Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Kvissleby BK » Partävling fredag 2019-02-22 [Tävlingsinfo] [PBN]
Kvissleby BK

Partävling fredag 2019-02-22

Bricka 1

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 3 S= D 140 10/0
Åsa Wallner - Leif Jansson Kerstin Pettersson - Göran Eriksson 2 S= K 110 8/2
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 V-2 8 100 6/4
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Axel Berglund - Evy Wåglöf 3NT N-2 9 -100 2/8
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Margareta Bergström - Ove Bergström 2NT N-2 9 -100 2/8
Thure Åström - Lena Åström Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 N-2 8 -100 2/8

Bricka 2

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3NT S= 8 600 10/0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 1 S+3 E 170 8/2
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Axel Berglund - Evy Wåglöf 2NT N+1 4 150 6/4
Åsa Wallner - Leif Jansson Kerstin Pettersson - Göran Eriksson 1NT N+1 4 120 4/6
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Margareta Bergström - Ove Bergström 4 S-2 E -200 1/9
Thure Åström - Lena Åström Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT N-2 4 -200 1/9

Bricka 3

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 3 N= E 140 9/1
Åsa Wallner - Leif Jansson Kerstin Pettersson - Göran Eriksson 3 N= E 140 9/1
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 S-1 D -50 6/4
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Axel Berglund - Evy Wåglöf 4 S-2 D -100 4/6
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Margareta Bergström - Ove Bergström 2 Ö= K -110 1/9
Thure Åström - Lena Åström Erik Eriksson - Lasse Jansson 2 Ö= K -110 1/9

Bricka 4

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Axel Berglund - Evy Wåglöf 6 N+1 K 1390 10/0
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT S+4 9 720 8/2
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Margareta Bergström - Ove Bergström 5 N+2 K 640 4/6
Kerstin Pettersson - Göran Eriksson Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 5 N+2 K 640 4/6
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 5 N+2 9 640 4/6
Thure Åström - Lena Åström Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 3 S+4 K 190 0/10

Bricka 5

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Margareta Bergström - Ove Bergström 4 Ö-1 9 50 10/0
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 Ö= 8 -420 5/5
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Axel Berglund - Evy Wåglöf 4 Ö= Kn -420 5/5
Kerstin Pettersson - Göran Eriksson Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 4 Ö= E -420 5/5
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 4 Ö= E -420 5/5
Thure Åström - Lena Åström Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 4 Ö+1 10 -450 0/10

Bricka 6

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Margareta Bergström - Ove Bergström 2NT S+1 K 150 9/1
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 2NT S+1 E 150 9/1
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Axel Berglund - Evy Wåglöf 2 S+2 E 130 6/4
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Lasse Jansson 2 S+1 K 110 3/7
Thure Åström - Lena Åström Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 2 S= E 110 3/7
Kerstin Pettersson - Göran Eriksson Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 1NT V-1 9 100 0/10

Bricka 7

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 3D Ö-1 3 200 10/0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 2NT N+1 6 150 7/3
Kerstin Pettersson - Göran Eriksson Margareta Bergström - Ove Bergström 2NT N+1 7 150 7/3
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 3 S-1 E -100 3/7
Axel Berglund - Evy Wåglöf Åsa Wallner - Leif Jansson 2NT N-1 6 -100 3/7
Thure Åström - Lena Åström Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2 N-2 6 -200 0/10

Bricka 8

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 4 N+1 3 450 10/0
Kerstin Pettersson - Göran Eriksson Margareta Bergström - Ove Bergström 3NT N+1 4 430 8/2
Erik Eriksson - Lasse Jansson Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 4 N= 2 420 5/5
Axel Berglund - Evy Wåglöf Åsa Wallner - Leif Jansson 4 S= 2 420 5/5
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 4 S-1 2 -50 1/9
Thure Åström - Lena Åström Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 S-1 7 -50 1/9

