Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarserien öppen tor 2008-08-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien öppen tor 2008-08-07

Bricka 6

BK S:t Erik, Sverige 2008.08.07

Öst giv
Ö-V i zon
72
EKD4
K84
D875
EKD1095
6
1095
K42
kn86
kn1097
762
Ekn6
43
8532
EDkn3
1093

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Lindelöw - Göran Lindén Jan Alpe - Christina Torsslow 4 V-1 8 100 42.0/0.0
Lennart Weiler - Mart Altmäe Ann-Kristin Andersson - Eva-Lisa Wahlman 2 S-1 D -50 40.0/2.0
Yvonne Dyrefors - Maud Fredholm Lars Manneteg - Carmen Tuason 3 S-2 E -100 36.0/6.0
Nilla Sundberg - Stefan Josefsson Michael Jungstedt - Thomas Malmström 3 N-2 E -100 36.0/6.0
Per-Erik Lindeberg - Amie Lindeberg Lars Goldberg - UllaBritt Goldberg 4 S-2 E -100 36.0/6.0
Lotta Darin - Eva Dionisi Lars G Andersson - Eddie Persson 3 V= E -140 23.0/19.0
Magda Osser - Leif Osser Hubert Thorson - Per Skoglund 2 V+1 E -140 23.0/19.0
Mona Asplund - Helga Lagergren Sven Holmberg - Björn Backström 3 Ö= E -140 23.0/19.0
Maj-Britt Bronstein - Anneliese Schapira Peter Gavatin - Olle Robin 2 V+1 K -140 23.0/19.0
Olle Wademark - Anders Palmgren Lennart Herminge - Gunilla Tingström 3 V= E -140 23.0/19.0
Yvonne Flodqvist - Ann-Britt Carlén Gudrun Strandberg - Ylva Strandberg 3 V= E -140 23.0/19.0
Bertil Södermark - Ann Södermark Biörn Torbiörnsson - Bo Andersson 3 V= E -140 23.0/19.0
Eric Arvidsson - Snorri Karlsson Margaretha Norbäck - Lars-Ove Karlsson 3 V= E -140 23.0/19.0
Magnus Hammar - Malcolm Thorén Henning Tingvall - Åke Falkunge 3 V= E -140 23.0/19.0
Kenneth Hedström - Ulla Petterson Hans Alexandersson - Marie Nylin 3 V= E -140 23.0/19.0
Peter Flodqvist - Bjarne Stub-Hansen Solvig Grönstedt - Lars-Erik Dahlgren 4 S-3 K -150 10.0/32.0
Thomas Falk - Bo Frögeli Lars Almberg - Christina Björklund 4 S-3 D -150 10.0/32.0
Hans Hultqvist - Björn Borin Mårten Gustawsson - Hans Håkansson 4 N-3 Kn -150 10.0/32.0
Lars-OA Hedlund - Anders Thylin Elena Ström - Rolf Kipowski 3 V+1 E -170 5.0/37.0
Boel Helsing - Kerstin Zetterberg Arne Persson - Harry Nisell 3 V+1 E -170 5.0/37.0
Jan-Olof Hegethorn - Kristin Nedlich Lennart Wiklander - Peter Mårtensson 4D S-2 K -300 2.0/40.0
Tommy Eriksson - Kerstin Karlander Kevin Palm - Ada Wester 4 V= E -620 0.0/42.0
Hans Elfving - Sverker Holmberger     - -/25.2