Kommande tävlingar
23/03
Laholmsguldet 2024
29/03
Trosa BS Guld
04/05
Kerstin Strandbergs Minne - IA
Rapporterade tävlingar
17/02
Munka Ljungby Guld
03/02
Plattliret BK S:t Erik
26/01
JSM Par - Omgång 1
Hem
Information
Bli medlem
Kansli/Kontaktinformation
Bridgens Dag
Disciplinnämnden
Förslag Spader
Förtjänsttecken
Forum
Länkar
Hjärtstartare
Prislistor, banner
Registrera I-medlemmar
Regler och bestämmelser
Sitekarta
Spader - versionshistorik
Styrelsen
Vanliga frågor (FAQ)/Manual Spader
Ladda upp filer
Dokument, blanketter och filer
Medlem
MK informerar
Filmklipp
Budproblemet
Fotoalbum
Hjärtstartare
Juniorer
Materialcentralen
Medlemsavgift
Medlem på nätet
SysKon
Profilen
Sök medlem
Årets Klubbledare
You Tube
Tidningen Bridge
Tävling
TK Informerar
Kalender
Allsvenskan
Bridge på Internet
Bridgefestival
EM
Guldtävlingar/Spelprogram
JNM
Juniorfonden
Juniorer
Lagboken
Medaljer EM/VM/OS/WMSG
Landslag
Lagkommissionen
Nya Mästare
NM
Regler och Bestämmelser
SM-finaler/finalplatsfördelningar
Svenska Cupen
Stena Line Cup
SM-Lag
Spel för mindre rutinerade
Simultantävlingar
Svenska Mästare
Tävlingsledare
Tävlingsledare, Elit
Veckans Giv
VM
WMSG/OS
Utbildning
Om utbildning
Arrangera provbridge
Bridgemate
Bridgekurser
Bridgelärare
Kommande utbildningar
Klubbfunktionär
Lär Dig Spela Bridge
Minikurser
Material för nybörjarkurser
Rekryten
Ruter
SISU
Spader
Teckenspråkslexikon
Tävlingsledare
Utbildningsplan
Ruter
Kalender
Sök
BK S:t Erik
»
Sommarserien 2019-06-10
[Föregående]
[Alla givar]
[Nästa]
[Tävlingsinfo]
[Simultan]
[PBN]
BK S:t Erik
Sommarserien 2019-06-10
Bricka 20
BK S:t Erik, Sverige 2019.06.10
Väst giv
alla i zon
863
Kkn82
EK5
E104
ED1094
D7
kn63
Kkn8
Kkn5
10653
D97
732
72
E94
10842
D965
Optimalt kontrakt: 3
N= 110
NT
N
9
8
8
6
7
S
9
8
8
6
7
Ö
4
4
5
7
6
V
4
4
5
7
6
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Lars Andersson - Tommy Eneqvist
Peder Jensen - Susann Mattsson
2
V-2
3
200
24.0/0.0
Lennart Eriksson - Andreas Abragi
Eva Uddling - Roland Rosenqvist
2
V-1
E
100
17.0/7.0
Peggy Nyholm - Tore Stormo
Karl Persson - Lars Nilsson
2
V-1
E
100
17.0/7.0
Christer Bech - Thomas Malmström
Johan Säfsten - Louise Hallqvist
2
V-1
3
100
17.0/7.0
Sanna Clementsson - Anders Björkman
Peder Hägg - Per Kvarby
2
V-1
E
100
17.0/7.0
Barbro Ehn - Ann Ryberg
Erik Bergengren - Pontus Silow
1NT Ö-1
6
100
17.0/7.0
Johan Tesch - Inger Gerle
Anna-Lena Björk - Dan Johansson
2
V-1
E
100
17.0/7.0
Joakim Tillas - Mikaela Bäckius
Stefan Olausson - Jesper Rundin
1NT N=
5
90
10.0/14.0
Carl-Axel Staël von Holstein - Lars-Gunnar Byström
Max Ödlund - Bim Ödlund
1
V=
E
-80
8.0/16.0
Per Lichtenstein - Paul Lichtenstein
Carl-Henrik Nauclér - Klara Asplund
1NT Ö=
7
-90
6.0/18.0
Andrea Sandberg - Peter Nordén
Lars Mattsson - Ola Mattsson
3
N-1
6
-100
3.0/21.0
Lennart Rehle - Eva Zarins
Anki Landarv - Bo Landarv
2
S-1
3
-100
3.0/21.0
Agneta Jakobsson - Eva Menzing
Lena Engman - Jakob Sondén
2
V=
3
-110
0.0/24.0
Johan Englund - Maria Calissendorff
-
-/10.0