Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp Max 54 par TL Adam 2019-10-20 [Tävlingsinfo] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp Max 54 par TL Adam 2019-10-20

Bricka 1

BK Bridgehuset, Sverige 2019.10.20

? ?
Nord giv
ingen i zon
?
D642
6
KD7543
104
?
83
Dkn84
986
kn983
?
K109
E3
Ekn102
ED75
?
Ekn75
K109752

K62

Optimalt kontrakt: 3NTD Ö-1 100
 NT
N47795
S47795
Ö96648
V86648
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Jan Eriksson - Björn Edvardsson 3D N= E 530 6.0/0.0
Karin Eresund - Adam Wasserstrom Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3 Ö-4 7 200 4.0/2.0
Gun Bellander - Klas Bellander Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 N+1 E 140 2.0/4.0
Annika Sundin - Teresa Holmberg Roger Olsson - Lena Goldberg 3NT Ö-1 7 50 0.0/6.0
Bodil Wikström - Ulla Lundström     - -/3.8

Bricka 2

BK Bridgehuset, Sverige 2019.10.20

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
106543
K64
5
ED107
#
E82
E87
D1094
865
#
Dkn7
D95
EKkn7
Kkn2
#
K9
kn1032
8632
943

Optimalt kontrakt: 4NT Ö= -430
 NT
N43353
S43353
Ö91010810
V8109810
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Annika Sundin - Teresa Holmberg Roger Olsson - Lena Goldberg 3NT Ö= 2 -400 4.0/2.0
Gun Bellander - Klas Bellander Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT Ö= Kn -400 4.0/2.0
Karin Eresund - Adam Wasserstrom Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3NT Ö= 2 -400 4.0/2.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Jan Eriksson - Björn Edvardsson 3NT Ö+1 2 -430 0.0/6.0
Bodil Wikström - Ulla Lundström     - -/3.8

Bricka 3

BK Bridgehuset, Sverige 2019.10.20

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
532
82
1032
D10854
#
KD1096
kn7
Dkn6
Ekn2
#
74
D643
8754
976
#
Ekn8
EK1095
EK9
K3

Optimalt kontrakt: 3NT S= 400
 NT
N98877
S108989
Ö34454
V34454
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Karin Eresund - Adam Wasserstrom Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3D V-4 8 1100 6.0/0.0
Gun Bellander - Klas Bellander Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 S= D 140 4.0/2.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Jan Eriksson - Björn Edvardsson 2 S= K 110 2.0/4.0
Annika Sundin - Teresa Holmberg Roger Olsson - Lena Goldberg 3 S-1 K -50 0.0/6.0
Bodil Wikström - Ulla Lundström     - -/3.8

Bricka 4

BK Bridgehuset, Sverige 2019.10.20

? ?
Väst giv
alla i zon
#
95
K102
kn432
Ekn84
#
ED864
E54
K97
93
#
Kkn732
9873
E
KD7
#
10
Dkn6
D10865
10652

Optimalt kontrakt: 4NT V= -630
 NT
N77323
S67323
Ö6691010
V6691010
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 4 V= 4 -620 4.0/2.0
Jan Eriksson - Björn Edvardsson Annika Sundin - Teresa Holmberg 4 V= 5 -620 4.0/2.0
Karin Eresund - Adam Wasserstrom Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 V= 2 -620 4.0/2.0
Roger Olsson - Lena Goldberg Bodil Wikström - Ulla Lundström 4 V+1 9 -650 0.0/6.0
Gun Bellander - Klas Bellander     - 3.5/-

Bricka 5

BK Bridgehuset, Sverige 2019.10.20

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
Dkn10
kn10843
42
D96
#
92
K9652
ED8
kn52
#
K8765
D7
7
EK1043
#
E43
E
Kkn109653
87

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N38444
S38444
Ö95898
V95898
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 3NT V-2 4 100 6.0/0.0
Roger Olsson - Lena Goldberg Bodil Wikström - Ulla Lundström 3NT V-1 4 50 3.0/3.0
Jan Eriksson - Björn Edvardsson Annika Sundin - Teresa Holmberg 3 Ö-1 10 50 3.0/3.0
Karin Eresund - Adam Wasserstrom Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT V= 4 -400 0.0/6.0
Gun Bellander - Klas Bellander     - 3.5/-

Bricka 6

BK Bridgehuset, Sverige 2019.10.20

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
32
EDkn2
10764
D95
#
K9
K54
EDkn
EK1087
#
Dkn865
873
953
64
#
E1074
1096
K82
kn32

