Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Kvissleby BK » Partävling onsdag 2019-02-15 [Tävlingsinfo] [PBN]
Kvissleby BK

Partävling onsdag 2019-02-15

Bricka 1

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 4 Ö+2 Kn -480 10.0/0.0
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Åsa Wallner - Leif Jansson 4 V+3 K -510 8.0/2.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Johan Arborelius - Erik Sundqvist 6 Ö= 10 -980 5.0/5.0
Torgny Lundberg - Gudrun Lundberg Erling Lidin - Olle Eriksson 6 Ö= 2 -980 5.0/5.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 6NT Ö= 5 -990 1.0/9.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 6NT Ö= 2 -990 1.0/9.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson     - -/6.3

Bricka 2

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Axel Berglund - Evy Wåglöf Johan Arborelius - Erik Sundqvist 6 S= 10 1370 10.0/0.0
Torgny Lundberg - Gudrun Lundberg Erling Lidin - Olle Eriksson 5NT N+1 E 690 8.0/2.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 5 S+1 4 620 6.0/4.0
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Åsa Wallner - Leif Jansson 4 S+2 4 170 4.0/6.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 6 N-1 10 -100 1.0/9.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 6NT N-1 3 -100 1.0/9.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson     - -/6.3

Bricka 3

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erling Lidin - Olle Eriksson Axel Berglund - Evy Wåglöf 3NT S+2 Kn 460 10.0/0.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 3NT S+1 D 430 8.0/2.0
Torgny Lundberg - Gudrun Lundberg Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT S-1 6 -50 6.0/4.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT S-2 6 -100 2.0/8.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT S-2 7 -100 2.0/8.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz 3NT S-2 6 -100 2.0/8.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén     - -/5.8

Bricka 4

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margareta Bergström - Ove Bergström Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 1 N+2 10 140 9.0/1.0
Torgny Lundberg - Gudrun Lundberg Åsa Wallner - Leif Jansson 2 N+1 K 140 9.0/1.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Erik Eriksson - Lasse Jansson 2 N= D 110 6.0/4.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz 2 N-1 K -100 4.0/6.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3 N-2 7 -200 1.0/9.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Axel Berglund - Evy Wåglöf 1NT N-2 K -200 1.0/9.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén     - -/5.8

Bricka 5

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åsa Wallner - Leif Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 V+3 E -150 10.0/0.0
Torgny Lundberg - Gudrun Lundberg Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz 2 V+2 E -170 8.0/2.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Margareta Bergström - Ove Bergström 3 N-2 Kn -200 6.0/4.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Erling Lidin - Olle Eriksson 5 V= 7 -400 4.0/6.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Axel Berglund - Evy Wåglöf 4 V= 7 -420 1.0/9.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 4 V= E -420 1.0/9.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud     - -/5.7

Bricka 6

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Axel Berglund - Evy Wåglöf 1NT Ö-2 4 200 10.0/0.0
Torgny Lundberg - Gudrun Lundberg Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz 1 Ö-1 9 100 6.0/4.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 1NT Ö-1 E 100 6.0/4.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Erling Lidin - Olle Eriksson 1NT V-1 8 100 6.0/4.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Margareta Bergström - Ove Bergström Pass   2.0/8.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 1NT V= 5 -90 0.0/10.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud     - -/5.7

Bricka 7

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Torgny Lundberg - Gudrun Lundberg 2 V= 8 -110 10.0/0.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Margareta Bergström - Ove Bergström 2 V+2 3 -170 8.0/2.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 V+1 2 -650 6.0/4.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT Ö+3 7 -690 2.0/8.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Erling Lidin - Olle Eriksson 3NT Ö+3 2 -690 2.0/8.0
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT V+3 2 -690 2.0/8.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin     - -/5.7

Bricka 8

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Torgny Lundberg - Gudrun Lundberg 3NT Ö= 6 -400 7.0/3.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT Ö= Kn -400 7.0/3.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Erling Lidin - Olle Eriksson 3NT Ö= Kn -400 7.0/3.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Margareta Bergström - Ove Bergström 3NT Ö= Kn -400 7.0/3.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT Ö+1 6 -430 1.0/9.0
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT Ö+1 3 -430 1.0/9.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin     - -/5.7

