Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Onsdagsmötet 2009-05-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Onsdagsmötet 2009-05-06

Bricka 5

BK S:t Erik, Sverige 2009.05.06

Nord giv
N-S i zon
KDkn8
EK
E1073
ED9
10954
kn4
4
kn87654
E3
D8752
KD86
103
762
10963
kn952
K2

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
May-Britt Danielsson - Ellis Wohlner Christine Schwark - Siv Önefäldt 3NT N+2 E 660 38/2
Håkan Sacklén - Rita Sjöö Karin Sangert - Inga-Britt Andersson 3NT N+2 6 660 38/2
Per-Olof Wredlund - Bo Öster Margareta Belaieff - Arija Strömberg 3NT N+2 2 660 38/2
Annika Magnusson - Gösta Larsson Filip Niska - Kaarina Niska 3NT N+1 2 630 33/7
Märta Thorsson - Monica Weidenhaijn Gull-Britt Montalvo - Karl-Gunnar Stenberg 3NT N+1 K 630 33/7
Iris Holmström - Britt-Marie Borelius Bhupi Sawney - Gur Singh 3NT N= 5 600 20/20
Anita Ullenvik - Ingegärd Lindström Anna-Lena Nilsson - Tore Baars 3NT N= 2 600 20/20
Britt-Marie Rydén - Mariana Cederstam Gunnar Bergström - Susan Kalman Karlsson 3NT N= 2 600 20/20
Christian Wiechel - Gunilla Gradin Bengt Wennerberg - Bengt Gustafsson 3NT N= 2 600 20/20
Jan Christiernin - Marianne Karta Olle Fahlén - Roger Boström 3NT S= 5 600 20/20
GunBritt Beijbom - Jen Ahlberg Görgen Kier - Tora I Phillips 3NT S= 5 600 20/20
Ulla Sandberg - Ulla Lindberg Franciska Levy - Maj-Britt Bronstein 3NT S= 4 600 20/20
Sissy Haskel - Ingrid Jansson Tore Georgsson - Ingrid Guggenberger 3NT N= 2 600 20/20
Gunilla Larsson - Birgitta Macris Barbro Gutfelt - Ingegerd Hall 3NT N= 7 600 20/20
Gösta Thorén - Rune Strand Kjell Lindström - Kjell Eriksson 3NT N= 8 600 20/20
Jane Ellner - Cecilia Lindberg Isabel Grönwall - Wivi-Anne Göransson 3NT N= 2 600 20/20
Kerstin Samuelsson - Torbjörn Andersson Ingemar Gustafsson - Gudrun Gustafsson 2NT N+3 2 210 8/32
Janza Weslien - Tiiu Uddegård Margareta Axner - Lena Fürst-Rozkalns 2 N+1 7 140 6/34
Karin Nordell - Ulf Oredsson Carl Asklöf - Gullan Rohlin 3NT N-1 5 -100 2/38
Ulla Atterdal - Anna-Stina Törnqvist Marianne Sjölander - Gunilla Tingström 3NT N-1 2 -100 2/38
Pirkko Olovson-Olsson - Birgit Dyrebrant Björn Grevaeus - Åsa Perming 5NT N-1 K -100 2/38