Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarserien öppen tor 2008-08-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien öppen tor 2008-08-07

Bricka 8

BK S:t Erik, Sverige 2008.08.07

Väst giv
ingen i zon
E10
ED8
KD10872
96
94
Kkn4
54
EKkn732
87532
1093
kn
D854
KDkn6
7652
E963
10

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hans Elfving - Sverker Holmberger Jan-Olof Hegethorn - Kristin Nedlich 4 S+1 E 450 42.0/0.0
Lotta Darin - Eva Dionisi Magda Osser - Leif Osser 4 S= K 420 31.0/11.0
Yvonne Dyrefors - Maud Fredholm Lars-OA Hedlund - Anders Thylin 5 N+1 5 420 31.0/11.0
Lennart Herminge - Gunilla Tingström Yvonne Flodqvist - Ann-Britt Carlén 5 N+1 5 420 31.0/11.0
Thomas Falk - Bo Frögeli Lars Manneteg - Carmen Tuason 5 N+1 5 420 31.0/11.0
Lars Almberg - Christina Björklund Maj-Britt Bronstein - Anneliese Schapira 5 S+1 K 420 31.0/11.0
Lennart Weiler - Mart Altmäe Olle Wademark - Anders Palmgren 5 N+1 10 420 31.0/11.0
Jan Alpe - Christina Torsslow Lennart Wiklander - Peter Mårtensson 5 N+1 5 420 31.0/11.0
Magnus Hammar - Malcolm Thorén Arne Persson - Harry Nisell 4 N= E 420 31.0/11.0
Per-Erik Lindeberg - Amie Lindeberg Eric Arvidsson - Snorri Karlsson 5 N+1 5 420 31.0/11.0
Ulf Lindelöw - Göran Lindén Hans Hultqvist - Björn Borin 5 N+1 D 420 31.0/11.0
Peter Flodqvist - Bjarne Stub-Hansen Tommy Eriksson - Kerstin Karlander 3 N+3 D 170 10.0/32.0
Peter Gavatin - Olle Robin Elena Ström - Rolf Kipowski 4 N+2 5 170 10.0/32.0
Hubert Thorson - Per Skoglund Solvig Grönstedt - Lars-Erik Dahlgren 4 N+2 D 170 10.0/32.0
Lars G Andersson - Eddie Persson Kevin Palm - Ada Wester 3 N+3 D 170 10.0/32.0
Biörn Torbiörnsson - Bo Andersson Gudrun Strandberg - Ylva Strandberg 3 N+3 5 170 10.0/32.0
Bertil Södermark - Ann Södermark Sven Holmberg - Björn Backström 4 N+2 5 170 10.0/32.0
Ann-Kristin Andersson - Eva-Lisa Wahlman Mona Asplund - Helga Lagergren 3 N+3 4 170 10.0/32.0
Michael Jungstedt - Thomas Malmström Mårten Gustawsson - Hans Håkansson 4 N+2 5 170 10.0/32.0
Kenneth Hedström - Ulla Petterson Nilla Sundberg - Stefan Josefsson 3 N+3 5 170 10.0/32.0
Henning Tingvall - Åke Falkunge Margaretha Norbäck - Lars-Ove Karlsson 3 N+3 5 170 10.0/32.0
Boel Helsing - Kerstin Zetterberg Lars Goldberg - UllaBritt Goldberg 4 N+2 5 170 10.0/32.0
Hans Alexandersson - Marie Nylin     - 24.0/-