Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
Sundsvallsbridgen » Trivselspel Barometer 2019-02-11 [Tävlingsinfo] [PBN]
Sundsvallsbridgen

Trivselspel Barometer 2019-02-11

Bricka 1

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2019.02.11

Nord giv
ingen i zon
EK86
E987
D10
ED6
93
532
Kkn865
874
10742
K104
E4
10952
Dkn5
Dkn6
9732
Kkn3

Optimalt kontrakt: 4 N= 420
 NT
N981099
S981099
Ö45344
V45344
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Marie Rylander - Andreas Westman Lena Andersson - Jan Jacobsson 3NT N+1 5 430 21.0/1.0
Ingrid Persson - Anita Ivrell Roland Andersson - Lars Hedberg 3NT N+1 5 430 21.0/1.0
Jörgen Algotsson - Kent Sjöberg Laila Näslund - Eva Angestad 3NT S= 5 400 13.0/9.0
Maud Ljung-Lapychak - Hans Gösta Engren Gunnel Selling - Elisabeth Åström 3NT N= 5 400 13.0/9.0
Katarina Åkeborg - Bertil Häggström Ylva Papp - Kerstin Westin 3NT S= 6 400 13.0/9.0
Anna-Mari Öhlén - Ulf Henriksson Britt Skoog-Bjällstål - Anna-Lena Stennek-Månberg 3NT S= 8 400 13.0/9.0
Inger Svensson - Elisabeth Jonasson Inger Byström - Christer Hellström 3NT S= 6 400 13.0/9.0
Dan Mattsson - Thore Wernkvist Ulla Nilsson - Margareta Ljunggren 3NT S= 5 400 13.0/9.0
Torbjörn Larsson - Rolf Nyberg Kerstin Selin - Birgitta Svensson 2 N+1 E 140 5.0/17.0
Kerstin Engström - Eva Engström Lena Johansson - Poul Steckhahn 3 N= E 140 5.0/17.0
Ing-Marie Östman - Linda Eklund Emil Tibblin - Staffan Hedman 4 N-1 E -50 1.0/21.0
Renate Rhodin - Ingemar Svensson Gunilla Hermansson - Ing-Britt Nyholm 1NT N-1 4 -50 1.0/21.0
Roger Edholm - Louise Edholm     - 11.0/-

Bricka 2

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2019.02.11

Öst giv
N-S i zon
652
D75
D2
kn10865
kn93
K4
109876
K74
K108
1083
Kkn543
D3
ED74
Ekn962
E
E92

Optimalt kontrakt: 5D Ö-3 500
 NT
N1051098
S1051098
Ö38345
V28345
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Dan Mattsson - Thore Wernkvist Ulla Nilsson - Margareta Ljunggren 4 S+1 10 650 22.0/0.0
Torbjörn Larsson - Rolf Nyberg Kerstin Selin - Birgitta Svensson 2 S+3 10 200 19.0/3.0
Marie Rylander - Andreas Westman Lena Andersson - Jan Jacobsson 3 S+2 10 200 19.0/3.0
Jörgen Algotsson - Kent Sjöberg Laila Näslund - Eva Angestad 1 S+3 10 170 14.0/8.0
Katarina Åkeborg - Bertil Häggström Ylva Papp - Kerstin Westin 1 S+3 10 170 14.0/8.0
Anna-Mari Öhlén - Ulf Henriksson Britt Skoog-Bjällstål - Anna-Lena Stennek-Månberg 1 S+3 7 170 14.0/8.0
Renate Rhodin - Ingemar Svensson Gunilla Hermansson - Ing-Britt Nyholm 1 S+2 4 140 9.0/13.0
Kerstin Engström - Eva Engström Lena Johansson - Poul Steckhahn 1 S+2 10 140 9.0/13.0
Inger Svensson - Elisabeth Jonasson Inger Byström - Christer Hellström 1 S+1 10 110 5.0/17.0
Ing-Marie Östman - Linda Eklund Emil Tibblin - Staffan Hedman 2 S= 10 110 5.0/17.0
Maud Ljung-Lapychak - Hans Gösta Engren Gunnel Selling - Elisabeth Åström 1 S= 9 80 2.0/20.0
Ingrid Persson - Anita Ivrell Roland Andersson - Lars Hedberg 4 S-1 4 -100 0.0/22.0
Roger Edholm - Louise Edholm     - 11.0/-

Bricka 3

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2019.02.11

Syd giv
Ö-V i zon
Kkn
762
kn1087
K1054
865
Ekn103
E5432
7
ED10743
D95
6
Ekn2
92
K84
KD9
D9863

Optimalt kontrakt: 7 V= -2210
 NT
N43001
S43001
Ö99131312
V99131312
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Marie Rylander - Andreas Westman Britt Skoog-Bjällstål - Anna-Lena Stennek-Månberg 3 Ö+1 3 -170 22.0/0.0
Inger Svensson - Elisabeth Jonasson Renate Rhodin - Ingemar Svensson 2 Ö+3 9 -200 20.0/2.0
Lena Johansson - Poul Steckhahn Gunilla Hermansson - Ing-Britt Nyholm 1 Ö+5 K -230 17.0/5.0
Dan Mattsson - Thore Wernkvist Ing-Marie Östman - Linda Eklund 1 Ö+5 3 -230 17.0/5.0
Inger Byström - Christer Hellström Ingrid Persson - Anita Ivrell 2 Ö+5 K -260 13.0/9.0
Katarina Åkeborg - Bertil Häggström Jörgen Algotsson - Kent Sjöberg 2 Ö+5 K -260 13.0/9.0
Laila Näslund - Eva Angestad Torbjörn Larsson - Rolf Nyberg 4 Ö+1 K -650 10.0/12.0
Roger Edholm - Louise Edholm Lena Andersson - Jan Jacobsson 4 Ö+2 6 -680 8.0/14.0
Roland Andersson - Lars Hedberg Anna-Mari Öhlén - Ulf Henriksson 4 Ö+3 2 -710 3.0/19.0
Maud Ljung-Lapychak - Hans Gösta Engren Ylva Papp - Kerstin Westin 4 Ö+3 9 -710 3.0/19.0
Kerstin Selin - Birgitta Svensson Emil Tibblin - Staffan Hedman 4 Ö+3 3 -710 3.0/19.0
Kerstin Engström - Eva Engström Ulla Nilsson - Margareta Ljunggren 4 Ö+3 3 -710 3.0/19.0
Gunnel Selling - Elisabeth Åström     - -/9.5

