Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Kvissleby BK » Partävling onsdag 2019-03-06 [Tävlingsinfo] [PBN]
Kvissleby BK

Partävling onsdag 2019-03-06

Bricka 1

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 6 Ö-2 8 100 8.0/0.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 3 Ö+1 D -170 6.0/2.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Bernt Pettersson - Bengt-Olof Söderlund 3 Ö+2 D -200 4.0/4.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Astrid Ericson - Siv Röding 4 Ö+1 D -450 1.0/7.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 Ö+1 8 -450 1.0/7.0
Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren     - -/3.8

Bricka 2

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 V-1 E 50 8.0/0.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 2 Ö= 9 -90 6.0/2.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 3 Ö= 9 -140 4.0/4.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Bernt Pettersson - Bengt-Olof Söderlund 3NT V+1 7 -430 1.0/7.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Astrid Ericson - Siv Röding 3NT Ö+1 9 -430 1.0/7.0
Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren     - -/3.8

Bricka 3

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 V= 8 -110 8.0/0.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Astrid Ericson - Siv Röding 2NT V= 8 -120 5.0/3.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 1NT V+1 6 -120 5.0/3.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 1NT Ö+2 D -150 2.0/6.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Bernt Pettersson - Bengt-Olof Söderlund 3NT Ö= 5 -600 0.0/8.0
Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren     - -/3.8

Bricka 4

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Bernt Pettersson - Bengt-Olof Söderlund 3 V= E -110 8.0/0.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren 2NT Ö= D -120 6.0/2.0
Astrid Ericson - Siv Röding Gudrun Jansson - Lasse Jansson 3 V+2 E -150 4.0/4.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Erling Lidin - Olle Eriksson 2 N-2 E -200 2.0/6.0
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2D N-3 E -800 0.0/8.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren     - -/3.0

Bricka 5

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Astrid Ericson - Siv Röding Gudrun Jansson - Lasse Jansson 2NT Ö+1 6 -150 8.0/0.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Erling Lidin - Olle Eriksson 2NT Ö+2 E -180 4.0/4.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren 2NT Ö+2 E -180 4.0/4.0
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2NT Ö+2 E -180 4.0/4.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Bernt Pettersson - Bengt-Olof Söderlund 4 Ö= E -420 0.0/8.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren     - -/3.0

Bricka 6

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Astrid Ericson - Siv Röding Gudrun Jansson - Lasse Jansson 6NT V-4 3 400 8.0/0.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Bernt Pettersson - Bengt-Olof Söderlund 3NT V-2 3 200 6.0/2.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Erling Lidin - Olle Eriksson 3NT Ö= 6 -600 3.0/5.0
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT Ö= 9 -600 3.0/5.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren 3NT Ö+1 6 -630 0.0/8.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren     - -/3.0

Bricka 7

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 5D V-2 7 500 8.0/0.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Gudrun Jansson - Lasse Jansson 2 N= 10 110 6.0/2.0
Bernt Pettersson - Bengt-Olof Söderlund Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 N-1 E -100 4.0/4.0
Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren Astrid Ericson - Siv Röding 4 N-2 10 -200 1.0/7.0
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Erling Lidin - Olle Eriksson 4D N-1 E -200 1.0/7.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist     - -/4.3

Bricka 8

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 3NT Ö= 2 -400 8.0/0.0
Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren Astrid Ericson - Siv Röding 3NT Ö+1 8 -430 5.0/3.0
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Erling Lidin - Olle Eriksson 3NT Ö+1 2 -430 5.0/3.0
Bernt Pettersson - Bengt-Olof Söderlund Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 Ö+1 D -450 2.0/6.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Gudrun Jansson - Lasse Jansson 3NT V+2 4 -460 0.0/8.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist     - -/4.3

Bricka 9

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren Astrid Ericson - Siv Röding 4 S= Kn 420 6.0/2.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Gudrun Jansson - Lasse Jansson 4 N= 5 420 6.0/2.0
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Erling Lidin - Olle Eriksson 4 N= 4 420 6.0/2.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 3NT N= 5 400 1.0/7.0
Bernt Pettersson - Bengt-Olof Söderlund Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3NT N= 7 400 1.0/7.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist     - -/4.3

Bricka 10

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren 4 V-1 9 100 7.0/1.0
Bernt Pettersson - Bengt-Olof Söderlund Gudrun Jansson - Lasse Jansson 4 V-1 3 100 7.0/1.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 V= 2 -140 4.0/4.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Astrid Ericson - Siv Röding 2 V+2 E -170 2.0/6.0
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Johan Arborelius - Erik Sundqvist 5 Ö= E -650 0.0/8.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud     - -/4.7