Bricka 9

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 3 S= K 140 10.0/0.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 3 S-1 4 -50 8.0/2.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Torgny Lundberg - Gudrun Lundberg 3 N-2 5 -100 5.0/5.0
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 N-2 10 -100 5.0/5.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Axel Berglund - Evy Wåglöf 2 Ö= 7 -110 2.0/8.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 Ö= D -140 0.0/10.0
Åsa Wallner - Leif Jansson     - -/4.5

Bricka 10

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margareta Bergström - Ove Bergström Axel Berglund - Evy Wåglöf 4 Ö+3 Kn -710 8.0/2.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 Ö+3 Kn -710 8.0/2.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Torgny Lundberg - Gudrun Lundberg 4 V+3 4 -710 8.0/2.0
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 6 Ö= Kn -1430 4.0/6.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 6 V+1 Kn -1460 1.0/9.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 6 Ö+1 Kn -1460 1.0/9.0
Åsa Wallner - Leif Jansson     - -/4.5

Bricka 11

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Torgny Lundberg - Gudrun Lundberg Margareta Bergström - Ove Bergström 4 Ö-1 E 50 8.0/2.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 3 Ö-1 10 50 8.0/2.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Åsa Wallner - Leif Jansson 2 Ö-1 E 50 8.0/2.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Pass   4.0/6.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 Ö= 4 -140 1.0/9.0
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 3 Ö= 10 -140 1.0/9.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf     - -/4.4

Bricka 12

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erling Lidin - Olle Eriksson Åsa Wallner - Leif Jansson 1 N+2 5 140 10.0/0.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2 S= 2 110 8.0/2.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2 S-1 Kn -100 3.0/7.0
Torgny Lundberg - Gudrun Lundberg Margareta Bergström - Ove Bergström 2 S-1 10 -100 3.0/7.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 2 S-1 Kn -100 3.0/7.0
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 2 S-1 Kn -100 3.0/7.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf     - -/4.4

Bricka 13

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erling Lidin - Olle Eriksson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 Ö-2 E 200 10.0/0.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Axel Berglund - Evy Wåglöf 2 N+2 E 170 7.0/3.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 N+1 Kn 170 7.0/3.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 3 S-1 6 -100 4.0/6.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Torgny Lundberg - Gudrun Lundberg 2 V= Kn -110 1.0/9.0
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2 V= Kn -110 1.0/9.0
Margareta Bergström - Ove Bergström     - -/4.6

Bricka 14

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Axel Berglund - Evy Wåglöf 2 S+1 Kn 140 9.0/1.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2 S+1 Kn 140 9.0/1.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Torgny Lundberg - Gudrun Lundberg 3 Ö-2 K 100 6.0/4.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 2 Ö-1 7 50 4.0/6.0
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3 S-1 Kn -50 2.0/8.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 Ö= K -130 0.0/10.0
Margareta Bergström - Ove Bergström     - -/4.6

Bricka 15

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 5 Ö+1 Kn -420 9.0/1.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Margareta Bergström - Ove Bergström 5 Ö+1 D -420 9.0/1.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Åsa Wallner - Leif Jansson 5 Ö+2 D -440 4.0/6.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 5 Ö+2 9 -440 4.0/6.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 5 Ö+2 9 -440 4.0/6.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz 6 V+1 8 -940 0.0/10.0
Torgny Lundberg - Gudrun Lundberg     - -/5.6

Bricka 16

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 3NT N+1 3 430 10.0/0.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 2 N+1 E 140 5.0/5.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Åsa Wallner - Leif Jansson 2 S+1 9 140 5.0/5.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz 2 S+1 K 140 5.0/5.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 S= E 140 5.0/5.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Margareta Bergström - Ove Bergström 4 S-1 E -50 0.0/10.0
Torgny Lundberg - Gudrun Lundberg     - -/5.6

Bricka 17

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Axel Berglund - Evy Wåglöf 2 Ö+4 Kn -170 10.0/0.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Åsa Wallner - Leif Jansson 5 V+1 10 -420 7.0/3.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz 5 V+1 10 -420 7.0/3.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Torgny Lundberg - Gudrun Lundberg 3NT V+1 5 -430 4.0/6.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Erling Lidin - Olle Eriksson 3NT V+2 10 -460 2.0/8.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3NT V+3 7 -490 0.0/10.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson     - -/4.4