Bricka 4

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2019.02.11

Väst giv
alla i zon
D102
D1062
kn987
107
65
K73
E42
EKD93
kn9
kn854
KD63
864
EK8743
E9
105
kn52

Optimalt kontrakt: 3 V= -110
 NT
N34585
S34585
Ö98856
V98856
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lena Johansson - Poul Steckhahn Gunilla Hermansson - Ing-Britt Nyholm 3 S= E 140 20.0/2.0
Inger Byström - Christer Hellström Ingrid Persson - Anita Ivrell 2 S+1 E 140 20.0/2.0
Marie Rylander - Andreas Westman Britt Skoog-Bjällstål - Anna-Lena Stennek-Månberg 2 S+1 E 140 20.0/2.0
Inger Svensson - Elisabeth Jonasson Renate Rhodin - Ingemar Svensson 2 S= E 110 14.0/8.0
Dan Mattsson - Thore Wernkvist Ing-Marie Östman - Linda Eklund 2 S= E 110 14.0/8.0
Roger Edholm - Louise Edholm Lena Andersson - Jan Jacobsson 2 S= E 110 14.0/8.0
Laila Näslund - Eva Angestad Torbjörn Larsson - Rolf Nyberg 4 V-1 2 100 9.0/13.0
Kerstin Engström - Eva Engström Ulla Nilsson - Margareta Ljunggren 1NT V-1 2 100 9.0/13.0
Katarina Åkeborg - Bertil Häggström Jörgen Algotsson - Kent Sjöberg 3 V+1 D -130 6.0/16.0
Roland Andersson - Lars Hedberg Anna-Mari Öhlén - Ulf Henriksson 1NT V+2 6 -150 4.0/18.0
Kerstin Selin - Birgitta Svensson Emil Tibblin - Staffan Hedman 3D S-1 K -200 2.0/20.0
Maud Ljung-Lapychak - Hans Gösta Engren Ylva Papp - Kerstin Westin 3NT V= 7 -600 0.0/22.0
Gunnel Selling - Elisabeth Åström     - -/9.5

Bricka 5

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2019.02.11

Nord giv
N-S i zon
D9
EKkn1032
97
D103
7653
54
10832
K74
EKkn1042
86

Ekn985
8
D97
EKDkn654
62

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -450
 NT
N210902
S210802
Ö1100110
V1100110
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lena Johansson - Poul Steckhahn Inger Svensson - Elisabeth Jonasson 5D S+1 7 950 22.0/0.0
Marie Rylander - Andreas Westman Roland Andersson - Lars Hedberg 4 N= E 620 17.0/5.0
Ingrid Persson - Anita Ivrell Renate Rhodin - Ingemar Svensson 4 N= E 620 17.0/5.0
Kerstin Selin - Birgitta Svensson Dan Mattsson - Thore Wernkvist 5 S+1 7 620 17.0/5.0
Kerstin Engström - Eva Engström Gunilla Hermansson - Ing-Britt Nyholm 4 N= E 620 17.0/5.0
Emil Tibblin - Staffan Hedman Laila Näslund - Eva Angestad 5 Ö-1 K 50 12.0/10.0
Ulla Nilsson - Margareta Ljunggren Ing-Marie Östman - Linda Eklund 4 N-1 E -100 8.0/14.0
Torbjörn Larsson - Rolf Nyberg Katarina Åkeborg - Bertil Häggström 4 N-1 E -100 8.0/14.0
Roger Edholm - Louise Edholm Britt Skoog-Bjällstål - Anna-Lena Stennek-Månberg 5 N-1 E -100 8.0/14.0
Anna-Mari Öhlén - Ulf Henriksson Inger Byström - Christer Hellström 5 N-2 E -200 4.0/18.0
Maud Ljung-Lapychak - Hans Gösta Engren Jörgen Algotsson - Kent Sjöberg 4 Ö+1 D -450 2.0/20.0
Gunnel Selling - Elisabeth Åström Lena Andersson - Jan Jacobsson 4 Ö+2 E -480 0.0/22.0
Ylva Papp - Kerstin Westin     - -/14.3

Bricka 6

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2019.02.11

Öst giv
Ö-V i zon
9

ED754
EDkn10642
Ekn76
E975
Kkn
873
KD108
kn863
862
K9
5432
KD1042
1093
5

Optimalt kontrakt: 5 S= 400
 NT
N1011667
S1011667
Ö21766
V31766
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Marie Rylander - Andreas Westman Roland Andersson - Lars Hedberg 5 N= K 400 21.0/1.0
Gunnel Selling - Elisabeth Åström Lena Andersson - Jan Jacobsson 4 Ö-4 5 400 21.0/1.0
Ulla Nilsson - Margareta Ljunggren Ing-Marie Östman - Linda Eklund 4 N+1 Kn 150 17.0/5.0
Emil Tibblin - Staffan Hedman Laila Näslund - Eva Angestad 4 N+1 K 150 17.0/5.0
Ingrid Persson - Anita Ivrell Renate Rhodin - Ingemar Svensson 3 N+1 Kn 130 14.0/8.0
Torbjörn Larsson - Rolf Nyberg Katarina Åkeborg - Bertil Häggström 3 V-1 E 100 11.0/11.0
Kerstin Engström - Eva Engström Gunilla Hermansson - Ing-Britt Nyholm 3 V-1 E 100 11.0/11.0
Lena Johansson - Poul Steckhahn Inger Svensson - Elisabeth Jonasson 5 N-1 6 -50 6.0/16.0
Anna-Mari Öhlén - Ulf Henriksson Inger Byström - Christer Hellström 5 N-1 K -50 6.0/16.0
Kerstin Selin - Birgitta Svensson Dan Mattsson - Thore Wernkvist 5 N-1 3 -50 6.0/16.0
Roger Edholm - Louise Edholm Britt Skoog-Bjällstål - Anna-Lena Stennek-Månberg 4 N-2 K -100 2.0/20.0
Maud Ljung-Lapychak - Hans Gösta Engren Jörgen Algotsson - Kent Sjöberg 4D N-2 K -300 0.0/22.0
Ylva Papp - Kerstin Westin     - -/14.3