Optimalt kontrakt: 2 Ö= -110
 NT
N56646
S66656
Ö77787
V77787
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Roger Olsson - Lena Goldberg Bodil Wikström - Ulla Lundström 4 V-1 6 100 6.0/0.0
Jan Eriksson - Björn Edvardsson Annika Sundin - Teresa Holmberg 3 V= 2 -140 4.0/2.0
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 2NT V+1 E -150 2.0/4.0
Karin Eresund - Adam Wasserstrom Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 V+1 Kn -170 0.0/6.0
Gun Bellander - Klas Bellander     - 3.5/-

Bricka 7

BK Bridgehuset, Sverige 2019.10.20

? ?
Syd giv
alla i zon
#
5
Dkn87
E32
KD954
#
9864
432
109654
8
#
D3
K96
KD
Ekn10732
#
EKkn1072
E105
kn87
6

Optimalt kontrakt: 5NT S= 660
 NT
N99111111
S98111011
Ö44122
V44111
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Gun Bellander - Klas Bellander 3NT N+3 6 690 6.0/0.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3NT S+2 4 660 4.0/2.0
Roger Olsson - Lena Goldberg Jan Eriksson - Björn Edvardsson 4 S= 8 620 2.0/4.0
Karin Eresund - Adam Wasserstrom Bodil Wikström - Ulla Lundström 4 S-1 8 -100 0.0/6.0
Annika Sundin - Teresa Holmberg     - -/3.0

Bricka 8

BK Bridgehuset, Sverige 2019.10.20

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
ED1083
D54
kn2
Kkn5
#
2
EK9762
6
E9632
#
9765
kn
EKD874
74
#
Kkn4
1083
10953
D108

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N34356
S34356
Ö99956
V99956
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 2 N= E 110 6.0/0.0
Roger Olsson - Lena Goldberg Jan Eriksson - Björn Edvardsson 3 Ö-1 4 50 4.0/2.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Gun Bellander - Klas Bellander 2 V+1 Kn -140 2.0/4.0
Karin Eresund - Adam Wasserstrom Bodil Wikström - Ulla Lundström 4 V= 10 -420 0.0/6.0
Annika Sundin - Teresa Holmberg     - -/3.0

Bricka 9

BK Bridgehuset, Sverige 2019.10.20

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
53
K86
E98754
103
#
E9842
109
KDkn10
kn9
#
D106
D754
632
762
#
Kkn7
Ekn32

EKD854

Optimalt kontrakt: 4NT N= 430
 NT
N11910710
S11910710
Ö14262
V14262
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Roger Olsson - Lena Goldberg Jan Eriksson - Björn Edvardsson 5 S= K 400 6.0/0.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 2 S+4 K 170 4.0/2.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Gun Bellander - Klas Bellander 3 S+1 K 130 2.0/4.0
Karin Eresund - Adam Wasserstrom Bodil Wikström - Ulla Lundström 5 S-1 K -50 0.0/6.0
Annika Sundin - Teresa Holmberg     - -/3.0

Bricka 10

BK Bridgehuset, Sverige 2019.10.20

? ?
Öst giv
alla i zon
#
Ekn1073
3
Kkn5
Kkn72
#
K9842
K874
4
D98
#

Ekn652
D9862
1064
#
D65
D109
E1073
E53

Optimalt kontrakt: 4NT S= 630
 NT
N11951010
S10951010
Ö24732
V24732
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Roger Olsson - Lena Goldberg 4D N= 8 790 6.0/0.0
Bodil Wikström - Ulla Lundström Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT N+2 5 660 4.0/2.0
Jan Eriksson - Björn Edvardsson Gun Bellander - Klas Bellander 4 N= 6 620 2.0/4.0
Karin Eresund - Adam Wasserstrom Annika Sundin - Teresa Holmberg 2 N= 5 110 0.0/6.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö     - -/2.3

Bricka 11

BK Bridgehuset, Sverige 2019.10.20

? ?
Syd giv
ingen i zon
#
ED9
104
953
ED852
#
Kkn532
D
EKkn62
K10
#
10874
632
104
kn743
#
6
EKkn9875
D87
96

Optimalt kontrakt: 5NT S= 460
 NT
N851058
S9610511
Ö37182
V37182
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Eriksson - Björn Edvardsson Gun Bellander - Klas Bellander 4 S= E 420 5.0/1.0
Karin Eresund - Adam Wasserstrom Annika Sundin - Teresa Holmberg 4 S= K 420 5.0/1.0
Bodil Wikström - Ulla Lundström Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4D V-2 10 300 2.0/4.0
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Roger Olsson - Lena Goldberg 4 Ö-2 E 100 0.0/6.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö     - -/2.3

