Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
Kvissleby BK » Partävling onsdag 2019-02-20 [Tävlingsinfo] [PBN]
Kvissleby BK

Partävling onsdag 2019-02-20

Bricka 1

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Erling Lidin - Olle Eriksson 4D S= E 590 8.0/0.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 S+1 E 450 5.0/3.0
Axel Berglund - Lasse Jansson Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 4 S+1 E 450 5.0/3.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2 S+3 E 200 2.0/6.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Astrid Ericson - Siv Röding 2 S+2 E 170 0.0/8.0
Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren     - -/3.4

Bricka 2

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åsa Wallner - Leif Jansson Astrid Ericson - Siv Röding 4 Ö-1 Kn 50 7.0/1.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Johan Arborelius - Erik Sundqvist 6 Ö-1 Kn 50 7.0/1.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3 Ö= Kn -140 4.0/4.0
Axel Berglund - Lasse Jansson Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 3NT V+2 E -460 2.0/6.0
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Erling Lidin - Olle Eriksson 3D N-2 E -500 0.0/8.0
Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren     - -/3.4

Bricka 3

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Axel Berglund - Lasse Jansson Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 3NT S+1 7 430 8.0/0.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Astrid Ericson - Siv Röding 3NT S= 3 400 6.0/2.0
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Erling Lidin - Olle Eriksson 3NT S-2 K -100 4.0/4.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3 Ö+1 D -170 2.0/6.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 V= D -620 0.0/8.0
Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren     - -/3.4

Bricka 4

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 4 S+1 9 650 7.0/1.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Åsa Wallner - Leif Jansson 4 S+1 4 650 7.0/1.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3 S+1 K 170 4.0/4.0
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren 5 S-1 K -100 1.0/7.0
Astrid Ericson - Siv Röding Axel Berglund - Lasse Jansson 3 S-1 3 -100 1.0/7.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén     - -/4.5

Bricka 5

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren 4D Ö-3 K 500 8.0/0.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 2 S= 8 110 6.0/2.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Åsa Wallner - Leif Jansson 3D Ö-1 7 100 3.0/5.0
Astrid Ericson - Siv Röding Axel Berglund - Lasse Jansson 2 Ö-2 10 100 3.0/5.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3 Ö-1 7 50 0.0/8.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén     - -/4.5

Bricka 6

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 2NT Ö-1 10 100 8.0/0.0
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren 1NT S-1 7 -50 5.0/3.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Åsa Wallner - Leif Jansson 2 S-1 7 -50 5.0/3.0
Astrid Ericson - Siv Röding Axel Berglund - Lasse Jansson 3 S-2 7 -100 2.0/6.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 1NT V+2 3 -150 0.0/8.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén     - -/4.5

Bricka 7

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Bernt Pettersson - Sören Sörlén 2 S+2 9 130 8.0/0.0
Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren Astrid Ericson - Siv Röding 1NT N+1 8 120 6.0/2.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Axel Berglund - Lasse Jansson 3 S= 6 110 4.0/4.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 3 V-1 Kn 100 2.0/6.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 3NT N-1 5 -100 0.0/8.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist     - -/4.2

Bricka 8

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erling Lidin - Olle Eriksson Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 3NT S+1 3 430 8.0/0.0
Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren Astrid Ericson - Siv Röding 3NT S= 10 400 6.0/2.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 3 V-1 9 50 4.0/4.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Bernt Pettersson - Sören Sörlén 2 V= E -110 2.0/6.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Axel Berglund - Lasse Jansson 2NT V+1 K -150 0.0/8.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist     - -/4.2

Bricka 9

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åsa Wallner - Leif Jansson Axel Berglund - Lasse Jansson 3 N= 5 140 7.0/1.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 3 N= E 140 7.0/1.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Bernt Pettersson - Sören Sörlén 2 N= E 90 4.0/4.0
Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren Astrid Ericson - Siv Röding 3 N-1 E -50 1.0/7.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 3 N-1 5 -50 1.0/7.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist     - -/4.2

Bricka 10

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erling Lidin - Olle Eriksson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2NT Ö-1 E 100 7.0/1.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Axel Berglund - Lasse Jansson 2 Ö-1 Kn 100 7.0/1.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren 2 Ö= E -110 4.0/4.0
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 2 S-2 8 -200 2.0/6.0
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Astrid Ericson - Siv Röding 2D Ö= E -670 0.0/8.0
Åsa Wallner - Leif Jansson     - -/3.2

Bricka 11

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren 5 Ö-1 2 50 6.0/2.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 5 V-1 10 50 6.0/2.0
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 5 V-1 10 50 6.0/2.0
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Astrid Ericson - Siv Röding 4 N-2 9 -100 2.0/6.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Axel Berglund - Lasse Jansson 3 V+1 10 -130 0.0/8.0
Åsa Wallner - Leif Jansson     - -/3.2