Bricka 11

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Bengt-Olof Söderlund Gudrun Jansson - Lasse Jansson 4 S+1 10 450 7.0/1.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 S+1 10 450 7.0/1.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren 4 N= 10 420 3.0/5.0
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 N= 5 420 3.0/5.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Astrid Ericson - Siv Röding 4 S= E 130 0.0/8.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud     - -/4.7

Bricka 12

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2 S+1 8 140 8.0/0.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren 1 N+1 8 110 5.0/3.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 S= 8 110 5.0/3.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Astrid Ericson - Siv Röding 1NT S-1 9 -100 1.0/7.0
Bernt Pettersson - Bengt-Olof Söderlund Gudrun Jansson - Lasse Jansson 1NT S-1 2 -100 1.0/7.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud     - -/4.7

Bricka 13

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 3NT Ö-2 10 200 5.0/3.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren 3NT V-2 2 200 5.0/3.0
Bernt Pettersson - Bengt-Olof Söderlund Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT V-2 4 200 5.0/3.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Astrid Ericson - Siv Röding 4 V-2 Kn 200 5.0/3.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 4 V-1 Kn 100 0.0/8.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf     - -/3.1

Bricka 14

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 2NT Ö-3 E 150 7.0/1.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 3 Ö-3 5 150 7.0/1.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Astrid Ericson - Siv Röding 3 S= D 140 4.0/4.0
Bernt Pettersson - Bengt-Olof Söderlund Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 1NT N+1 E 120 2.0/6.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren 2NT S-1 D -50 0.0/8.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf     - -/3.1

Bricka 15

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Bengt-Olof Söderlund Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT N= D 600 8.0/0.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren 2NT N+2 D 180 6.0/2.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 2NT N+1 D 150 3.0/5.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 2 Ö-3 D 150 3.0/5.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Astrid Ericson - Siv Röding 3 N+1 4 130 0.0/8.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf     - -/3.1

Bricka 16

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erling Lidin - Olle Eriksson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 S+1 6 170 8.0/0.0
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 2 N+1 D 140 6.0/2.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 Ö-1 4 100 4.0/4.0
Astrid Ericson - Siv Röding Bernt Pettersson - Bengt-Olof Söderlund 2 Ö= 4 -110 2.0/6.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren 2 Ö+1 4 -140 0.0/8.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin     - -/4.2

Bricka 17

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 5 Ö+1 8 -420 8.0/0.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Johan Arborelius - Erik Sundqvist 5 V+1 E -480 6.0/2.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 V+3 10 -510 4.0/4.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren 3NT Ö+4 6 -520 2.0/6.0
Astrid Ericson - Siv Röding Bernt Pettersson - Bengt-Olof Söderlund 6 Ö= 10 -920 0.0/8.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin     - -/4.2

Bricka 18

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erling Lidin - Olle Eriksson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 2NT Ö= K -120 7.0/1.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren 2NT Ö= 8 -120 7.0/1.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3NT Ö= 9 -400 2.0/6.0
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 3NT Ö= D -400 2.0/6.0
Astrid Ericson - Siv Röding Bernt Pettersson - Bengt-Olof Söderlund 3NT Ö= 6 -400 2.0/6.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin     - -/4.2

Bricka 19

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2 S= 8 110 8.0/0.0
Bernt Pettersson - Bengt-Olof Söderlund Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 Ö-1 3 100 4.0/4.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 V-1 8 100 4.0/4.0
Astrid Ericson - Siv Röding Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 3 V-1 8 100 4.0/4.0
Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren Erling Lidin - Olle Eriksson 2 Ö+2 9 -170 0.0/8.0
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund     - -/4.4

Bricka 20

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 Ö-2 Kn 200 8.0/0.0
Bernt Pettersson - Bengt-Olof Söderlund Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2NT V= Kn -120 5.0/3.0
Astrid Ericson - Siv Röding Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 2NT Ö= 3 -120 5.0/3.0
Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren Erling Lidin - Olle Eriksson 2NT V+1 10 -150 1.0/7.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 1NT Ö+2 2 -150 1.0/7.0
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund     - -/4.4

Bricka 21

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Astrid Ericson - Siv Röding Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 1NTD N+2 5 580 8.0/0.0
Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren Erling Lidin - Olle Eriksson 2NT N+1 5 150 5.0/3.0
Bernt Pettersson - Bengt-Olof Söderlund Johan Arborelius - Erik Sundqvist 1NT N+2 8 150 5.0/3.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2NT N= 6 120 2.0/6.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 V-1 10 50 0.0/8.0
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund     - -/4.4

Bricka 22

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erling Lidin - Olle Eriksson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4D V-3 9 800 8.0/0.0
Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4D V-1 9 200 6.0/2.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Gudrun Jansson - Lasse Jansson 4 V-1 9 100 3.0/5.0
Astrid Ericson - Siv Röding Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 4 V-1 9 100 3.0/5.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 2 V+1 9 -140 0.0/8.0
Bernt Pettersson - Bengt-Olof Söderlund     - -/4.4