Bricka 7

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2019.02.11

Syd giv
alla i zon
E852
73
Kkn97
K54
D9764
Kkn9
4
E872
K103
86542
832
93
kn
ED10
ED1065
Dkn106

Optimalt kontrakt: 5 S= 600
 NT
N911668
S911668
Ö31763
V31763
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Maud Ljung-Lapychak - Hans Gösta Engren Torbjörn Larsson - Rolf Nyberg 5 S+1 E 620 20.0/2.0
Katarina Åkeborg - Bertil Häggström Emil Tibblin - Staffan Hedman 5 S+1 9 620 20.0/2.0
Kerstin Engström - Eva Engström Ing-Marie Östman - Linda Eklund 5 S+1 E 620 20.0/2.0
Laila Näslund - Eva Angestad Dan Mattsson - Thore Wernkvist 5 S= 4 600 15.0/7.0
Renate Rhodin - Ingemar Svensson Anna-Mari Öhlén - Ulf Henriksson 5 S= 4 600 15.0/7.0
Inger Byström - Christer Hellström Marie Rylander - Andreas Westman 4 S+2 4 170 11.0/11.0
Roger Edholm - Louise Edholm Roland Andersson - Lars Hedberg 2 S+4 9 170 11.0/11.0
Lena Andersson - Jan Jacobsson Ylva Papp - Kerstin Westin 2 S+3 7 150 7.0/15.0
Ingrid Persson - Anita Ivrell Lena Johansson - Poul Steckhahn 3 S+2 5 150 7.0/15.0
Ulla Nilsson - Margareta Ljunggren Kerstin Selin - Birgitta Svensson 3 S+1 4 130 2.0/20.0
Gunilla Hermansson - Ing-Britt Nyholm Inger Svensson - Elisabeth Jonasson 3 S+1 7 130 2.0/20.0
Gunnel Selling - Elisabeth Åström Britt Skoog-Bjällstål - Anna-Lena Stennek-Månberg 4 S= E 130 2.0/20.0
Jörgen Algotsson - Kent Sjöberg     - -/12.7

Bricka 8

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2019.02.11

Väst giv
ingen i zon
kn1084
E762
E74
92
D765

98653
E873
93
10853
KDkn
KDkn5
EK2
KDkn94
102
1064

Optimalt kontrakt: 4D V-1 100
 NT
N44978
S44978
Ö89455
V89455
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Nilsson - Margareta Ljunggren Kerstin Selin - Birgitta Svensson 3 S= E 140 18.0/4.0
Gunilla Hermansson - Ing-Britt Nyholm Inger Svensson - Elisabeth Jonasson 3 S= E 140 18.0/4.0
Inger Byström - Christer Hellström Marie Rylander - Andreas Westman 3 S= 3 140 18.0/4.0
Katarina Åkeborg - Bertil Häggström Emil Tibblin - Staffan Hedman 3 S= E 140 18.0/4.0
Roger Edholm - Louise Edholm Roland Andersson - Lars Hedberg 3 S= E 140 18.0/4.0
Ingrid Persson - Anita Ivrell Lena Johansson - Poul Steckhahn 2 S= 7 110 11.0/11.0
Kerstin Engström - Eva Engström Ing-Marie Östman - Linda Eklund 2 S= E 110 11.0/11.0
Gunnel Selling - Elisabeth Åström Britt Skoog-Bjällstål - Anna-Lena Stennek-Månberg 3 S-1 E -50 6.0/16.0
Lena Andersson - Jan Jacobsson Ylva Papp - Kerstin Westin 4 S-1 E -50 6.0/16.0
Laila Näslund - Eva Angestad Dan Mattsson - Thore Wernkvist 4 S-1 E -50 6.0/16.0
Renate Rhodin - Ingemar Svensson Anna-Mari Öhlén - Ulf Henriksson 4 Ö= E -130 2.0/20.0
Maud Ljung-Lapychak - Hans Gösta Engren Torbjörn Larsson - Rolf Nyberg 4 S-3 7 -150 0.0/22.0
Jörgen Algotsson - Kent Sjöberg     - -/12.7

Bricka 9

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2019.02.11

Nord giv
Ö-V i zon
3
KD1074
KD
E5432
ED1087642
6
E
Dkn7
9
kn82
86543
10986
Kkn5
E953
kn10972
K

Optimalt kontrakt: 5NT S= 460
 NT
N7101148
S71011511
Ö43282
V43282
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Laila Näslund - Eva Angestad Ulla Nilsson - Margareta Ljunggren 4D V-2 K 500 22.0/0.0
Emil Tibblin - Staffan Hedman Maud Ljung-Lapychak - Hans Gösta Engren 4 N+1 9 450 16.0/6.0
Ylva Papp - Kerstin Westin Britt Skoog-Bjällstål - Anna-Lena Stennek-Månberg 4 N+1 9 450 16.0/6.0
Marie Rylander - Andreas Westman Renate Rhodin - Ingemar Svensson 4 N+1 9 450 16.0/6.0
Lena Andersson - Jan Jacobsson Jörgen Algotsson - Kent Sjöberg 5 N= E 450 16.0/6.0
Kerstin Engström - Eva Engström Inger Svensson - Elisabeth Jonasson 5 N= 9 450 16.0/6.0
Ing-Marie Östman - Linda Eklund Kerstin Selin - Birgitta Svensson 5 V-2 E 200 10.0/12.0
Gunilla Hermansson - Ing-Britt Nyholm Ingrid Persson - Anita Ivrell 4 V-1 E 100 8.0/14.0
Anna-Mari Öhlén - Ulf Henriksson Lena Johansson - Poul Steckhahn 4 N-1 9 -50 4.0/18.0
Dan Mattsson - Thore Wernkvist Katarina Åkeborg - Bertil Häggström 5 N-1 9 -50 4.0/18.0
Roger Edholm - Louise Edholm Inger Byström - Christer Hellström 5 N-1 9 -50 4.0/18.0
Gunnel Selling - Elisabeth Åström Roland Andersson - Lars Hedberg 4 N-2 9 -100 0.0/22.0
Torbjörn Larsson - Rolf Nyberg     - -/10.8