Bricka 9

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 1NT N= 6 90 9/1
Axel Berglund - Evy Wåglöf Åsa Wallner - Leif Jansson 1NT N= 2 90 9/1
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 1NT S-1 8 -50 5/5
Kerstin Pettersson - Göran Eriksson Margareta Bergström - Ove Bergström 2 N-1 D -50 5/5
Erik Eriksson - Lasse Jansson Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 3NT N-3 2 -150 2/8
Thure Åström - Lena Åström Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 S-5 10 -250 0/10

Bricka 10

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margareta Bergström - Ove Bergström Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3 N= 9 140 9/1
Thure Åström - Lena Åström Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 3 N= 10 140 9/1
Åsa Wallner - Leif Jansson Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 4 V-1 4 100 5/5
Kerstin Pettersson - Göran Eriksson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 6NT V-1 K 100 5/5
Axel Berglund - Evy Wåglöf Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 6NT N-1 K -100 2/8
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Erik Eriksson - Lasse Jansson 6NT N-2 D -200 0/10

Bricka 11

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åsa Wallner - Leif Jansson Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 4 N= E 420 10/0
Kerstin Pettersson - Göran Eriksson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 N+1 E 170 6/4
Axel Berglund - Evy Wåglöf Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 2 N+2 6 170 6/4
Margareta Bergström - Ove Bergström Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3 N+1 5 170 6/4
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Erik Eriksson - Lasse Jansson 5 V-2 E 100 2/8
Thure Åström - Lena Åström Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 4 S-1 6 -50 0/10

Bricka 12

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Göran Eriksson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 V-1 E 50 10/0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 2NT Ö= 7 -120 8/2
Åsa Wallner - Leif Jansson Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 3 V+1 2 -170 5/5
Margareta Bergström - Ove Bergström Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2 V+2 3 -170 5/5
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 N-3 Kn -300 2/8
Thure Åström - Lena Åström Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 3NT V+1 D -430 0/10

Bricka 13

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Kerstin Pettersson - Göran Eriksson 3NT Ö+2 10 -660 10/0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 4 V+2 7 -680 5/5
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 V+2 D -680 5/5
Axel Berglund - Evy Wåglöf Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 4 V+2 Kn -680 5/5
Thure Åström - Lena Åström Åsa Wallner - Leif Jansson 4 V+2 D -680 5/5
Margareta Bergström - Ove Bergström Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 4 V+3 7 -710 0/10

Bricka 14

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Thure Åström - Lena Åström Åsa Wallner - Leif Jansson 1NT V-2 D 100 10/0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT V-1 3 50 7/3
Axel Berglund - Evy Wåglöf Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 1NT V-1 3 50 7/3
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 2 V= 4 -90 4/6
Margareta Bergström - Ove Bergström Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 1NT V+1 3 -120 2/8
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Kerstin Pettersson - Göran Eriksson 2 V+2 4 -130 0/10

Bricka 15

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Axel Berglund - Evy Wåglöf Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 3NT N+3 9 690 9/1
Margareta Bergström - Ove Bergström Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 3NT S+3 4 690 9/1
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 3NT N+2 Kn 660 5/5
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT N+2 Kn 660 5/5
Thure Åström - Lena Åström Åsa Wallner - Leif Jansson 4NT N= 2 630 2/8
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Kerstin Pettersson - Göran Eriksson 2NT N+3 Kn 210 0/10

Bricka 16

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3NT S+2 8 460 10/0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Axel Berglund - Evy Wåglöf 1NT S+2 3 150 8/2
Margareta Bergström - Ove Bergström Åsa Wallner - Leif Jansson 2 S+2 8 130 6/4
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 S= 8 110 4/6
Kerstin Pettersson - Göran Eriksson Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 2 S= 8 90 2/8
Thure Åström - Lena Åström Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 S-1 Kn -50 0/10

