Kommande tävlingar
24/08 INSTÄLLD...Munka Ljungby BS -
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
Falu BK » Sommarbridge Partävling med hcp 2019-06-11 [Tävlingsinfo] [PBN]
Falu BK

Sommarbridge Partävling med hcp 2019-06-11

Bricka 1

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Miro Bakrac - Håkan Jonasson Maria Hols André - Göran André 5 N-3 E -150 8.00/0.00
Birgitta Bodén - Inga-Lill Nordin Christina Svensson - Joyce Fahlstad 5 N-4 E -200 6.00/2.00
Inger Backlund - Anna Martinsson Gunnar Tunkrans - Tomas Sundström 4 Ö= E -420 3.00/5.00
Annelie Ström - Lisbet Mattsson Rogert Deiwall - Klas Löfgren 4 Ö= E -420 3.00/5.00
Gunbritt Dalmanner - Carina Camara Ann Christin Cachrimanidou - Efrem Cachrimanidis 4D Ö= D -590 0.00/8.00
Lars Thuresson - Hans-Erik Hedström     - -/4.67

Bricka 2

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Miro Bakrac - Håkan Jonasson Maria Hols André - Göran André 3NT S+2 K 660 8.00/0.00
Gunbritt Dalmanner - Carina Camara Ann Christin Cachrimanidou - Efrem Cachrimanidis 3NT S+1 K 630 5.00/3.00
Annelie Ström - Lisbet Mattsson Rogert Deiwall - Klas Löfgren 3NT S+1 K 630 5.00/3.00
Inger Backlund - Anna Martinsson Gunnar Tunkrans - Tomas Sundström 2NT S+1 4 150 1.00/7.00
Birgitta Bodén - Inga-Lill Nordin Christina Svensson - Joyce Fahlstad 2NT S+1 4 150 1.00/7.00
Lars Thuresson - Hans-Erik Hedström     - -/4.67

Bricka 3

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunbritt Dalmanner - Carina Camara Ann Christin Cachrimanidou - Efrem Cachrimanidis 3NT V-1 7 100 8.00/0.00
Miro Bakrac - Håkan Jonasson Maria Hols André - Göran André 3NT Ö= 6 -600 4.00/4.00
Annelie Ström - Lisbet Mattsson Rogert Deiwall - Klas Löfgren 3NT Ö= 6 -600 4.00/4.00
Birgitta Bodén - Inga-Lill Nordin Christina Svensson - Joyce Fahlstad 3NT Ö= 6 -600 4.00/4.00
Inger Backlund - Anna Martinsson Gunnar Tunkrans - Tomas Sundström 3NT V+1 7 -630 0.00/8.00
Lars Thuresson - Hans-Erik Hedström     - -/4.67

Bricka 4

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Annelie Ström - Lisbet Mattsson Maria Hols André - Göran André 2NT Ö= 6 -120 8.00/0.00
Gunnar Tunkrans - Tomas Sundström Ann Christin Cachrimanidou - Efrem Cachrimanidis 2NT Ö+3 5 -210 6.00/2.00
Lars Thuresson - Hans-Erik Hedström Miro Bakrac - Håkan Jonasson 3NT V+2 5 -660 2.00/6.00
Christina Svensson - Joyce Fahlstad Inger Backlund - Anna Martinsson 3NT Ö+2 2 -660 2.00/6.00
Birgitta Bodén - Inga-Lill Nordin Rogert Deiwall - Klas Löfgren 3NT Ö+2 2 -660 2.00/6.00
Gunbritt Dalmanner - Carina Camara     - -/4.76