Bricka 10

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2019.02.11

Öst giv
alla i zon
642
10873
kn73
E95
D1093
9
ED108
Dkn83
E75
2
9542
K10764
Kkn8
EKDkn654
K6
2

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N44958
S44958
Ö97484
V97484
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Emil Tibblin - Staffan Hedman Maud Ljung-Lapychak - Hans Gösta Engren 4 S+1 E 650 22.0/0.0
Ylva Papp - Kerstin Westin Britt Skoog-Bjällstål - Anna-Lena Stennek-Månberg 4 S= E 620 18.0/4.0
Ing-Marie Östman - Linda Eklund Kerstin Selin - Birgitta Svensson 4 S= E 620 18.0/4.0
Kerstin Engström - Eva Engström Inger Svensson - Elisabeth Jonasson 4 S= 10 620 18.0/4.0
Laila Näslund - Eva Angestad Ulla Nilsson - Margareta Ljunggren 3 S+1 Kn 170 14.0/8.0
Dan Mattsson - Thore Wernkvist Katarina Åkeborg - Bertil Häggström 1 S+2 D 140 12.0/10.0
Marie Rylander - Andreas Westman Renate Rhodin - Ingemar Svensson 4 S-1 9 -100 6.0/16.0
Gunnel Selling - Elisabeth Åström Roland Andersson - Lars Hedberg 4 S-1 9 -100 6.0/16.0
Lena Andersson - Jan Jacobsson Jörgen Algotsson - Kent Sjöberg 4 S-1 9 -100 6.0/16.0
Anna-Mari Öhlén - Ulf Henriksson Lena Johansson - Poul Steckhahn 5 S-1 9 -100 6.0/16.0
Roger Edholm - Louise Edholm Inger Byström - Christer Hellström 4 S-1 D -100 6.0/16.0
Gunilla Hermansson - Ing-Britt Nyholm Ingrid Persson - Anita Ivrell 5 S-2 D -200 0.0/22.0
Torbjörn Larsson - Rolf Nyberg     - -/10.8

Bricka 11

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2019.02.11

Syd giv
ingen i zon
KD64
10943
Ekn8
74
1075
D
K10973
10982
Ekn983
2
D52
ED53
2
EKkn8765
64
Kkn6

Optimalt kontrakt: 4NT N= 430
 NT
N5510510
S541059
Ö88283
V87273
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britt Skoog-Bjällstål - Anna-Lena Stennek-Månberg Jörgen Algotsson - Kent Sjöberg 4 S+1 10 450 17.0/5.0
Gunnel Selling - Elisabeth Åström Inger Byström - Christer Hellström 4 S+1 5 450 17.0/5.0
Lena Andersson - Jan Jacobsson Torbjörn Larsson - Rolf Nyberg 4 S+1 10 450 17.0/5.0
Katarina Åkeborg - Bertil Häggström Ulla Nilsson - Margareta Ljunggren 4 S+1 10 450 17.0/5.0
Ing-Marie Östman - Linda Eklund Laila Näslund - Eva Angestad 4 S+1 10 450 17.0/5.0
Kerstin Engström - Eva Engström Kerstin Selin - Birgitta Svensson 4 S+1 10 450 17.0/5.0
Lena Johansson - Poul Steckhahn Marie Rylander - Andreas Westman 4 S= 10 420 5.0/17.0
Ylva Papp - Kerstin Westin Roland Andersson - Lars Hedberg 4 S= 3 420 5.0/17.0
Maud Ljung-Lapychak - Hans Gösta Engren Dan Mattsson - Thore Wernkvist 4 S= 5 420 5.0/17.0
Anna-Mari Öhlén - Ulf Henriksson Gunilla Hermansson - Ing-Britt Nyholm 4 S= 10 420 5.0/17.0
Inger Svensson - Elisabeth Jonasson Ingrid Persson - Anita Ivrell 4 S= 3 420 5.0/17.0
Renate Rhodin - Ingemar Svensson Roger Edholm - Louise Edholm 4 S= 5 420 5.0/17.0
Emil Tibblin - Staffan Hedman     - -/15.8

Bricka 12

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2019.02.11

Väst giv
N-S i zon
EDkn
KD5
10832
D53
842
E986
Kkn5
E64
K1097653
kn4
4
987

10732
ED976
Kkn102

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N89858
S89958
Ö44475
V44475
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Inger Svensson - Elisabeth Jonasson Ingrid Persson - Anita Ivrell 3NT N= Kn 600 22.0/0.0
Katarina Åkeborg - Bertil Häggström Ulla Nilsson - Margareta Ljunggren 2 V-2 3 100 19.0/3.0
Renate Rhodin - Ingemar Svensson Roger Edholm - Louise Edholm 4 Ö-2 E 100 19.0/3.0
Ylva Papp - Kerstin Westin Roland Andersson - Lars Hedberg 3 Ö-1 10 50 13.0/9.0
Gunnel Selling - Elisabeth Åström Inger Byström - Christer Hellström 4 Ö-1 9 50 13.0/9.0
Ing-Marie Östman - Linda Eklund Laila Näslund - Eva Angestad 2 Ö-1 E 50 13.0/9.0
Kerstin Engström - Eva Engström Kerstin Selin - Birgitta Svensson 3 Ö-1 E 50 13.0/9.0
Lena Johansson - Poul Steckhahn Marie Rylander - Andreas Westman 3NT N-1 7 -100 5.0/17.0
Maud Ljung-Lapychak - Hans Gösta Engren Dan Mattsson - Thore Wernkvist 3NT N-1 3 -100 5.0/17.0
Lena Andersson - Jan Jacobsson Torbjörn Larsson - Rolf Nyberg 3NT N-1 3 -100 5.0/17.0
Anna-Mari Öhlén - Ulf Henriksson Gunilla Hermansson - Ing-Britt Nyholm 3NT N-1 4 -100 5.0/17.0
Britt Skoog-Bjällstål - Anna-Lena Stennek-Månberg Jörgen Algotsson - Kent Sjöberg 3 V= E -140 0.0/22.0
Emil Tibblin - Staffan Hedman     - -/15.8

