Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Onsdagsmötet 2009-05-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Onsdagsmötet 2009-05-06

Bricka 6

BK S:t Erik, Sverige 2009.05.06

Öst giv
Ö-V i zon
ED65
873
K105
D52
8
EKD542
642
kn76
1094
109
E97
K9843
Kkn732
kn6
Dkn83
E10

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Håkan Sacklén - Rita Sjöö Karin Sangert - Inga-Britt Andersson 4 S= E 420 38/2
Ulla Sandberg - Ulla Lindberg Franciska Levy - Maj-Britt Bronstein 4 S= E 420 38/2
Per-Olof Wredlund - Bo Öster Margareta Belaieff - Arija Strömberg 4 S= E 420 38/2
May-Britt Danielsson - Ellis Wohlner Christine Schwark - Siv Önefäldt 3 S+1 E 170 34/6
Iris Holmström - Britt-Marie Borelius Bhupi Sawney - Gur Singh 3 S= K 140 26/14
Britt-Marie Rydén - Mariana Cederstam Gunnar Bergström - Susan Kalman Karlsson 3 S= E 140 26/14
Karin Nordell - Ulf Oredsson Carl Asklöf - Gullan Rohlin 3 S= E 140 26/14
GunBritt Beijbom - Jen Ahlberg Görgen Kier - Tora I Phillips 3 S= K 140 26/14
Pirkko Olovson-Olsson - Birgit Dyrebrant Björn Grevaeus - Åsa Perming 2 S+1 E 140 26/14
Annika Magnusson - Gösta Larsson Filip Niska - Kaarina Niska 3 S= E 140 26/14
Jane Ellner - Cecilia Lindberg Isabel Grönwall - Wivi-Anne Göransson 3 S= E 140 26/14
Anita Ullenvik - Ingegärd Lindström Anna-Lena Nilsson - Tore Baars 4 S-1 E -50 10/30
Christian Wiechel - Gunilla Gradin Bengt Wennerberg - Bengt Gustafsson 4 N-1 E -50 10/30
Jan Christiernin - Marianne Karta Olle Fahlén - Roger Boström 4 S-1 E -50 10/30
Ulla Atterdal - Anna-Stina Törnqvist Marianne Sjölander - Gunilla Tingström 4 S-1 E -50 10/30
Sissy Haskel - Ingrid Jansson Tore Georgsson - Ingrid Guggenberger 4 S-1 D -50 10/30
Gunilla Larsson - Birgitta Macris Barbro Gutfelt - Ingegerd Hall 4 S-1 E -50 10/30
Gösta Thorén - Rune Strand Kjell Lindström - Kjell Eriksson 4 S-1 E -50 10/30
Kerstin Samuelsson - Torbjörn Andersson Ingemar Gustafsson - Gudrun Gustafsson 4 S-1 E -50 10/30
Märta Thorsson - Monica Weidenhaijn Gull-Britt Montalvo - Karl-Gunnar Stenberg 4 S-1 E -50 10/30
Janza Weslien - Tiiu Uddegård Margareta Axner - Lena Fürst-Rozkalns 4 S-2 E -100 0/40