Bricka 18

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Åsa Wallner - Leif Jansson 2 N= 3 110 10.0/0.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Axel Berglund - Evy Wåglöf 1NT N= 5 90 8.0/2.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Torgny Lundberg - Gudrun Lundberg 1NT Ö= 5 -90 6.0/4.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz 2NT V= 7 -120 4.0/6.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Erling Lidin - Olle Eriksson 2 N-3 10 -300 1.0/9.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 N-3 9 -300 1.0/9.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson     - -/4.4

Bricka 19

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 3 N-2 8 -100 10.0/0.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Margareta Bergström - Ove Bergström 2 Ö= 2 -110 8.0/2.0
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 3 Ö= 10 -140 6.0/4.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Erling Lidin - Olle Eriksson 3D N-2 8 -300 4.0/6.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Axel Berglund - Evy Wåglöf 4 Ö= K -620 1.0/9.0
Torgny Lundberg - Gudrun Lundberg Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 Ö= 2 -620 1.0/9.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist     - -/4.2

Bricka 20

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Axel Berglund - Evy Wåglöf 2 Ö-1 E 100 10.0/0.0
Torgny Lundberg - Gudrun Lundberg Erik Eriksson - Lasse Jansson 1NT S= 7 90 8.0/2.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 1NT N-1 6 -100 5.0/5.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Margareta Bergström - Ove Bergström 1NT S-1 5 -100 5.0/5.0
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 2 Ö= K -110 2.0/8.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Erling Lidin - Olle Eriksson 1 Ö+2 K -140 0.0/10.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist     - -/4.2

Bricka 21

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Margareta Bergström - Ove Bergström 1NT S+2 4 150 9.0/1.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz 1NT S+2 5 150 9.0/1.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 2 Ö-2 E 100 6.0/4.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 1NT S= K 90 4.0/6.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Torgny Lundberg - Gudrun Lundberg 1 N= 4 80 2.0/8.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Erik Eriksson - Lasse Jansson 2 Ö-1 E 50 0.0/10.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren     - -/3.7

Bricka 22

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Axel Berglund - Evy Wåglöf Torgny Lundberg - Gudrun Lundberg 3NT Ö-2 D 200 10.0/0.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT Ö-1 9 100 7.0/3.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2NT Ö-1 9 100 7.0/3.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Margareta Bergström - Ove Bergström 2NT Ö= D -120 2.0/8.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 1NT Ö+1 D -120 2.0/8.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz 2NT Ö= 9 -120 2.0/8.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren     - -/3.7

Bricka 23

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åsa Wallner - Leif Jansson Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 3NT V-1 6 100 10.0/0.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 3 Ö= Kn -140 8.0/2.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Torgny Lundberg - Gudrun Lundberg 2 Ö+2 D -170 5.0/5.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 2 Ö+2 4 -170 5.0/5.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 4 Ö= 3 -620 2.0/8.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 Ö+1 10 -650 0.0/10.0
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz     - -/4.2

Bricka 24

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Axel Berglund - Evy Wåglöf Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 3NT V-2 E 100 10.0/0.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 5 V-1 K 50 7.0/3.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 4 V-1 E 50 7.0/3.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3 N-1 6 -50 4.0/6.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Torgny Lundberg - Gudrun Lundberg 4 V= E -130 2.0/8.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 4 N-3 E -150 0.0/10.0
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz     - -/4.2

Bricka 25

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åsa Wallner - Leif Jansson Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 3NT Ö-2 5 200 10.0/0.0
Torgny Lundberg - Gudrun Lundberg Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 Ö+1 7 -130 8.0/2.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz 4 V= Kn -620 6.0/4.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 Ö+1 9 -650 4.0/6.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 Ö+2 9 -680 2.0/8.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3NT V+3 7 -690 0.0/10.0
Erling Lidin - Olle Eriksson     - -/6.0

Bricka 26

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Torgny Lundberg - Gudrun Lundberg Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3NT S+1 9 630 10.0/0.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT S= 4 600 8.0/2.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 2NT N+1 5 150 5.0/5.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz 2NT N+1 2 150 5.0/5.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3 N+1 6 130 2.0/8.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 S-1 E -100 0.0/10.0
Erling Lidin - Olle Eriksson     - -/6.0