Bricka 5

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Christina Svensson - Joyce Fahlstad Inger Backlund - Anna Martinsson 1NT S+4 4 210 8.00/0.00
Annelie Ström - Lisbet Mattsson Maria Hols André - Göran André 1NT S+3 E 180 6.00/2.00
Lars Thuresson - Hans-Erik Hedström Miro Bakrac - Håkan Jonasson 2 V-3 Kn 150 3.00/5.00
Gunnar Tunkrans - Tomas Sundström Ann Christin Cachrimanidou - Efrem Cachrimanidis 2 V-3 Kn 150 3.00/5.00
Birgitta Bodén - Inga-Lill Nordin Rogert Deiwall - Klas Löfgren 2 V-2 Kn 100 0.00/8.00
Gunbritt Dalmanner - Carina Camara     - -/4.76

Bricka 6

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Bodén - Inga-Lill Nordin Rogert Deiwall - Klas Löfgren 1 N+1 7 90 8.00/0.00
Christina Svensson - Joyce Fahlstad Inger Backlund - Anna Martinsson 1NT N-1 2 -50 5.00/3.00
Annelie Ström - Lisbet Mattsson Maria Hols André - Göran André 1NT N-1 2 -50 5.00/3.00
Lars Thuresson - Hans-Erik Hedström Miro Bakrac - Håkan Jonasson 2 N-2 4 -100 1.00/7.00
Gunnar Tunkrans - Tomas Sundström Ann Christin Cachrimanidou - Efrem Cachrimanidis 2NT N-2 2 -100 1.00/7.00
Gunbritt Dalmanner - Carina Camara     - -/4.76

Bricka 7

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Thuresson - Hans-Erik Hedström Maria Hols André - Göran André 2NT Ö-3 9 300 8.00/0.00
Gunbritt Dalmanner - Carina Camara Annelie Ström - Lisbet Mattsson 2 V-2 7 200 6.00/2.00
Rogert Deiwall - Klas Löfgren Christina Svensson - Joyce Fahlstad 3 N= 3 140 4.00/4.00
Birgitta Bodén - Inga-Lill Nordin Miro Bakrac - Håkan Jonasson 2 V-1 E 100 2.00/6.00
Ann Christin Cachrimanidou - Efrem Cachrimanidis Inger Backlund - Anna Martinsson 2 N= 3 90 0.00/8.00
Gunnar Tunkrans - Tomas Sundström     - -/4.67

Bricka 8

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunbritt Dalmanner - Carina Camara Annelie Ström - Lisbet Mattsson 3NT S+1 5 430 8.00/0.00
Lars Thuresson - Hans-Erik Hedström Maria Hols André - Göran André 4 N= 4 420 6.00/2.00
Rogert Deiwall - Klas Löfgren Christina Svensson - Joyce Fahlstad 6NT S-2 8 -100 2.00/6.00
Birgitta Bodén - Inga-Lill Nordin Miro Bakrac - Håkan Jonasson 3NT S-2 D -100 2.00/6.00
Ann Christin Cachrimanidou - Efrem Cachrimanidis Inger Backlund - Anna Martinsson 3NT S-2 D -100 2.00/6.00
Gunnar Tunkrans - Tomas Sundström     - -/4.67

Bricka 9

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rogert Deiwall - Klas Löfgren Christina Svensson - Joyce Fahlstad 4D Ö-1 E 200 8.00/0.00
Lars Thuresson - Hans-Erik Hedström Maria Hols André - Göran André 3 N-2 4 -100 6.00/2.00
Gunbritt Dalmanner - Carina Camara Annelie Ström - Lisbet Mattsson 2 V= 5 -110 4.00/4.00
Birgitta Bodén - Inga-Lill Nordin Miro Bakrac - Håkan Jonasson 3 Ö= 4 -140 1.00/7.00
Ann Christin Cachrimanidou - Efrem Cachrimanidis Inger Backlund - Anna Martinsson 2 V+1 4 -140 1.00/7.00
Gunnar Tunkrans - Tomas Sundström     - -/4.67