Bricka 12

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren 4NT S+1 2 660 4.0/4.0
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Astrid Ericson - Siv Röding 3NT N+2 8 660 4.0/4.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3NT S+2 7 660 4.0/4.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Axel Berglund - Lasse Jansson 3NT N+2 9 660 4.0/4.0
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3NT N+2 8 660 4.0/4.0
Åsa Wallner - Leif Jansson     - -/3.2

Bricka 13

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Åsa Wallner - Leif Jansson 2 N= 5 110 8.0/0.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Bernt Pettersson - Sören Sörlén 2 Ö-1 10 100 6.0/2.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren 3 Ö= 10 -110 3.0/5.0
Axel Berglund - Lasse Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 3 Ö= 10 -110 3.0/5.0
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Astrid Ericson - Siv Röding 3 N-2 K -200 0.0/8.0
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund     - -/4.0

Bricka 14

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Astrid Ericson - Siv Röding 3NT V-2 5 100 8.0/0.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren 5 Ö= 8 -400 5.0/3.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Åsa Wallner - Leif Jansson 5 V= 3 -400 5.0/3.0
Axel Berglund - Lasse Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 3NT Ö+1 8 -430 2.0/6.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3NT V+2 3 -460 0.0/8.0
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund     - -/4.0

Bricka 15

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Åsa Wallner - Leif Jansson 2 V= 6 -110 8.0/0.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren 1NT Ö+1 3 -120 5.0/3.0
Axel Berglund - Lasse Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 1NT Ö+1 4 -120 5.0/3.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Bernt Pettersson - Sören Sörlén 1NT V+2 6 -150 2.0/6.0
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Astrid Ericson - Siv Röding 2 V+2 8 -170 0.0/8.0
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund     - -/4.0

Bricka 16

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erling Lidin - Olle Eriksson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3 V+1 2 -170 7.0/1.0
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 2 V+2 3 -170 7.0/1.0
Astrid Ericson - Siv Röding Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 1NT Ö+4 5 -210 4.0/4.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 Ö+1 D -650 1.0/7.0
Axel Berglund - Lasse Jansson Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren 4 Ö+1 K -650 1.0/7.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf     - -/3.7

Bricka 17

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 3D N+1 K 630 8.0/0.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 N+1 7 450 5.0/3.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 N+1 K 450 5.0/3.0
Axel Berglund - Lasse Jansson Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren 3 N+2 K 200 2.0/6.0
Astrid Ericson - Siv Röding Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 V-2 8 100 0.0/8.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf     - -/3.7

Bricka 18

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åsa Wallner - Leif Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3NT Ö-1 3 50 7.0/1.0
Axel Berglund - Lasse Jansson Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren 2NT Ö-1 5 50 7.0/1.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3NT V+1 Kn -430 2.0/6.0
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 3NT Ö+1 9 -430 2.0/6.0
Astrid Ericson - Siv Röding Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT V+1 10 -430 2.0/6.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf     - -/3.7

Bricka 19

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT V+2 10 -660 6.0/2.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3NT V+2 3 -660 6.0/2.0
Axel Berglund - Lasse Jansson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3NT V+2 Kn -660 6.0/2.0
Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 3NT V+3 10 -690 2.0/6.0
Astrid Ericson - Siv Röding Bernt Pettersson - Sören Sörlén 6NT V= 3 -1440 0.0/8.0
Erling Lidin - Olle Eriksson     - -/4.4

Bricka 20

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT S+3 2 690 8.0/0.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3NT S+2 Kn 660 5.0/3.0
Axel Berglund - Lasse Jansson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3NT S+2 Kn 660 5.0/3.0
Astrid Ericson - Siv Röding Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3NT S+1 6 630 2.0/6.0
Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 3 N+2 E 200 0.0/8.0
Erling Lidin - Olle Eriksson     - -/4.4

Bricka 21

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Åsa Wallner - Leif Jansson 1NT N+1 E 120 8.0/0.0
Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 3 N-1 E -100 6.0/2.0
Astrid Ericson - Siv Röding Bernt Pettersson - Sören Sörlén 1 Ö+1 6 -110 4.0/4.0
Axel Berglund - Lasse Jansson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 V= K -140 2.0/6.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4D V= K -590 0.0/8.0
Erling Lidin - Olle Eriksson     - -/4.4

Bricka 22

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3NT N= 6 400 6.0/2.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Axel Berglund - Lasse Jansson 3NT N= 2 400 6.0/2.0
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT N= 3 400 6.0/2.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 3NT N-1 8 -50 2.0/6.0
Astrid Ericson - Siv Röding Erling Lidin - Olle Eriksson 3NT N-2 6 -100 0.0/8.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud     - -/5.1

