt Eriksson - Ingegerd Sjögerud 2NT V+1 9 -150 10/34
Rune Strand - Eva Karam Bent Nielsen - Harry Hultefors 2NT V+2 Kn -180 8/36
Anita Ullenvik - Ingegärd Lindström Bhupi Sawney - Gur Singh 3NT V= 10 -400 4/40
Eva Mårtensson - Ullabella Jerand Leif Kilnes - Bengt Nilsson 3NT V= D -400 4/40
Carl Asklöf - Håkan Tideström Olle Fahlén - Lena Fahlén 3NT Ö= 2 -400 4/40
Stig Litzén - Toomas Saagpakk Yvonne Siewert - Agnete Rosenberg 3NT V+1 9 -430 0/44