Bricka 10

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Miro Bakrac - Håkan Jonasson Rogert Deiwall - Klas Löfgren 4 S+1 Kn 650 8.00/0.00
Birgitta Bodén - Inga-Lill Nordin Annelie Ström - Lisbet Mattsson 3NT N+1 3 630 6.00/2.00
Gunnar Tunkrans - Tomas Sundström Lars Thuresson - Hans-Erik Hedström 4 S= 5 620 4.00/4.00
Ann Christin Cachrimanidou - Efrem Cachrimanidis Christina Svensson - Joyce Fahlstad 2 S+3 5 200 2.00/6.00
Maria Hols André - Göran André Gunbritt Dalmanner - Carina Camara 3NT S-4 5 -400 0.00/8.00
Inger Backlund - Anna Martinsson     - -/3.62

Bricka 11

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Tunkrans - Tomas Sundström Lars Thuresson - Hans-Erik Hedström 3NT Ö+1 Kn -430 4.00/4.00
Miro Bakrac - Håkan Jonasson Rogert Deiwall - Klas Löfgren 3NT Ö+1 K -430 4.00/4.00
Birgitta Bodén - Inga-Lill Nordin Annelie Ström - Lisbet Mattsson 3NT Ö+1 2 -430 4.00/4.00
Ann Christin Cachrimanidou - Efrem Cachrimanidis Christina Svensson - Joyce Fahlstad 3NT V+1 4 -430 4.00/4.00
Maria Hols André - Göran André Gunbritt Dalmanner - Carina Camara 3NT Ö+1 2 -430 4.00/4.00
Inger Backlund - Anna Martinsson     - -/3.62

Bricka 12

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Tunkrans - Tomas Sundström Lars Thuresson - Hans-Erik Hedström 2 S+1 4 140 7.00/1.00
Miro Bakrac - Håkan Jonasson Rogert Deiwall - Klas Löfgren 2 S+1 4 140 7.00/1.00
Ann Christin Cachrimanidou - Efrem Cachrimanidis Christina Svensson - Joyce Fahlstad 4 V-2 E 100 4.00/4.00
Maria Hols André - Göran André Gunbritt Dalmanner - Carina Camara 3 S-1 2 -100 2.00/6.00
Birgitta Bodén - Inga-Lill Nordin Annelie Ström - Lisbet Mattsson 1NT Ö+2 6 -150 0.00/8.00
Inger Backlund - Anna Martinsson     - -/3.62

Bricka 13

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ann Christin Cachrimanidou - Efrem Cachrimanidis Rogert Deiwall - Klas Löfgren 4D Ö-2 K 500 8.00/0.00
Lars Thuresson - Hans-Erik Hedström Birgitta Bodén - Inga-Lill Nordin 3 Ö-3 E 300 6.00/2.00
Maria Hols André - Göran André Gunnar Tunkrans - Tomas Sundström 4 Ö-2 E 200 4.00/4.00
Inger Backlund - Anna Martinsson Gunbritt Dalmanner - Carina Camara 5 N-1 E -100 1.00/7.00
Annelie Ström - Lisbet Mattsson Miro Bakrac - Håkan Jonasson 5 N-1 E -100 1.00/7.00
Christina Svensson - Joyce Fahlstad     - -/4.24

Bricka 14

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Thuresson - Hans-Erik Hedström Birgitta Bodén - Inga-Lill Nordin 4 S+2 E 480 8.00/0.00
Inger Backlund - Anna Martinsson Gunbritt Dalmanner - Carina Camara 1 S+5 2 230 6.00/2.00
Ann Christin Cachrimanidou - Efrem Cachrimanidis Rogert Deiwall - Klas Löfgren 3 Ö-1 10 50 4.00/4.00
Annelie Ström - Lisbet Mattsson Miro Bakrac - Håkan Jonasson 6 S-1 E -50 2.00/6.00
Maria Hols André - Göran André Gunnar Tunkrans - Tomas Sundström 3 V= 3 -110 0.00/8.00
Christina Svensson - Joyce Fahlstad     - -/4.24

