Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK S:t Erik » Onsdagsmötet 2009-05-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Onsdagsmötet 2009-05-06

Bricka 16

BK S:t Erik, Sverige 2009.05.06

Väst giv
Ö-V i zon
ED7
K6542
E10
kn97
8432
8
Dkn52
E1032
Kkn96
kn10
8643
865
105
ED973
K97
KD4

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Olle Fahlén - Roger Boström Marianne Sjölander - Gunilla Tingström 6 N= 6 980 39/1
Margareta Belaieff - Arija Strömberg Kjell Lindström - Kjell Eriksson 6 N= 6 980 39/1
May-Britt Danielsson - Ellis Wohlner Håkan Sacklén - Rita Sjöö 4 N+2 9 480 23/17
Karin Sangert - Inga-Britt Andersson Christine Schwark - Siv Önefäldt 4 N+2 K 480 23/17
Anita Ullenvik - Ingegärd Lindström Margareta Axner - Lena Fürst-Rozkalns 4 N+2 9 480 23/17
Bhupi Sawney - Gur Singh Gunnar Bergström - Susan Kalman Karlsson 4 N+2 9 480 23/17
Anna-Lena Nilsson - Tore Baars Janza Weslien - Tiiu Uddegård 4 N+2 6 480 23/17
Karin Nordell - Ulf Oredsson Ulla Sandberg - Ulla Lindberg 4 N+2 9 480 23/17
Jan Christiernin - Marianne Karta Annika Magnusson - Gösta Larsson 4 N+2 9 480 23/17
GunBritt Beijbom - Jen Ahlberg Björn Grevaeus - Åsa Perming 4 N+2 9 480 23/17
Ulla Atterdal - Anna-Stina Törnqvist Filip Niska - Kaarina Niska 4 N+2 6 480 23/17
Görgen Kier - Tora I Phillips Pirkko Olovson-Olsson - Birgit Dyrebrant 4 N+2 6 480 23/17
Sissy Haskel - Ingrid Jansson Märta Thorsson - Monica Weidenhaijn 4 N+2 6 480 23/17
Per-Olof Wredlund - Bo Öster Jane Ellner - Cecilia Lindberg 4 N+2 9 480 23/17
Gull-Britt Montalvo - Karl-Gunnar Stenberg Tore Georgsson - Ingrid Guggenberger 4 N+2 6 480 23/17
Gunilla Larsson - Birgitta Macris Ingemar Gustafsson - Gudrun Gustafsson 4 N+2 9 480 23/17
Iris Holmström - Britt-Marie Borelius Christian Wiechel - Gunilla Gradin 4 N+1 Kn 450 5/35
Britt-Marie Rydén - Mariana Cederstam Bengt Wennerberg - Bengt Gustafsson 4 N+1 Kn 450 5/35
Gösta Thorén - Rune Strand Isabel Grönwall - Wivi-Anne Göransson 4 N+1 3 450 5/35
Barbro Gutfelt - Ingegerd Hall Kerstin Samuelsson - Torbjörn Andersson 4 N+1 Kn 450 5/35
Franciska Levy - Maj-Britt Bronstein Carl Asklöf - Gullan Rohlin 6 N-1 Kn -50 0/40