Bricka 13

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2019.02.11

Nord giv
alla i zon
D875
D76
K3
kn943
E963
E104
ED6
E107
102
K832
9754
KD2
Kkn4
kn95
kn1082
865

Optimalt kontrakt: 3NT Ö= -600
 NT
N44454
S44454
Ö89989
V89989
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Marie Rylander - Andreas Westman Gunilla Hermansson - Ing-Britt Nyholm 3NT Ö-2 Kn 200 21.0/1.0
Kerstin Selin - Birgitta Svensson Laila Näslund - Eva Angestad 4 Ö-2 4 200 21.0/1.0
Jörgen Algotsson - Kent Sjöberg Roland Andersson - Lars Hedberg 2NT Ö-1 Kn 100 15.0/7.0
Britt Skoog-Bjällstål - Anna-Lena Stennek-Månberg Torbjörn Larsson - Rolf Nyberg 3NT V-1 7 100 15.0/7.0
Ylva Papp - Kerstin Westin Inger Byström - Christer Hellström 3NT V-1 3 100 15.0/7.0
Roger Edholm - Louise Edholm Lena Johansson - Poul Steckhahn 3NT V-1 5 100 15.0/7.0
Ulla Nilsson - Margareta Ljunggren Maud Ljung-Lapychak - Hans Gösta Engren 1NT Ö+1 2 -120 10.0/12.0
Gunnel Selling - Elisabeth Åström Renate Rhodin - Ingemar Svensson 1 V+2 4 -140 8.0/14.0
Katarina Åkeborg - Bertil Häggström Ing-Marie Östman - Linda Eklund 1NT Ö+2 Kn -150 6.0/16.0
Kerstin Engström - Eva Engström Ingrid Persson - Anita Ivrell 1NT Ö+3 2 -180 4.0/18.0
Lena Andersson - Jan Jacobsson Emil Tibblin - Staffan Hedman 3NT V= 5 -600 1.0/21.0
Inger Svensson - Elisabeth Jonasson Anna-Mari Öhlén - Ulf Henriksson 3NT Ö= Kn -600 1.0/21.0
Dan Mattsson - Thore Wernkvist     - 14.5/-

Bricka 14

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2019.02.11

Öst giv
ingen i zon
8
K96
D10952
E1096
E65
105432
EK
D72
K7
E87
kn8764
K85
Dkn109432
Dkn
3
kn43

Optimalt kontrakt: 3NT V= -400
 NT
N75374
S75374
Ö67958
V68959
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Roger Edholm - Louise Edholm Lena Johansson - Poul Steckhahn 3 Ö-2 D 100 22.0/0.0
Jörgen Algotsson - Kent Sjöberg Roland Andersson - Lars Hedberg 3 V-1 8 50 18.0/4.0
Ylva Papp - Kerstin Westin Inger Byström - Christer Hellström 3 V-1 8 50 18.0/4.0
Inger Svensson - Elisabeth Jonasson Anna-Mari Öhlén - Ulf Henriksson 4 V-1 8 50 18.0/4.0
Ulla Nilsson - Margareta Ljunggren Maud Ljung-Lapychak - Hans Gösta Engren 3 S-1 E -50 12.0/10.0
Marie Rylander - Andreas Westman Gunilla Hermansson - Ing-Britt Nyholm 3 S-1 E -50 12.0/10.0
Kerstin Selin - Birgitta Svensson Laila Näslund - Eva Angestad 2 S-1 E -50 12.0/10.0
Gunnel Selling - Elisabeth Åström Renate Rhodin - Ingemar Svensson 2 S-2 E -100 7.0/15.0
Katarina Åkeborg - Bertil Häggström Ing-Marie Östman - Linda Eklund 3 S-2 E -100 7.0/15.0
Britt Skoog-Bjällstål - Anna-Lena Stennek-Månberg Torbjörn Larsson - Rolf Nyberg 3 Ö= 3 -110 4.0/18.0
Lena Andersson - Jan Jacobsson Emil Tibblin - Staffan Hedman 4 V= 8 -420 1.0/21.0
Kerstin Engström - Eva Engström Ingrid Persson - Anita Ivrell 4 V= 8 -420 1.0/21.0
Dan Mattsson - Thore Wernkvist     - 14.5/-

Bricka 15

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2019.02.11

Syd giv
N-S i zon
Kkn863
Ekn842
kn2
7
97542
6
K985
E54
E
953
E74
Dkn10862
D10
KD107
D1063
K93

Optimalt kontrakt: 2NT V= -120
 NT
N34874
S34874
Ö98468
V98468
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Engström - Eva Engström Laila Näslund - Eva Angestad 4 N= E 620 22.0/0.0
Roland Andersson - Lars Hedberg Torbjörn Larsson - Rolf Nyberg 2 N+2 E 170 19.0/3.0
Marie Rylander - Andreas Westman Inger Svensson - Elisabeth Jonasson 3 N+1 D 170 19.0/3.0
Lena Johansson - Poul Steckhahn Gunnel Selling - Elisabeth Åström 4 N-1 E -100 12.0/10.0
Jörgen Algotsson - Kent Sjöberg Inger Byström - Christer Hellström 4 N-1 D -100 12.0/10.0
Britt Skoog-Bjällstål - Anna-Lena Stennek-Månberg Emil Tibblin - Staffan Hedman 3 N-1 E -100 12.0/10.0
Ylva Papp - Kerstin Westin Renate Rhodin - Ingemar Svensson 4 N-1 E -100 12.0/10.0
Ingrid Persson - Anita Ivrell Anna-Mari Öhlén - Ulf Henriksson 4 S-1 8 -100 12.0/10.0
Gunilla Hermansson - Ing-Britt Nyholm Roger Edholm - Louise Edholm 4 S-2 E -200 3.0/19.0
Maud Ljung-Lapychak - Hans Gösta Engren Ing-Marie Östman - Linda Eklund 4 N-2 E -200 3.0/19.0
Lena Andersson - Jan Jacobsson Dan Mattsson - Thore Wernkvist 4 N-2 E -200 3.0/19.0
Kerstin Selin - Birgitta Svensson Katarina Åkeborg - Bertil Häggström 4 S-2 8 -200 3.0/19.0
Ulla Nilsson - Margareta Ljunggren     - -/9.5

