Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarbridge mindre rutinerade 2009-07-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarbridge mindre rutinerade 2009-07-06

Bricka 16

BK S:t Erik, Sverige 2009.07.06

Väst giv
Ö-V i zon
K10872
EK4
D73
83
D43
983
6542
K52
Ekn9
D652
EK9
Ekn7
65
kn107
kn108
D10964

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Tora I Phillips - Lars Lindblad Birgitta Rasch - Bengt Jonsson 3NT V-1 2 100 27/5
Olle Fahlén - Roger Boström Georg Espling - Jytte Espling 2 Ö-1 6 100 27/5
Nils Ahlén - Eva Klingspor Lena Göransson - Hellis Sylwan 3NT V-1 7 100 27/5
Sven Mårtensson - Ewa Eriksson Karl Persson - Sylvia Dennergren 1NT Ö-1 9 100 27/5
Kerstin Karlander - Ulla Lanner Marianne Tessmar - Elisabeth Rimér Asplund 3NT Ö-1 9 100 27/5
Irene Rune - Christina Bertilson Monica Klippmark - Tarja Innanen 1NT Ö-1 6 100 27/5
Jan Christiernin - Folke Ljungström Karl-Henrik Linnhag - Anders Oldinger 1NT Ö= 6 -90 16/16
Carel Faber - Gijsbert van Liemt Monica Grangien - Marianne Nilsson 1NT Ö= 6 -90 16/16
Tomas Clason - Maarja Joandi Bengt Wennerberg - Rune Strand 1NT Ö= 6 -90 16/16
Ingegerd Öberg - Elsie Zinelli Marianne Lönnborg - Renate Engvall 1NT Ö= 5 -90 16/16
Per Lundquist - Marita Erikson Elisabeth Andersson - Tore Baars 1NT Ö= 6 -90 16/16
Jane Ellner - Birgit Dyrebrant Kerstin Allwin - Marie-Anne Olsson 1NT Ö+1 6 -120 8/24
Inga Alvin - Agnete Rosenberg Kerstin Grandell - Margareta Winell 2NT Ö= 6 -120 8/24
Magnus Cernerud - Anna Boode Cernerud Mindy Drapsa - Mark Drapsa 2NT Ö= 6 -120 8/24
Ann-Kristin Andersson - Eva-Lisa Wahlman Thomas Knutsson - Agneta Knutsson 2NT Ö+1 5 -150 4/28
Elisabeth Forsell - Birgitta Bernström Carin Stenberg - Thomas Holmgren 3NT V= 8 -600 2/30
Gunnel Levander - Mia Brunnberg Lennart Dalenius - Annie Fredriksson 3NT Ö+1 6 -630 0/32