Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Onsdagsmötet 2009-05-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Onsdagsmötet 2009-05-06

Bricka 4

BK S:t Erik, Sverige 2009.05.06

Väst giv
alla i zon
543
Dkn4
Kkn7
10752
E
K87
E8643
Kkn96
kn109876
1092
D2
E3
KD2
E653
1095
D84

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Håkan Sacklén - Rita Sjöö Karin Sangert - Inga-Britt Andersson 3NT V-3 D 300 40/0
Janza Weslien - Tiiu Uddegård Margareta Axner - Lena Fürst-Rozkalns 3NT Ö-2 3 200 37/3
Gösta Thorén - Rune Strand Kjell Lindström - Kjell Eriksson 4 Ö-2 E 200 37/3
Iris Holmström - Britt-Marie Borelius Bhupi Sawney - Gur Singh 3NT V-1 2 100 31/9
GunBritt Beijbom - Jen Ahlberg Görgen Kier - Tora I Phillips 3NT Ö-1 3 100 31/9
Pirkko Olovson-Olsson - Birgit Dyrebrant Björn Grevaeus - Åsa Perming 3 V-1 D 100 31/9
Jane Ellner - Cecilia Lindberg Isabel Grönwall - Wivi-Anne Göransson 2 V-1 4 100 31/9
Ulla Atterdal - Anna-Stina Törnqvist Marianne Sjölander - Gunilla Tingström 1 V+1 D -90 26/14
May-Britt Danielsson - Ellis Wohlner Christine Schwark - Siv Önefäldt 2 Ö= 10 -110 21/19
Christian Wiechel - Gunilla Gradin Bengt Wennerberg - Bengt Gustafsson 2 Ö= 5 -110 21/19
Annika Magnusson - Gösta Larsson Filip Niska - Kaarina Niska 2 V+1 D -110 21/19
Gunilla Larsson - Birgitta Macris Barbro Gutfelt - Ingegerd Hall 2 Ö= 5 -110 21/19
Anita Ullenvik - Ingegärd Lindström Anna-Lena Nilsson - Tore Baars 2NT V= 4 -120 14/26
Per-Olof Wredlund - Bo Öster Margareta Belaieff - Arija Strömberg 2NT V= D -120 14/26
Märta Thorsson - Monica Weidenhaijn Gull-Britt Montalvo - Karl-Gunnar Stenberg 2NT V= 5 -120 14/26
Jan Christiernin - Marianne Karta Olle Fahlén - Roger Boström 2 Ö+1 4 -140 8/32
Sissy Haskel - Ingrid Jansson Tore Georgsson - Ingrid Guggenberger 2 Ö+1 4 -140 8/32
Kerstin Samuelsson - Torbjörn Andersson Ingemar Gustafsson - Gudrun Gustafsson 2 Ö+1 4 -140 8/32
Karin Nordell - Ulf Oredsson Carl Asklöf - Gullan Rohlin 3NT V= 7 -600 3/37
Ulla Sandberg - Ulla Lindberg Franciska Levy - Maj-Britt Bronstein 3NT V= 5 -600 3/37
Britt-Marie Rydén - Mariana Cederstam Gunnar Bergström - Susan Kalman Karlsson 3NT V+1 5 -630 0/40