Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarbridge mindre rutinerade 2009-07-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarbridge mindre rutinerade 2009-07-06

Bricka 6

BK S:t Erik, Sverige 2009.07.06

Öst giv
Ö-V i zon
D874
Dkn84
5
E754

E532
Kkn96
D10862
K10963
K1096
D82
9
Ekn52
7
E10743
Kkn3

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Marianne Lönnborg - Renate Engvall Elisabeth Andersson - Tore Baars 2 Ö-3 7 300 31/1
Kerstin Karlander - Ulla Lanner Sven Mårtensson - Ewa Eriksson 4 V-3 4 300 31/1
Georg Espling - Jytte Espling Carin Stenberg - Thomas Holmgren 2NT V-2 5 200 27/5
Lena Göransson - Hellis Sylwan Karl Persson - Sylvia Dennergren 2 Ö-2 7 200 27/5
Irene Rune - Christina Bertilson Nils Ahlén - Eva Klingspor 2 S+1 6 140 24/8
Tomas Clason - Maarja Joandi Elisabeth Forsell - Birgitta Bernström 1NT N+1 3 120 22/10
Tora I Phillips - Lars Lindblad Gunnel Levander - Mia Brunnberg 2 S= 2 110 18/14
Inga Alvin - Agnete Rosenberg Carel Faber - Gijsbert van Liemt 2 S= D 110 18/14
Per Lundquist - Marita Erikson Bengt Wennerberg - Rune Strand 2 S= 8 110 18/14
Ingegerd Öberg - Elsie Zinelli Olle Fahlén - Roger Boström 2NT Ö-1 3 100 14/18
Monica Grangien - Marianne Nilsson Ann-Kristin Andersson - Eva-Lisa Wahlman 1NT S= 2 90 12/20
Magnus Cernerud - Anna Boode Cernerud Marianne Tessmar - Elisabeth Rimér Asplund 4 S-1 6 -50 10/22
Thomas Knutsson - Agneta Knutsson Kerstin Grandell - Margareta Winell 4 S-2 2 -100 7/25
Kerstin Allwin - Marie-Anne Olsson Karl-Henrik Linnhag - Anders Oldinger 5 N-2 9 -100 7/25
Jan Christiernin - Folke Ljungström Jane Ellner - Birgit Dyrebrant 3NT S-3 2 -150 2/30
Lennart Dalenius - Annie Fredriksson Birgitta Rasch - Bengt Jonsson 4 S-3 E -150 2/30
Monica Klippmark - Tarja Innanen Mindy Drapsa - Mark Drapsa 1 S-3 2 -150 2/30