Bricka 12

BK Bridgehuset, Sverige 2019.10.20

? ?
Väst giv
N-S i zon
#
E6
EKD42
D97
853
#
Dkn74
53
Kkn106
D96
#
10853
kn8
E53
Kkn74
#
K92
10976
842
E102

Optimalt kontrakt: 3D V-1 100
 NT
N66858
S66858
Ö77585
V77585
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Ulla Lundström Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 N+1 7 140 6.0/0.0
Jan Eriksson - Björn Edvardsson Gun Bellander - Klas Bellander 2 N= 3 110 4.0/2.0
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Roger Olsson - Lena Goldberg 3 N-1 5 -100 1.0/5.0
Karin Eresund - Adam Wasserstrom Annika Sundin - Teresa Holmberg 2 N-1 10 -100 1.0/5.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö     - -/2.3

Bricka 13

BK Bridgehuset, Sverige 2019.10.20

? ?
Nord giv
alla i zon
#
ED9
9
87
E1096532
#
K1084
kn87
Ekn953
K
#
652
106542
102
Dkn4
#
kn73
EKD3
KD64
87

Optimalt kontrakt: 3NT N= 600
 NT
N108889
S109889
Ö24454
V24454
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Eriksson - Björn Edvardsson Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3NT S+1 5 630 6.0/0.0
Annika Sundin - Teresa Holmberg Bodil Wikström - Ulla Lundström 5 N-1 10 -100 4.0/2.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Roger Olsson - Lena Goldberg 6 S-2 E -200 1.0/5.0
Karin Eresund - Adam Wasserstrom Gun Bellander - Klas Bellander 3NT S-2 5 -200 1.0/5.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren     - 3.5/-

Bricka 14

BK Bridgehuset, Sverige 2019.10.20

? ?
Öst giv
ingen i zon
#
Dkn52
Dkn932
K
kn75
#
K108
6
kn9754
ED98
#
64
EK1054
108
10643
#
E973
87
ED632
K2

Optimalt kontrakt: 3D S-1 -100
 NT
N45687
S46687
Ö97756
V97756
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Annika Sundin - Teresa Holmberg Bodil Wikström - Ulla Lundström 2 S= 6 110 6.0/0.0
Jan Eriksson - Björn Edvardsson Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 2 S-1 8 -50 3.0/3.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Roger Olsson - Lena Goldberg 2 S-1 6 -50 3.0/3.0
Karin Eresund - Adam Wasserstrom Gun Bellander - Klas Bellander 4 S-2 6 -100 0.0/6.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren     - 3.5/-

Bricka 15

BK Bridgehuset, Sverige 2019.10.20

? ?
Syd giv
N-S i zon
#
D103
K7652
D96
65
#
EK8762
Dkn
K5
E97
#
kn95
E1093
87
kn1042
#
4
84
Ekn10432
KD83

Optimalt kontrakt: 4 V= -420
 NT
N48533
S48533
Ö958107
V958107
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Annika Sundin - Teresa Holmberg Bodil Wikström - Ulla Lundström 3 V+1 6 -170 4.0/2.0
Jan Eriksson - Björn Edvardsson Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3 V+1 6 -170 4.0/2.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Roger Olsson - Lena Goldberg 2 V+2 6 -170 4.0/2.0
Karin Eresund - Adam Wasserstrom Gun Bellander - Klas Bellander 4 V= 6 -420 0.0/6.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren     - 3.5/-

Bricka 16

BK Bridgehuset, Sverige 2019.10.20

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
D876
EDkn64
K9
K6
#
kn92
87
kn1076
D432
#
1053
1053
542
E1095
#
EK4
K92
ED83
kn87

Optimalt kontrakt: 6NT N= 990
 NT
N911121212
S911121212
Ö42111
V42111
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Ulla Lundström Jan Eriksson - Björn Edvardsson 6 N= 3 980 6.0/0.0
Gun Bellander - Klas Bellander Annika Sundin - Teresa Holmberg 5 N+1 E 480 3.0/3.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 5 N+1 5 480 3.0/3.0
Karin Eresund - Adam Wasserstrom Roger Olsson - Lena Goldberg 4 N+1 3 450 0.0/6.0
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin     - 2.5/-

