Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarserien #4 2009-06-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien #4 2009-06-11

Bricka 8

BK S:t Erik, Sverige 2009.06.11

Väst giv
ingen i zon
kn75
EKD64
Dkn103
3
KD8
982
EK9
8742
4
1053
7654
KDkn95
E109632
kn7
82
E106

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mona Iwarson - Paul Iwarson UllaBritt Goldberg - Lars Goldberg 4D S= E 590 38/0
Thomas Malmström - Michael Jungstedt Johnny Östberg - Daniel Gullberg 4 S= 8 420 36/2
Britt-Marie Ödlund - Max Ödlund Hans Alexandersson - Lennart Wiklander 3 N+1 E 170 34/4
Jan-Olof Hegethorn - Tora Philip Anita Ericsson - Inger Spängs 3 S= E 140 29/9
Stella Hathorn - Karen Gott Anneliese Schapira - Maj-Britt Bronstein 3 S= 8 140 29/9
Rolf Kipowski - Curt Engvall Solvig Grönstedt - Lars-Erik Dahlgren 2 S+1 K 140 29/9
Eva Uddling - Roland Rosenqvist Per-Erik Lindeberg - Amie Lindeberg 2 N+1 K 140 29/9
Rolf Norlin - Lennart Herminge Kjell Fagerberg - Conny Lövgren 4 N-1 4 -50 17/21
Jan Alpe - Ingrid Johansson Solveig Washer - Lars Almberg 4 N-1 4 -50 17/21
Peter Ahlström - Sten Svartling Anders Tönne - Peter Nyström 4 S-1 E -50 17/21
Magnus Ekman - Peter Carlsson Jan Brolin - Åke Falkunge 4 S-1 E -50 17/21
Per Grivenfeldt - Christer Koch Tor Simensen - Janeric Löwenadler 4 S-1 E -50 17/21
Lotta Darin - Peter Lindquist Lennart Weiler - Bengt Pettersson 4 S-1 K -50 17/21
Catharina Forsberg - Krister Ahlesved Björn Hamrin - Harry Nisell 4 S-1 E -50 17/21
Sven Holmberg - Björn Backström Anders Palmgren - Jan Andersson 3 S-1 E -50 17/21
Ulla-Britt Olsson - Eva Backhammar Tommy Eneqvist - Peter Flodqvist 4D S-1 E -100 6/32
Jan Johanson - Åke Jonsson Christoffer Hellöre - Mark Drapsa 4 S-2 E -100 6/32
Claes Melin - Henning Tingvall Franciska Levy - Elisabeth Forsell 4 S-2 K -100 6/32
Margareta Walldin - Birgitta Alandh Tomas Grut - Mari-Anne Elsasdotter 4 N-3 E -150 2/36
Johan Håstad - Matts Håstad Lars-Erik Rudström - Kjell-O Persson 4D S-3 K -500 0/38