Kommande tävlingar
04/05
Kerstin Strandbergs Minne - IA
08/05
Riksläger - Ljungskile
08/05
Final
Rapporterade tävlingar
29/03
Trosa BS Guld
23/03
Laholmsguldet 2024
17/02
Munka Ljungby Guld
Hem
Information
Bli medlem
Kansli/Kontaktinformation
Bridgens Dag
Disciplinnämnden
Förslag Spader
Förtjänsttecken
Forum
Länkar
Hjärtstartare
Prislistor, banner
Registrera I-medlemmar
Regler och bestämmelser
Sitekarta
Spader - versionshistorik
Styrelsen
Vanliga frågor (FAQ)/Manual Spader
Ladda upp filer
Dokument, blanketter och filer
Medlem
MK informerar
Filmklipp
Budproblemet
Fotoalbum
Hjärtstartare
Juniorer
Materialcentralen
Medlemsavgift
Medlem på nätet
SysKon
Profilen
Sök medlem
Årets Klubbledare
You Tube
Tidningen Bridge
Tävling
TK Informerar
Kalender
Allsvenskan
Bridge på Internet
Bridgefestival
EM
Guldtävlingar/Spelprogram
JNM
Juniorfonden
Juniorer
Lagboken
Medaljer EM/VM/OS/WMSG
Landslag
Lagkommissionen
Nya Mästare
NM
Regler och Bestämmelser
SM-finaler/finalplatsfördelningar
Svenska Cupen
Stena Line Cup
SM-Lag
Spel för mindre rutinerade
Simultantävlingar
Svenska Mästare
Tävlingsledare
Tävlingsledare, Elit
Veckans Giv
VM
WMSG/OS
Utbildning
Om utbildning
Arrangera provbridge
Bridgemate
Bridgekurser
Bridgelärare
Kommande utbildningar
Klubbfunktionär
Lär Dig Spela Bridge
Minikurser
Material för nybörjarkurser
Rekryten
Ruter
SISU
Spader
Teckenspråkslexikon
Tävlingsledare
Utbildningsplan
Ruter
Kalender
Sök
BK Debut
»
Spadergrupp 2020-01-17
[Föregående]
[Alla givar]
[Nästa]
[Tävlingsinfo]
[Simultan]
[PBN]
BK Debut
Spadergrupp 2020-01-17
Bricka 22
Göteborgs BF, Sverige 2020.01.17
Öst giv
Ö-V i zon
EK85
1062
2
D10973
D93
984
E54
EK84
kn107
Ekn3
Kkn1093
kn5
642
KD75
D876
62
Optimalt kontrakt: 2NT Ö= -120
NT
N
7
4
6
6
4
S
7
4
6
6
5
Ö
6
9
6
7
8
V
6
8
7
7
8
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Inger Ljungmark - Eva Almkvist
Sigurd Walldal - Anders Thölén
3NT V-1
3
100
21/1
Mabel Leman - Göran Östberg
Britt Fredén - Ann-Marie Lindvall
1
Ö-1
K
100
21/1
Jan Sager - Göran Karlander
Andreas Holmdahl - Christer Gundewall
Pass
18/4
Benny Wärnehall - Ann Wallin
Yvonne Falk - Lars Johnels
2
Ö=
6
-90
15/7
Clas Mannheimer - Bodil Mannheimer
Ulf Keereweer - Christina Egriell
1
Ö+1
K
-90
15/7
Lars Eklund - Roland Eliasson
Lars Haara - Ingrid Pettersson
3
Ö=
4
-110
12/10
Gert Johansson - Bengt Rydén
Pia Rasmusson - Kalle Rasmusson
2NT V=
E
-120
7/15
Karl Ã…berg - Karin Ã…berg
Evert Lindholm - Anita Lindholm
1NT V+1
E
-120
7/15
Göran Almgren - Folke Grauers
Karin Öckert - Monica Haara
2NT Ö=
K
-120
7/15
Leif Albinsson - Göran Nilsson
Patricia Odqvist - Ursula Broström
2NT V=
8
-120
7/15
Lars Flodin - Yvonne Andrén
Lena Zetterup - Jan-Olof Zetterup
2NT V+1
E
-150
2/20
Carin Forsberg - Arnold Joelsson
Bo Larsson - Carl Heyman
3NT V=
3
-600
0/22