Bricka 17

BK Bridgehuset, Sverige 2019.10.20

? ?
Nord giv
ingen i zon
#
E98
EKkn964
98
E5
#
KD7642
10
E5
Kkn63
#

532
KDkn432
9872
#
kn1053
D87
1076
D104

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -130
 NT
N22857
S22767
Ö1010475
V1010475
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Ulla Lundström Jan Eriksson - Björn Edvardsson 4D V-2 E 300 6.0/0.0
Gun Bellander - Klas Bellander Annika Sundin - Teresa Holmberg 4 N-1 K -50 3.0/3.0
Karin Eresund - Adam Wasserstrom Roger Olsson - Lena Goldberg 3 N-1 K -50 3.0/3.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 5 N-2 Kn -100 0.0/6.0
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin     - 2.5/-

Bricka 18

BK Bridgehuset, Sverige 2019.10.20

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
KD54
EK2
D10652
kn
#
1083
D1093
Ekn7
D94
#
962
84
K843
E1073
#
Ekn7
kn765
9
K8652

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N88997
S88997
Ö55435
V55436
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gun Bellander - Klas Bellander Annika Sundin - Teresa Holmberg 2 N+1 8 140 6.0/0.0
Bodil Wikström - Ulla Lundström Jan Eriksson - Björn Edvardsson 1NT S+1 9 120 4.0/2.0
Karin Eresund - Adam Wasserstrom Roger Olsson - Lena Goldberg 3NT N-1 8 -100 2.0/4.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT S-2 10 -200 0.0/6.0
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin     - 2.5/-

Bricka 19

BK Bridgehuset, Sverige 2019.10.20

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
kn7
Kkn108652
K52
4
#
6532

D83
kn109732
#
D94
974
Ekn94
EK8
#
EK108
ED3
1076
D65

Optimalt kontrakt: 5 N= 450
 NT
N4611510
S461069
Ö97262
V97222
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Bodil Wikström - Ulla Lundström 4 S= Kn 420 4.0/2.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Jan Eriksson - Björn Edvardsson 4 S= Kn 420 4.0/2.0
Roger Olsson - Lena Goldberg Gun Bellander - Klas Bellander 4 S= 8 420 4.0/2.0
Annika Sundin - Teresa Holmberg Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 4 S-1 3 -50 0.0/6.0
Karin Eresund - Adam Wasserstrom     - 1.9/-

Bricka 20

BK Bridgehuset, Sverige 2019.10.20

? ?
Väst giv
alla i zon
#
K54
64
10853
KD83
#
E2
D10975
E964
95
#
kn106
E83
K72
Ekn76
#
D9873
Kkn2
Dkn
1042

Optimalt kontrakt: 4 V= -620
 NT
N55364
S55364
Ö781078
V781078
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Annika Sundin - Teresa Holmberg Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 2 V+1 10 -140 6.0/0.0
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Bodil Wikström - Ulla Lundström 2 V+2 K -170 2.0/4.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Jan Eriksson - Björn Edvardsson 3 V+1 K -170 2.0/4.0
Roger Olsson - Lena Goldberg Gun Bellander - Klas Bellander 2 V+2 6 -170 2.0/4.0
Karin Eresund - Adam Wasserstrom     - 1.9/-

Bricka 21

BK Bridgehuset, Sverige 2019.10.20

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
76
Kkn8532
53
kn63
#
43
D97
kn9862
ED8
#
KDkn82
E
E1074
K74
#
E1095
1064
KD
10952

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -420
 NT
N52735
S52735
Ö8116107
V8116107
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Annika Sundin - Teresa Holmberg Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 3NT V-3 5 150 6.0/0.0
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Bodil Wikström - Ulla Lundström 3NT V-1 Kn 50 3.0/3.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Jan Eriksson - Björn Edvardsson 4 Ö-1 10 50 3.0/3.0
Roger Olsson - Lena Goldberg Gun Bellander - Klas Bellander 2 Ö+2 K -170 0.0/6.0
Karin Eresund - Adam Wasserstrom     - 1.9/-

Bricka 22

BK Bridgehuset, Sverige 2019.10.20

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
EK7
1097
Ekn765
D2
#
Dkn63
KD82
1092
K5
#
98
E54
D843
E763
#
10542
kn63
K
kn10984