Bricka 17

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3NT V= 7 -400 9/1
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Axel Berglund - Evy Wåglöf 3NT Ö= 5 -400 9/1
Kerstin Pettersson - Göran Eriksson Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 4 V= E -420 6/4
Margareta Bergström - Ove Bergström Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT Ö+1 5 -430 3/7
Thure Åström - Lena Åström Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT V+1 K -430 3/7
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT Ö+2 3 -460 0/10

Bricka 18

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Göran Eriksson Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 2 S+2 E 170 10/0
Margareta Bergström - Ove Bergström Åsa Wallner - Leif Jansson 4 V-3 9 150 8/2
Thure Åström - Lena Åström Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 1 N+2 E 140 6/4
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Axel Berglund - Evy Wåglöf 3 S-1 E -100 4/6
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 S-2 E -200 2/8
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 V= 9 -420 0/10

Bricka 19

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åsa Wallner - Leif Jansson Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 3 V-2 E 200 7/3
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2 V-2 E 200 7/3
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 3NT V-2 2 200 7/3
Thure Åström - Lena Åström Kerstin Pettersson - Göran Eriksson 2 V-2 K 200 7/3
Axel Berglund - Evy Wåglöf Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 V-1 E 100 2/8
Erik Eriksson - Lasse Jansson Margareta Bergström - Ove Bergström 3 N-2 8 -100 0/10

Bricka 20

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Margareta Bergström - Ove Bergström 3NT N+1 Kn 630 10/0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 3NT N= 4 600 8/2
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2NT N= 4 120 6/4
Åsa Wallner - Leif Jansson Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 3NT S-1 Kn -100 3/7
Axel Berglund - Evy Wåglöf Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 N-1 E -100 3/7
Thure Åström - Lena Åström Kerstin Pettersson - Göran Eriksson 3NT N-2 D -200 0/10

Bricka 21

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Margareta Bergström - Ove Bergström 3 N= E 140 10/0
Åsa Wallner - Leif Jansson Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 2 Ö+2 8 -170 8/2
Axel Berglund - Evy Wåglöf Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 Ö= 9 -420 3/7
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 5 Ö+1 10 -420 3/7
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 4 Ö= 7 -420 3/7
Thure Åström - Lena Åström Kerstin Pettersson - Göran Eriksson 4 Ö= D -420 3/7

Bricka 22

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Åsa Wallner - Leif Jansson 1NT Ö-4 Kn 400 10/0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Kerstin Pettersson - Göran Eriksson 2 Ö-3 6 300 8/2
Margareta Bergström - Ove Bergström Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 1NT V-2 10 200 6/4
Erik Eriksson - Lasse Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 1NT S+2 9 150 3/7
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 1NT S+2 5 150 3/7
Thure Åström - Lena Åström Axel Berglund - Evy Wåglöf 1NT Ö-1 9 100 0/10

Bricka 23

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 V-1 6 100 10/0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 1 S= 10 80 8/2
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Åsa Wallner - Leif Jansson 1NT N-1 8 -100 5/5
Margareta Bergström - Ove Bergström Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 1NT N-1 9 -100 5/5
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Kerstin Pettersson - Göran Eriksson 2 V+2 E -170 2/8
Thure Åström - Lena Åström Axel Berglund - Evy Wåglöf 3 N-2 D -200 0/10

Bricka 24

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 N-2 8 -100 10/0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 2 Ö= 5 -110 8/2
Margareta Bergström - Ove Bergström Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 2 Ö+1 3 -140 5/5
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Kerstin Pettersson - Göran Eriksson 2 Ö+1 E -140 5/5
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Åsa Wallner - Leif Jansson 2 Ö+2 5 -170 1/9
Thure Åström - Lena Åström Axel Berglund - Evy Wåglöf 2 Ö+2 5 -170 1/9

Bricka 25

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Göran Eriksson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2D N+1 Kn 570 10/0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Axel Berglund - Evy Wåglöf 3 Ö-2 8 200 8/2
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 3 N+1 E 170 6/4
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Åsa Wallner - Leif Jansson 2 N+1 E 140 3/7
Thure Åström - Lena Åström Margareta Bergström - Ove Bergström 2 N+1 6 140 3/7
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 3 V-1 E 100 0/10

