Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarbridge mindre rutinerade 2009-07-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarbridge mindre rutinerade 2009-07-06

Bricka 15

BK S:t Erik, Sverige 2009.07.06

Syd giv
N-S i zon
86
D64
85
EKDkn43
4
E10875
D1043
1096
EKD7
Kkn32
EK972
kn109532
9
kn6
8752

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Georg Espling - Jytte Espling Ingegerd Öberg - Elsie Zinelli 3 Ö+3 2 -170 32/0
Gunnel Levander - Mia Brunnberg Jan Christiernin - Folke Ljungström 2 V+4 Kn -230 30/2
Inga Alvin - Agnete Rosenberg Lennart Dalenius - Annie Fredriksson 4 V= E -420 27/5
Tomas Clason - Maarja Joandi Marianne Lönnborg - Renate Engvall 4 V= E -420 27/5
Jane Ellner - Birgit Dyrebrant Ann-Kristin Andersson - Eva-Lisa Wahlman 5 Ö+2 9 -440 24/8
Thomas Knutsson - Agneta Knutsson Kerstin Allwin - Marie-Anne Olsson 4 V+2 E -480 14/18
Karl-Henrik Linnhag - Anders Oldinger Kerstin Grandell - Margareta Winell 4 V+2 E -480 14/18
Monica Grangien - Marianne Nilsson Tora I Phillips - Lars Lindblad 4 V+2 E -480 14/18
Birgitta Rasch - Bengt Jonsson Carel Faber - Gijsbert van Liemt 4 V+2 E -480 14/18
Olle Fahlén - Roger Boström Bengt Wennerberg - Rune Strand 4 V+2 E -480 14/18
Elisabeth Forsell - Birgitta Bernström Per Lundquist - Marita Erikson 4 V+2 E -480 14/18
Carin Stenberg - Thomas Holmgren Elisabeth Andersson - Tore Baars 4 V+2 E -480 14/18
Lena Göransson - Hellis Sylwan Irene Rune - Christina Bertilson 4 V+2 E -480 14/18
Kerstin Karlander - Ulla Lanner Monica Klippmark - Tarja Innanen 4 V+2 E -480 14/18
Sven Mårtensson - Ewa Eriksson Magnus Cernerud - Anna Boode Cernerud 4 V+3 E -510 4/28
Nils Ahlén - Eva Klingspor Marianne Tessmar - Elisabeth Rimér Asplund 6 V= E -980 1/31
Karl Persson - Sylvia Dennergren Mindy Drapsa - Mark Drapsa 6 V= E -980 1/31