Bricka 16

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2019.02.11

Väst giv
Ö-V i zon
7652
K8753
K
1062
ED9
kn10
Ekn8653
97
K8
962
10942
EK83
kn1043
ED4
D7
Dkn54

Optimalt kontrakt: 4 V= -130
 NT
N63676
S63676
Ö710667
V710667
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lena Johansson - Poul Steckhahn Gunnel Selling - Elisabeth Åström 4 N-1 10 -50 21.0/1.0
Kerstin Engström - Eva Engström Laila Näslund - Eva Angestad 3 N-1 E -50 21.0/1.0
Ylva Papp - Kerstin Westin Renate Rhodin - Ingemar Svensson 3 N-2 10 -100 18.0/4.0
Gunilla Hermansson - Ing-Britt Nyholm Roger Edholm - Louise Edholm 3 V+1 3 -130 11.0/11.0
Roland Andersson - Lars Hedberg Torbjörn Larsson - Rolf Nyberg 3 V+1 3 -130 11.0/11.0
Jörgen Algotsson - Kent Sjöberg Inger Byström - Christer Hellström 3 V+1 3 -130 11.0/11.0
Marie Rylander - Andreas Westman Inger Svensson - Elisabeth Jonasson 3 V+1 3 -130 11.0/11.0
Maud Ljung-Lapychak - Hans Gösta Engren Ing-Marie Östman - Linda Eklund 2 V+2 3 -130 11.0/11.0
Kerstin Selin - Birgitta Svensson Katarina Åkeborg - Bertil Häggström 4 V= K -130 11.0/11.0
Ingrid Persson - Anita Ivrell Anna-Mari Öhlén - Ulf Henriksson 2NT Ö+1 3 -150 4.0/18.0
Lena Andersson - Jan Jacobsson Dan Mattsson - Thore Wernkvist 1NT Ö+4 Kn -210 2.0/20.0
Britt Skoog-Bjällstål - Anna-Lena Stennek-Månberg Emil Tibblin - Staffan Hedman 1NT Ö+5 4 -240 0.0/22.0
Ulla Nilsson - Margareta Ljunggren     - -/9.5

Bricka 17

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2019.02.11

Nord giv
ingen i zon
43
105
KD10763
1065
8765
kn83
84
Dkn43
Dkn2
EK9
Ekn9
E987
EK109
D7642
52
K2

Optimalt kontrakt: 3D N-1 -100
 NT
N58765
S57765
Ö85668
V75567
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Roger Edholm - Louise Edholm Inger Svensson - Elisabeth Jonasson 4 V-3 K 150 22.0/0.0
Jörgen Algotsson - Kent Sjöberg Renate Rhodin - Ingemar Svensson 2NT Ö-2 K 100 19.0/3.0
Maud Ljung-Lapychak - Hans Gösta Engren Kerstin Selin - Birgitta Svensson 2 Ö-2 E 100 19.0/3.0
Laila Näslund - Eva Angestad Katarina Åkeborg - Bertil Häggström 2 N= D 90 16.0/6.0
Ulla Nilsson - Margareta Ljunggren Lena Andersson - Jan Jacobsson 3NT Ö-1 2 50 12.0/10.0
Ingrid Persson - Anita Ivrell Marie Rylander - Andreas Westman 2 V-1 K 50 12.0/10.0
Kerstin Engström - Eva Engström Anna-Mari Öhlén - Ulf Henriksson 3 Ö-1 E 50 12.0/10.0
Gunnel Selling - Elisabeth Åström Gunilla Hermansson - Ing-Britt Nyholm 2 S-1 3 -50 8.0/14.0
Britt Skoog-Bjällstål - Anna-Lena Stennek-Månberg Dan Mattsson - Thore Wernkvist 1NT Ö= 10 -90 6.0/16.0
Torbjörn Larsson - Rolf Nyberg Inger Byström - Christer Hellström 2NT Ö= 5 -120 2.0/20.0
Roland Andersson - Lars Hedberg Emil Tibblin - Staffan Hedman 2NT Ö= 5 -120 2.0/20.0
Ylva Papp - Kerstin Westin Lena Johansson - Poul Steckhahn 2NT Ö= 4 -120 2.0/20.0
Ing-Marie Östman - Linda Eklund     - 10.5/-

Bricka 18

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2019.02.11

Öst giv
N-S i zon
EKkn9
8763
102
ED10
72
E4
KD9653
K76
864
KD1052
84
kn84
D1053
kn9
Ekn7
9532

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N85697
S86697
Ö57746
V57746
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ylva Papp - Kerstin Westin Lena Johansson - Poul Steckhahn 2 S+2 E 170 22.0/0.0
Britt Skoog-Bjällstål - Anna-Lena Stennek-Månberg Dan Mattsson - Thore Wernkvist 2 N+1 4 140 16.0/6.0
Maud Ljung-Lapychak - Hans Gösta Engren Kerstin Selin - Birgitta Svensson 3 N= 8 140 16.0/6.0
Gunnel Selling - Elisabeth Åström Gunilla Hermansson - Ing-Britt Nyholm 2 S+1 K 140 16.0/6.0
Laila Näslund - Eva Angestad Katarina Åkeborg - Bertil Häggström 2 S+1 E 140 16.0/6.0
Ingrid Persson - Anita Ivrell Marie Rylander - Andreas Westman 2 S+1 K 140 16.0/6.0
Ulla Nilsson - Margareta Ljunggren Lena Andersson - Jan Jacobsson 2 S= E 110 8.0/14.0
Jörgen Algotsson - Kent Sjöberg Renate Rhodin - Ingemar Svensson 2 S= E 110 8.0/14.0
Kerstin Engström - Eva Engström Anna-Mari Öhlén - Ulf Henriksson 2 S= 8 110 8.0/14.0
Roger Edholm - Louise Edholm Inger Svensson - Elisabeth Jonasson 3 V-2 E 100 4.0/18.0
Roland Andersson - Lars Hedberg Emil Tibblin - Staffan Hedman 3 V-1 E 50 2.0/20.0
Torbjörn Larsson - Rolf Nyberg Inger Byström - Christer Hellström 3 N-1 8 -100 0.0/22.0
Ing-Marie Östman - Linda Eklund     - 10.5/-