Bricka 26

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT V-5 8 500 10/0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 4 V-4 10 400 8/2
Erik Eriksson - Lasse Jansson Axel Berglund - Evy Wåglöf 3 Ö-1 10 100 6/4
Kerstin Pettersson - Göran Eriksson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3 Ö= 10 -140 4/6
Thure Åström - Lena Åström Margareta Bergström - Ove Bergström 3NT V= K -600 2/8
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 4 Ö= 10 -620 0/10

Bricka 27

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Axel Berglund - Evy Wåglöf 4 N+2 Kn 480 10/0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 4 N+1 E 450 8/2
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 4 N= 9 420 6/4
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Åsa Wallner - Leif Jansson 2NT S+4 3 240 4/6
Thure Åström - Lena Åström Margareta Bergström - Ove Bergström 2 S+2 10 170 2/8
Kerstin Pettersson - Göran Eriksson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT S-1 9 -50 0/10

Bricka 28

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT S+2 4 660 9/1
Axel Berglund - Evy Wåglöf Kerstin Pettersson - Göran Eriksson 3NT S+2 8 660 9/1
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Erik Eriksson - Lasse Jansson 2NT S+3 8 210 6/4
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Margareta Bergström - Ove Bergström 1NT S+2 Kn 150 3/7
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 1NT S+2 Kn 150 3/7
Thure Åström - Lena Åström Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 1NT S+1 Kn 120 0/10

Bricka 29

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Åsa Wallner - Leif Jansson 4 V-1 6 100 8/2
Axel Berglund - Evy Wåglöf Kerstin Pettersson - Göran Eriksson 4 V-1 D 100 8/2
Thure Åström - Lena Åström Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 4 V-1 D 100 8/2
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 V+2 Kn -200 4/6
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Margareta Bergström - Ove Bergström 4 V+1 D -650 1/9
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 V+1 4 -650 1/9

Bricka 30

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Margareta Bergström - Ove Bergström 6 S= Kn 980 7/3
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Åsa Wallner - Leif Jansson 6 S= 3 980 7/3
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Erik Eriksson - Lasse Jansson 6 S= Kn 980 7/3
Axel Berglund - Evy Wåglöf Kerstin Pettersson - Göran Eriksson 6 S= Kn 980 7/3
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 S+2 Kn 480 2/8
Thure Åström - Lena Åström Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 2 S+4 10 230 0/10

Bricka 31

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margareta Bergström - Ove Bergström Axel Berglund - Evy Wåglöf 3 V-1 E 50 10/0
Åsa Wallner - Leif Jansson Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 1 Ö= Kn -80 8/2
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 1NT Ö+2 10 -150 6/4
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kerstin Pettersson - Göran Eriksson 1NT N-2 E -200 3/7
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 1 N-2 D -200 3/7
Thure Åström - Lena Åström Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 3NT V+2 K -460 0/10

Bricka 32

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT S= 9 400 10/0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kerstin Pettersson - Göran Eriksson 3 N= K 110 7/3
Margareta Bergström - Ove Bergström Axel Berglund - Evy Wåglöf 2 S+1 9 110 7/3
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 3NT N-1 4 -50 3/7
Thure Åström - Lena Åström Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 2NT S-1 4 -50 3/7
Åsa Wallner - Leif Jansson Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 3NT S-2 2 -100 0/10

Bricka 33

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT S+1 7 430 10/0
Åsa Wallner - Leif Jansson Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 4 N= 3 420 7/3
Margareta Bergström - Ove Bergström Axel Berglund - Evy Wåglöf 4 S= 6 420 7/3
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 4 N-1 6 -50 3/7
Thure Åström - Lena Åström Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 3NT N-1 4 -50 3/7
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kerstin Pettersson - Göran Eriksson 6NT S-2 E -100 0/10