Optimalt kontrakt: 4D S-3 -500
 NT
N75454
S75454
Ö68779
V68779
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gun Bellander - Klas Bellander Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 1NT N= 3 90 6.0/0.0
Bodil Wikström - Ulla Lundström Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 1 S= 2 80 4.0/2.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Annika Sundin - Teresa Holmberg 2 S-2 K -100 2.0/4.0
Karin Eresund - Adam Wasserstrom Jan Eriksson - Björn Edvardsson 2 S-4 K -200 0.0/6.0
Roger Olsson - Lena Goldberg     - -/3.5

Bricka 23

BK Bridgehuset, Sverige 2019.10.20

? ?
Syd giv
alla i zon
#
EK75
D873
D2
K84
#
9642
K106
EK
10952
#
kn10
Ekn942
9653
Ekn
#
D83
5
kn10874
D763

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N76465
S76465
Ö57968
V57968
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Karin Eresund - Adam Wasserstrom Jan Eriksson - Björn Edvardsson 3 Ö-1 D 100 6.0/0.0
Bodil Wikström - Ulla Lundström Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 2 Ö= Kn -110 4.0/2.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Annika Sundin - Teresa Holmberg 1NT S-2 9 -200 1.0/5.0
Gun Bellander - Klas Bellander Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 1NT N-2 2 -200 1.0/5.0
Roger Olsson - Lena Goldberg     - -/3.5

Bricka 24

BK Bridgehuset, Sverige 2019.10.20

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
K753
Kkn10
ED43
74
#
kn2
E63
K875
EK82
#
109864
D75
kn109
103
#
ED
9842
62
Dkn965

Optimalt kontrakt: 2D V-1 100
 NT
N86866
S86866
Ö57576
V57576
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Annika Sundin - Teresa Holmberg 2 V-2 7 100 6.0/0.0
Bodil Wikström - Ulla Lundström Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 1 Ö= 9 -80 4.0/2.0
Gun Bellander - Klas Bellander Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 2 N-2 3 -100 2.0/4.0
Karin Eresund - Adam Wasserstrom Jan Eriksson - Björn Edvardsson 2 V= 7 -110 0.0/6.0
Roger Olsson - Lena Goldberg     - -/3.5

Bricka 25

BK Bridgehuset, Sverige 2019.10.20

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
Kkn
Kkn872
105
K983
#
ED10843
D95
K8
64
#
65
3
kn9432
Ekn1075
#
972
E1064
ED76
D2

Optimalt kontrakt: 4 N= 420
 NT
N771058
S771058
Ö66374
V66374
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Roger Olsson - Lena Goldberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 N= 5 420 6.0/0.0
Bodil Wikström - Ulla Lundström Gun Bellander - Klas Bellander 2 N= 6 110 3.0/3.0
Karin Eresund - Adam Wasserstrom Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 2 N= 6 110 3.0/3.0
Annika Sundin - Teresa Holmberg Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 4 N-1 6 -50 0.0/6.0
Jan Eriksson - Björn Edvardsson     - 3.1/-

Bricka 26

BK Bridgehuset, Sverige 2019.10.20

? ?
Öst giv
alla i zon
#
kn975
102
3
K98753
#
E1086
Kkn3
E9
Dkn104
#
D4
E984
D10742
E6
#
K32
D765
Kkn865
2

Optimalt kontrakt: 4NT Ö= -630
 NT
N54343
S54343
Ö8910910
V8910910
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Ulla Lundström Gun Bellander - Klas Bellander 3NT Ö-1 7 100 6.0/0.0
Annika Sundin - Teresa Holmberg Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3NT V= 5 -600 4.0/2.0
Roger Olsson - Lena Goldberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT V+1 10 -630 1.0/5.0
Karin Eresund - Adam Wasserstrom Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 3NT Ö+1 2 -630 1.0/5.0
Jan Eriksson - Björn Edvardsson     - 3.1/-

Bricka 27

BK Bridgehuset, Sverige 2019.10.20

? ?
Syd giv
ingen i zon
#
Dkn843
EK75
kn
532
#
E2
kn10
742
EDkn1087
#
109765
98
ED983
4
#
K
D6432
K1065
K96

Optimalt kontrakt: 2 S= 110
 NT
N64876
S65876
Ö77465
V77465
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Karin Eresund - Adam Wasserstrom Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 2 S+1 E 140 6.0/0.0
Annika Sundin - Teresa Holmberg Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 2 S= E 110 4.0/2.0
Bodil Wikström - Ulla Lundström Gun Bellander - Klas Bellander 4 S-1 E -50 1.0/5.0
Roger Olsson - Lena Goldberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 S-1 7 -50 1.0/5.0
Jan Eriksson - Björn Edvardsson     - 3.1/-