Bricka 15

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Thuresson - Hans-Erik Hedström Birgitta Bodén - Inga-Lill Nordin 6NT N= 8 1440 8.00/0.00
Ann Christin Cachrimanidou - Efrem Cachrimanidis Rogert Deiwall - Klas Löfgren 4 S+1 Kn 650 6.00/2.00
Inger Backlund - Anna Martinsson Gunbritt Dalmanner - Carina Camara 4 S= 4 620 3.00/5.00
Annelie Ström - Lisbet Mattsson Miro Bakrac - Håkan Jonasson 4 S= Kn 620 3.00/5.00
Maria Hols André - Göran André Gunnar Tunkrans - Tomas Sundström 6D Ö-3 E 500 0.00/8.00
Christina Svensson - Joyce Fahlstad     - -/4.24

Bricka 16

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Miro Bakrac - Håkan Jonasson Ann Christin Cachrimanidou - Efrem Cachrimanidis 4 N+1 5 450 8.00/0.00
Lars Thuresson - Hans-Erik Hedström Annelie Ström - Lisbet Mattsson 4 N= 5 420 4.00/4.00
Gunbritt Dalmanner - Carina Camara Birgitta Bodén - Inga-Lill Nordin 4 N= 5 420 4.00/4.00
Christina Svensson - Joyce Fahlstad Gunnar Tunkrans - Tomas Sundström 4 N= 10 420 4.00/4.00
Maria Hols André - Göran André Inger Backlund - Anna Martinsson 2 N= E 110 0.00/8.00
Rogert Deiwall - Klas Löfgren     - -/4.00

Bricka 17

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Thuresson - Hans-Erik Hedström Annelie Ström - Lisbet Mattsson 3 S= 10 110 8.00/0.00
Gunbritt Dalmanner - Carina Camara Birgitta Bodén - Inga-Lill Nordin 3 Ö-1 4 50 5.00/3.00
Christina Svensson - Joyce Fahlstad Gunnar Tunkrans - Tomas Sundström 4 Ö-1 4 50 5.00/3.00
Maria Hols André - Göran André Inger Backlund - Anna Martinsson 4 N-2 E -100 2.00/6.00
Miro Bakrac - Håkan Jonasson Ann Christin Cachrimanidou - Efrem Cachrimanidis 5D N-2 E -300 0.00/8.00
Rogert Deiwall - Klas Löfgren     - -/4.00

Bricka 18

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Miro Bakrac - Håkan Jonasson Ann Christin Cachrimanidou - Efrem Cachrimanidis 3 V-1 K 50 8.00/0.00
Gunbritt Dalmanner - Carina Camara Birgitta Bodén - Inga-Lill Nordin 3 N-1 K -100 5.00/3.00
Maria Hols André - Göran André Inger Backlund - Anna Martinsson 2 S-1 E -100 5.00/3.00
Lars Thuresson - Hans-Erik Hedström Annelie Ström - Lisbet Mattsson 3 Ö+3 E -170 2.00/6.00
Christina Svensson - Joyce Fahlstad Gunnar Tunkrans - Tomas Sundström 2D N-3 D -800 0.00/8.00
Rogert Deiwall - Klas Löfgren     - -/4.00

Bricka 19

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Tunkrans - Tomas Sundström Birgitta Bodén - Inga-Lill Nordin 4 N+2 8 480 6.00/2.00
Rogert Deiwall - Klas Löfgren Inger Backlund - Anna Martinsson 4 S+2 4 480 6.00/2.00
Annelie Ström - Lisbet Mattsson Ann Christin Cachrimanidou - Efrem Cachrimanidis 4 S+2 10 480 6.00/2.00
Gunbritt Dalmanner - Carina Camara Lars Thuresson - Hans-Erik Hedström 3NT S+1 4 430 2.00/6.00
Maria Hols André - Göran André Christina Svensson - Joyce Fahlstad 2 N+2 4 170 0.00/8.00
Miro Bakrac - Håkan Jonasson     - -/5.81