Bricka 23

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 S= E 620 8.0/0.0
Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3NT N= D 600 5.0/3.0
Astrid Ericson - Siv Röding Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 3NT N= D 600 5.0/3.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Gudrun Jansson - Lasse Jansson 4 N-1 6 -100 2.0/6.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 6 S-3 Kn -300 0.0/8.0
Bernt Pettersson - Bengt-Olof Söderlund     - -/4.4

Bricka 24

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 1 N+1 Kn 110 8.0/0.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2 N-1 Kn -50 6.0/2.0
Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 N-2 Kn -100 3.0/5.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Gudrun Jansson - Lasse Jansson 3 N-2 D -100 3.0/5.0
Astrid Ericson - Siv Röding Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 4D N-3 Kn -500 0.0/8.0
Bernt Pettersson - Bengt-Olof Söderlund     - -/4.4

Bricka 25

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Astrid Ericson - Siv Röding 1NT N+3 3 180 8.0/0.0
Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren Bernt Pettersson - Bengt-Olof Söderlund 2 N+1 5 110 5.0/3.0
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 N= K 110 5.0/3.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 1NT N= 7 90 2.0/6.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3NT S-1 8 -50 0.0/8.0
Erling Lidin - Olle Eriksson     - -/4.2

Bricka 26

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Astrid Ericson - Siv Röding 3NT N= 7 600 7.0/1.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3NT S= 4 600 7.0/1.0
Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren Bernt Pettersson - Bengt-Olof Söderlund 2 N+2 5 170 4.0/4.0
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 N= 5 140 2.0/6.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 1NT N+1 3 120 0.0/8.0
Erling Lidin - Olle Eriksson     - -/4.2

Bricka 27

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Astrid Ericson - Siv Röding 4 S+1 3 450 7.0/1.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 S+1 E 450 7.0/1.0
Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren Bernt Pettersson - Bengt-Olof Söderlund 3NT N+1 9 430 4.0/4.0
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 S= 3 420 2.0/6.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 S-2 E -100 0.0/8.0
Erling Lidin - Olle Eriksson     - -/4.2

Bricka 28

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren 1NT N+2 4 150 8.0/0.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 1NT N+1 Kn 120 6.0/2.0
Astrid Ericson - Siv Röding Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 1NT N= 4 90 4.0/4.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Erling Lidin - Olle Eriksson 2 V+1 D -140 1.0/7.0
Bernt Pettersson - Bengt-Olof Söderlund Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 3 Ö= 10 -140 1.0/7.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson     - -/3.8

Bricka 29

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Erling Lidin - Olle Eriksson 3NT V-1 8 100 7.0/1.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 2NT V-1 3 100 7.0/1.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren 1NT Ö= 10 -90 3.0/5.0
Astrid Ericson - Siv Röding Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 1NT V= 5 -90 3.0/5.0
Bernt Pettersson - Bengt-Olof Söderlund Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 3 V= 6 -140 0.0/8.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson     - -/3.8

Bricka 30

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Erling Lidin - Olle Eriksson 4 N+2 2 480 6.0/2.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 N+2 Kn 480 6.0/2.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren 4 N+2 4 480 6.0/2.0
Astrid Ericson - Siv Röding Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3NT S+2 2 460 2.0/6.0
Bernt Pettersson - Bengt-Olof Söderlund Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 4 S+1 4 450 0.0/8.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson     - -/3.8

Bricka 31

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 V-2 K 100 8.0/0.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 2 S= E 90 6.0/2.0
Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 3 V-1 K 50 2.0/6.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Gudrun Jansson - Lasse Jansson 3 V-1 Kn 50 2.0/6.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Bernt Pettersson - Bengt-Olof Söderlund 3 V-1 Kn 50 2.0/6.0
Astrid Ericson - Siv Röding     - -/4.2

Bricka 32

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 1NT N= 5 90 7.0/1.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 1NT N= 5 90 7.0/1.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Gudrun Jansson - Lasse Jansson 1NT N-1 5 -50 3.0/5.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Bernt Pettersson - Bengt-Olof Söderlund 1NT N-1 2 -50 3.0/5.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 1NT N-2 5 -100 0.0/8.0
Astrid Ericson - Siv Röding     - -/4.2

Bricka 33

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Gudrun Jansson - Lasse Jansson 4 N= E 420 7.0/1.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 N= 2 420 7.0/1.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 3 Ö-3 D 150 4.0/4.0
Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 4 N= E 130 2.0/6.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Bernt Pettersson - Bengt-Olof Söderlund 5D N-1 E -100 0.0/8.0
Astrid Ericson - Siv Röding     - -/4.2