Bricka 19

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2019.02.11

Syd giv
Ö-V i zon
EDkn9
10
KDkn973
kn8
42
EK975
105
10752
1053
864
62
EKD96
K876
Dkn32
E84
43

Optimalt kontrakt: 4 S= 420
 NT
N5105106
S5105106
Ö83723
V83723
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Inger Byström - Christer Hellström Emil Tibblin - Staffan Hedman 4 N+1 E 450 21.0/1.0
Kerstin Engström - Eva Engström Katarina Åkeborg - Bertil Häggström 4 N+1 E 450 21.0/1.0
Jörgen Algotsson - Kent Sjöberg Lena Johansson - Poul Steckhahn 4 N= E 420 14.0/8.0
Lena Andersson - Jan Jacobsson Ing-Marie Östman - Linda Eklund 4 N= E 420 14.0/8.0
Anna-Mari Öhlén - Ulf Henriksson Marie Rylander - Andreas Westman 4 S= E 420 14.0/8.0
Laila Näslund - Eva Angestad Maud Ljung-Lapychak - Hans Gösta Engren 4 N= E 420 14.0/8.0
Inger Svensson - Elisabeth Jonasson Gunnel Selling - Elisabeth Åström 4 N= E 420 14.0/8.0
Gunilla Hermansson - Ing-Britt Nyholm Ylva Papp - Kerstin Westin 2 S+2 E 170 6.0/16.0
Torbjörn Larsson - Rolf Nyberg Renate Rhodin - Ingemar Svensson 2 N+2 E 170 6.0/16.0
Britt Skoog-Bjällstål - Anna-Lena Stennek-Månberg Ulla Nilsson - Margareta Ljunggren 2 N+2 E 170 6.0/16.0
Roger Edholm - Louise Edholm Ingrid Persson - Anita Ivrell 3 N+1 E 130 2.0/20.0
Roland Andersson - Lars Hedberg Dan Mattsson - Thore Wernkvist 5 N-1 E -50 0.0/22.0
Kerstin Selin - Birgitta Svensson     - -/9.2

Bricka 20

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2019.02.11

Väst giv
alla i zon
Kkn1082
6
D10872
97
65
D7432
kn43
Ekn10
973
Ekn9
K9
KD853
ED4
K1085
E65
642

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N59497
S59597
Ö84846
V84846
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britt Skoog-Bjällstål - Anna-Lena Stennek-Månberg Ulla Nilsson - Margareta Ljunggren 3 V-2 10 200 22.0/0.0
Laila Näslund - Eva Angestad Maud Ljung-Lapychak - Hans Gösta Engren 3 N= K 140 20.0/2.0
Torbjörn Larsson - Rolf Nyberg Renate Rhodin - Ingemar Svensson 1 N+1 E 110 15.0/7.0
Lena Andersson - Jan Jacobsson Ing-Marie Östman - Linda Eklund 3 S= E 110 15.0/7.0
Kerstin Engström - Eva Engström Katarina Åkeborg - Bertil Häggström 2 N= E 110 15.0/7.0
Roger Edholm - Louise Edholm Ingrid Persson - Anita Ivrell 2 N= K 110 15.0/7.0
Inger Byström - Christer Hellström Emil Tibblin - Staffan Hedman 3 V-1 9 100 9.0/13.0
Jörgen Algotsson - Kent Sjöberg Lena Johansson - Poul Steckhahn 3 V-1 2 100 9.0/13.0
Inger Svensson - Elisabeth Jonasson Gunnel Selling - Elisabeth Åström 2 Ö= 4 -90 6.0/16.0
Gunilla Hermansson - Ing-Britt Nyholm Ylva Papp - Kerstin Westin 2 V= 9 -110 4.0/18.0
Roland Andersson - Lars Hedberg Dan Mattsson - Thore Wernkvist 2 Ö+1 2 -140 2.0/20.0
Anna-Mari Öhlén - Ulf Henriksson Marie Rylander - Andreas Westman 3 N-2 K -200 0.0/22.0
Kerstin Selin - Birgitta Svensson     - -/9.2

Bricka 21

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2019.02.11

Nord giv
N-S i zon
Kkn102
kn4
873
kn1083
95
D87652
kn109
K6
64
EK103
EK64
975
ED873
9
D52
ED42

Optimalt kontrakt: 4D Ö-1 100
 NT
N94495
S94495
Ö49947
V49947
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnel Selling - Elisabeth Åström Ingrid Persson - Anita Ivrell 5D Ö-2 E 300 22.0/0.0
Emil Tibblin - Staffan Hedman Renate Rhodin - Ingemar Svensson 2 S+1 9 140 16.0/6.0
Inger Byström - Christer Hellström Dan Mattsson - Thore Wernkvist 3 S= 5 140 16.0/6.0
Torbjörn Larsson - Rolf Nyberg Lena Johansson - Poul Steckhahn 2 S+1 Kn 140 16.0/6.0
Ylva Papp - Kerstin Westin Inger Svensson - Elisabeth Jonasson 2 S+1 Kn 140 16.0/6.0
Katarina Åkeborg - Bertil Häggström Maud Ljung-Lapychak - Hans Gösta Engren 3 S= D 140 16.0/6.0
Kerstin Selin - Birgitta Svensson Lena Andersson - Jan Jacobsson 4 V-1 2 50 9.0/13.0
Ing-Marie Östman - Linda Eklund Britt Skoog-Bjällstål - Anna-Lena Stennek-Månberg 4 V-1 K 50 9.0/13.0
Roland Andersson - Lars Hedberg Ulla Nilsson - Margareta Ljunggren 4 S-1 Kn -100 4.0/18.0
Jörgen Algotsson - Kent Sjöberg Gunilla Hermansson - Ing-Britt Nyholm 3 S-1 2 -100 4.0/18.0
Anna-Mari Öhlén - Ulf Henriksson Roger Edholm - Louise Edholm 4 S-1 6 -100 4.0/18.0
Kerstin Engström - Eva Engström Marie Rylander - Andreas Westman 3 V= 2 -140 0.0/22.0
Laila Näslund - Eva Angestad     - -/9.7