Bricka 23

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 4D V-3 E 800 8.0/0.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Axel Berglund - Lasse Jansson 4 Ö-1 8 100 6.0/2.0
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Åsa Wallner - Leif Jansson 2 S-1 D -100 4.0/4.0
Astrid Ericson - Siv Röding Erling Lidin - Olle Eriksson 3NT Ö= 8 -600 2.0/6.0
Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 Ö= 6 -620 0.0/8.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud     - -/5.1

Bricka 24

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Åsa Wallner - Leif Jansson 3 N= 2 140 8.0/0.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Axel Berglund - Lasse Jansson 2 S= E 110 6.0/2.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 3 V-1 E 50 4.0/4.0
Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 N-1 K -50 1.0/7.0
Astrid Ericson - Siv Röding Erling Lidin - Olle Eriksson 2 N-1 5 -50 1.0/7.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud     - -/5.1

Bricka 25

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erling Lidin - Olle Eriksson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 2NT Ö= 3 -120 8.0/0.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Åsa Wallner - Leif Jansson 2NT Ö+1 3 -150 6.0/2.0
Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT Ö= 7 -600 2.0/6.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Astrid Ericson - Siv Röding 3NT Ö= 3 -600 2.0/6.0
Axel Berglund - Lasse Jansson Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 3NT Ö= 9 -600 2.0/6.0
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren     - -/4.1

Bricka 26

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Åsa Wallner - Leif Jansson 2 V-2 Kn 200 7.0/1.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Astrid Ericson - Siv Röding 3 V-2 K 200 7.0/1.0
Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 1NT Ö-1 10 100 3.0/5.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 2 V-1 K 100 3.0/5.0
Axel Berglund - Lasse Jansson Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 2 Ö= 6 -90 0.0/8.0
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren     - -/4.1

Bricka 27

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Axel Berglund - Lasse Jansson Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 4 V-1 E 50 8.0/0.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Astrid Ericson - Siv Röding 1 V+1 9 -110 6.0/2.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Åsa Wallner - Leif Jansson 3 V= E -140 4.0/4.0
Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3 V+1 E -170 1.0/7.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 2 V+2 7 -170 1.0/7.0
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren     - -/4.1

Bricka 28

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 3 Ö+3 K -170 4.0/4.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 3 V+3 K -170 4.0/4.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren 3 Ö+3 E -170 4.0/4.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Erling Lidin - Olle Eriksson 3 Ö+3 7 -170 4.0/4.0
Astrid Ericson - Siv Röding Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 V+3 K -170 4.0/4.0
Axel Berglund - Lasse Jansson     - -/4.1

Bricka 29

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren 1NT V-3 7 300 8.0/0.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 2NT V= 10 -120 4.0/4.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Erling Lidin - Olle Eriksson 1NT V+1 7 -120 4.0/4.0
Astrid Ericson - Siv Röding Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 2NT V= 7 -120 4.0/4.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 2D N-2 Kn -500 0.0/8.0
Axel Berglund - Lasse Jansson     - -/4.1

Bricka 30

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Erling Lidin - Olle Eriksson 2 Ö-2 D 100 8.0/0.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 2 V-1 7 50 6.0/2.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren 2NT S-2 5 -100 4.0/4.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 2 Ö= E -110 1.0/7.0
Astrid Ericson - Siv Röding Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 2 Ö= E -110 1.0/7.0
Axel Berglund - Lasse Jansson     - -/4.1

Bricka 31

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åsa Wallner - Leif Jansson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 1NT N+3 2 180 8.0/0.0
Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren Erling Lidin - Olle Eriksson 2 Ö-1 Kn 50 5.0/3.0
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3 Ö-1 5 50 5.0/3.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Axel Berglund - Lasse Jansson 3 N-1 D -100 2.0/6.0
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3 Ö= 9 -140 0.0/8.0
Astrid Ericson - Siv Röding     - -/3.2

Bricka 32

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åsa Wallner - Leif Jansson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 N= K 110 8.0/0.0
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Bernt Pettersson - Sören Sörlén 2 N= 2 90 6.0/2.0
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT N-2 5 -100 4.0/4.0
Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren Erling Lidin - Olle Eriksson 3NT N-3 6 -150 1.0/7.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Axel Berglund - Lasse Jansson 5 N-3 6 -150 1.0/7.0
Astrid Ericson - Siv Röding     - -/3.2

Bricka 33

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Elisabeth Malmgren Erling Lidin - Olle Eriksson 3 N+2 E 150 8.0/0.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Axel Berglund - Lasse Jansson 3 N+1 E 130 5.0/3.0
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Bernt Pettersson - Sören Sörlén 2 N+2 E 130 5.0/3.0
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2 Ö-1 6 50 2.0/6.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 N-2 E -100 0.0/8.0
Astrid Ericson - Siv Röding     - -/3.2