Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Onsdagsmötet 2009-05-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Onsdagsmötet 2009-05-06

Bricka 19

BK S:t Erik, Sverige 2009.05.06

Syd giv
Ö-V i zon
Dkn542
D1064
K6
75
97
E932
Ekn82
1086
103
K875
D105
ED42
EK86
kn
9743
Kkn93

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Samuelsson - Torbjörn Andersson Jane Ellner - Cecilia Lindberg 4 S= 10 420 40/0
Britt-Marie Rydén - Mariana Cederstam Håkan Sacklén - Rita Sjöö 3 S+1 E 170 34/6
Jan Christiernin - Marianne Karta Filip Niska - Kaarina Niska 2 S+2 6 170 34/6
Björn Grevaeus - Åsa Perming Karin Nordell - Ulf Oredsson 2 S+2 8 170 34/6
Gull-Britt Montalvo - Karl-Gunnar Stenberg Barbro Gutfelt - Ingegerd Hall 2 S+2 E 170 34/6
Gösta Thorén - Rune Strand Märta Thorsson - Monica Weidenhaijn 2 S+2 E 170 34/6
Iris Holmström - Britt-Marie Borelius Bengt Wennerberg - Bengt Gustafsson 2 N+1 7 140 23/17
Gunnar Bergström - Susan Kalman Karlsson Christine Schwark - Siv Önefäldt 3 N= E 140 23/17
Marianne Sjölander - Gunilla Tingström Carl Asklöf - Gullan Rohlin 2 S+1 10 140 23/17
Per-Olof Wredlund - Bo Öster Isabel Grönwall - Wivi-Anne Göransson 2 S+1 6 140 23/17
Gunilla Larsson - Birgitta Macris Margareta Belaieff - Arija Strömberg 2 N+1 7 140 23/17
Ingemar Gustafsson - Gudrun Gustafsson Sissy Haskel - Ingrid Jansson 2 N+1 7 140 23/17
GunBritt Beijbom - Jen Ahlberg Olle Fahlén - Roger Boström 2 S= 10 110 16/24
Anita Ullenvik - Ingegärd Lindström Bhupi Sawney - Gur Singh 3 Ö-1 K 100 14/26
Karin Sangert - Inga-Britt Andersson Anna-Lena Nilsson - Tore Baars 4 S-1 10 -50 6/34
Janza Weslien - Tiiu Uddegård Christian Wiechel - Gunilla Gradin 4 S-1 8 -50 6/34
Margareta Axner - Lena Fürst-Rozkalns May-Britt Danielsson - Ellis Wohlner 4 N-1 7 -50 6/34
Franciska Levy - Maj-Britt Bronstein Görgen Kier - Tora I Phillips 4 N-1 5 -50 6/34
Ulla Atterdal - Anna-Stina Törnqvist Ulla Sandberg - Ulla Lindberg 4 S-1 8 -50 6/34
Pirkko Olovson-Olsson - Birgit Dyrebrant Annika Magnusson - Gösta Larsson 4 S-1 7 -50 6/34
Kjell Lindström - Kjell Eriksson Tore Georgsson - Ingrid Guggenberger 4 S-1 2 -50 6/34