Bricka 22

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2019.02.11

Öst giv
Ö-V i zon
6
EKD6
9863
kn762
D84
kn109752
E4
84
EKkn1092
3
D107
EK10
753
84
Kkn52
D953

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -650
 NT
N77424
S77424
Ö668119
V668119
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anna-Mari Öhlén - Ulf Henriksson Roger Edholm - Louise Edholm 4 Ö-1 8 100 22.0/0.0
Emil Tibblin - Staffan Hedman Renate Rhodin - Ingemar Svensson 2 Ö+1 5 -140 19.0/3.0
Jörgen Algotsson - Kent Sjöberg Gunilla Hermansson - Ing-Britt Nyholm 2 Ö+1 8 -140 19.0/3.0
Torbjörn Larsson - Rolf Nyberg Lena Johansson - Poul Steckhahn 4 Ö= 8 -620 12.0/10.0
Gunnel Selling - Elisabeth Åström Ingrid Persson - Anita Ivrell 4 Ö= Kn -620 12.0/10.0
Katarina Åkeborg - Bertil Häggström Maud Ljung-Lapychak - Hans Gösta Engren 4 Ö= 5 -620 12.0/10.0
Kerstin Selin - Birgitta Svensson Lena Andersson - Jan Jacobsson 4 Ö= 3 -620 12.0/10.0
Ing-Marie Östman - Linda Eklund Britt Skoog-Bjällstål - Anna-Lena Stennek-Månberg 4 Ö= 2 -620 12.0/10.0
Inger Byström - Christer Hellström Dan Mattsson - Thore Wernkvist 4 Ö+1 8 -650 5.0/17.0
Roland Andersson - Lars Hedberg Ulla Nilsson - Margareta Ljunggren 4 Ö+1 5 -650 5.0/17.0
Ylva Papp - Kerstin Westin Inger Svensson - Elisabeth Jonasson 4 Ö+2 8 -680 1.0/21.0
Kerstin Engström - Eva Engström Marie Rylander - Andreas Westman 4 Ö+2 3 -680 1.0/21.0
Laila Näslund - Eva Angestad     - -/9.7

Bricka 23

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2019.02.11

Syd giv
alla i zon
D109
D985
KDkn84
D
EKkn2
kn1043
E52
94
86543
K
9
E87653
7
E762
10763
Kkn102

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N59837
S59837
Ö83496
V83496
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Torbjörn Larsson - Rolf Nyberg Gunilla Hermansson - Ing-Britt Nyholm 2 N+1 K 110 20.0/2.0
Britt Skoog-Bjällstål - Anna-Lena Stennek-Månberg Kerstin Selin - Birgitta Svensson 3 N= K 110 20.0/2.0
Lena Andersson - Jan Jacobsson Laila Näslund - Eva Angestad 2 N+1 8 110 20.0/2.0
Emil Tibblin - Staffan Hedman Lena Johansson - Poul Steckhahn 4 Ö-1 6 100 15.0/7.0
Inger Svensson - Elisabeth Jonasson Jörgen Algotsson - Kent Sjöberg 4 Ö-1 10 100 15.0/7.0
Inger Byström - Christer Hellström Ulla Nilsson - Margareta Ljunggren 4 S-1 E -100 12.0/10.0
Roland Andersson - Lars Hedberg Ing-Marie Östman - Linda Eklund 3 Ö= 7 -140 6.0/16.0
Marie Rylander - Andreas Westman Roger Edholm - Louise Edholm 3 Ö= 6 -140 6.0/16.0
Ingrid Persson - Anita Ivrell Ylva Papp - Kerstin Westin 3 V= K -140 6.0/16.0
Renate Rhodin - Ingemar Svensson Dan Mattsson - Thore Wernkvist 2 Ö+1 E -140 6.0/16.0
Kerstin Engström - Eva Engström Maud Ljung-Lapychak - Hans Gösta Engren 2 V+1 D -140 6.0/16.0
Gunnel Selling - Elisabeth Åström Anna-Mari Öhlén - Ulf Henriksson 4 Ö= 10 -620 0.0/22.0
Katarina Åkeborg - Bertil Häggström     - 12.0/-

Bricka 24

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2019.02.11

Väst giv
ingen i zon
10982
D82
EK93
D10
EK4
kn3
kn76
K9652
Dkn7653
1075
D
874

EK964
108542
Ekn3

Optimalt kontrakt: 6 N= 980
 NT
N6121267
S7121267
Ö61172
V60172
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Inger Svensson - Elisabeth Jonasson Jörgen Algotsson - Kent Sjöberg 4D N+2 D 790 22.0/0.0
Emil Tibblin - Staffan Hedman Lena Johansson - Poul Steckhahn 4 S+2 Kn 480 20.0/2.0
Inger Byström - Christer Hellström Ulla Nilsson - Margareta Ljunggren 4 S+1 E 450 18.0/4.0
Marie Rylander - Andreas Westman Roger Edholm - Louise Edholm 4 S= E 420 16.0/6.0
Torbjörn Larsson - Rolf Nyberg Gunilla Hermansson - Ing-Britt Nyholm 3NT N= 8 400 14.0/8.0
Roland Andersson - Lars Hedberg Ing-Marie Östman - Linda Eklund 3 S+2 E 200 12.0/10.0
Lena Andersson - Jan Jacobsson Laila Näslund - Eva Angestad 3 N+2 5 150 10.0/12.0
Gunnel Selling - Elisabeth Åström Anna-Mari Öhlén - Ulf Henriksson 4 Ö-2 E 100 7.0/15.0
Kerstin Engström - Eva Engström Maud Ljung-Lapychak - Hans Gösta Engren 4 Ö-2 E 100 7.0/15.0
Renate Rhodin - Ingemar Svensson Dan Mattsson - Thore Wernkvist 1NT V= E -90 4.0/18.0
Ingrid Persson - Anita Ivrell Ylva Papp - Kerstin Westin 4 S-2 E -100 2.0/20.0
Britt Skoog-Bjällstål - Anna-Lena Stennek-Månberg Kerstin Selin - Birgitta Svensson 2 Ö= E -110 0.0/22.0
Katarina Åkeborg - Bertil Häggström     - 12.0/-