Bricka 20

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Annelie Ström - Lisbet Mattsson Ann Christin Cachrimanidou - Efrem Cachrimanidis 6 S+1 10 1460 8.00/0.00
Maria Hols André - Göran André Christina Svensson - Joyce Fahlstad 3NT N+3 2 690 6.00/2.00
Gunbritt Dalmanner - Carina Camara Lars Thuresson - Hans-Erik Hedström 4 S+1 10 650 4.00/4.00
Gunnar Tunkrans - Tomas Sundström Birgitta Bodén - Inga-Lill Nordin 6NT N-1 E -100 1.00/7.00
Rogert Deiwall - Klas Löfgren Inger Backlund - Anna Martinsson 6 N-1 E -100 1.00/7.00
Miro Bakrac - Håkan Jonasson     - -/5.81

Bricka 21

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rogert Deiwall - Klas Löfgren Inger Backlund - Anna Martinsson 3NT S+1 2 630 7.00/1.00
Annelie Ström - Lisbet Mattsson Ann Christin Cachrimanidou - Efrem Cachrimanidis 3NT S+1 E 630 7.00/1.00
Gunbritt Dalmanner - Carina Camara Lars Thuresson - Hans-Erik Hedström 5D V-2 5 300 4.00/4.00
Maria Hols André - Göran André Christina Svensson - Joyce Fahlstad 4 Ö-1 5 50 2.00/6.00
Gunnar Tunkrans - Tomas Sundström Birgitta Bodén - Inga-Lill Nordin 3NT S-2 2 -200 0.00/8.00
Miro Bakrac - Håkan Jonasson     - -/5.81

Bricka 22

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Tunkrans - Tomas Sundström Gunbritt Dalmanner - Carina Camara 3 Ö-2 4 200 8.00/0.00
Rogert Deiwall - Klas Löfgren Maria Hols André - Göran André 2 Ö-1 5 100 5.00/3.00
Miro Bakrac - Håkan Jonasson Christina Svensson - Joyce Fahlstad 1NT Ö-1 4 100 5.00/3.00
Lars Thuresson - Hans-Erik Hedström Ann Christin Cachrimanidou - Efrem Cachrimanidis 2 Ö= 7 -110 2.00/6.00
Inger Backlund - Anna Martinsson Birgitta Bodén - Inga-Lill Nordin 2 Ö+1 4 -140 0.00/8.00
Annelie Ström - Lisbet Mattsson     - -/4.19

Bricka 23

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Thuresson - Hans-Erik Hedström Ann Christin Cachrimanidou - Efrem Cachrimanidis 1NT V-4 6 400 8.00/0.00
Rogert Deiwall - Klas Löfgren Maria Hols André - Göran André 2 Ö-1 E 100 6.00/2.00
Miro Bakrac - Håkan Jonasson Christina Svensson - Joyce Fahlstad 3NT S-1 K -100 4.00/4.00
Inger Backlund - Anna Martinsson Birgitta Bodén - Inga-Lill Nordin 2 Ö= E -110 2.00/6.00
Gunnar Tunkrans - Tomas Sundström Gunbritt Dalmanner - Carina Camara 3NT S-2 7 -200 0.00/8.00
Annelie Ström - Lisbet Mattsson     - -/4.19

Bricka 24

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rogert Deiwall - Klas Löfgren Maria Hols André - Göran André 4 V-1 5 50 8.00/0.00
Lars Thuresson - Hans-Erik Hedström Ann Christin Cachrimanidou - Efrem Cachrimanidis 4 V= D -420 3.00/5.00
Gunnar Tunkrans - Tomas Sundström Gunbritt Dalmanner - Carina Camara 4 V= 3 -420 3.00/5.00
Inger Backlund - Anna Martinsson Birgitta Bodén - Inga-Lill Nordin 4 V= D -420 3.00/5.00
Miro Bakrac - Håkan Jonasson Christina Svensson - Joyce Fahlstad 4 V= 7 -420 3.00/5.00
Annelie Ström - Lisbet Mattsson     - -/4.19