Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarserien öppen tor 2008-08-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien öppen tor 2008-08-07

Bricka 26

BK S:t Erik, Sverige 2008.08.07

Öst giv
alla i zon
kn107
7642
kn4
9863
EK84
EK8
K872
75
D963
kn953
D9
EK4
52
D10
E10653
Dkn102

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars G Andersson - Eddie Persson Peter Flodqvist - Bjarne Stub-Hansen 4 Ö+1 D -650 40.0/2.0
Elena Ström - Rolf Kipowski Tommy Eriksson - Kerstin Karlander 4 V+1 Kn -650 40.0/2.0
Boel Helsing - Kerstin Zetterberg Nilla Sundberg - Stefan Josefsson 4 V+1 6 -650 40.0/2.0
Hubert Thorson - Per Skoglund Peter Gavatin - Olle Robin 3NT V+2 Kn -660 36.0/6.0
Lotta Darin - Eva Dionisi Lars Manneteg - Carmen Tuason 4 Ö+2 D -680 23.0/19.0
Magda Osser - Leif Osser Solvig Grönstedt - Lars-Erik Dahlgren 4 Ö+2 D -680 23.0/19.0
Mona Asplund - Helga Lagergren Thomas Falk - Bo Frögeli 4 V+2 Kn -680 23.0/19.0
Maj-Britt Bronstein - Anneliese Schapira Lennart Weiler - Mart Altmäe 4 V+2 9 -680 23.0/19.0
Gudrun Strandberg - Ylva Strandberg Lennart Herminge - Gunilla Tingström 4 V+2 9 -680 23.0/19.0
Bertil Södermark - Ann Södermark Olle Wademark - Anders Palmgren 4 V+2 6 -680 23.0/19.0
Ann-Kristin Andersson - Eva-Lisa Wahlman Yvonne Dyrefors - Maud Fredholm 4 V+2 9 -680 23.0/19.0
Mårten Gustawsson - Hans Håkansson Jan Alpe - Christina Torsslow 4 V+2 6 -680 23.0/19.0
Lars Goldberg - UllaBritt Goldberg Hans Alexandersson - Marie Nylin 5 V+1 4 -680 23.0/19.0
Lennart Wiklander - Peter Mårtensson Hans Elfving - Sverker Holmberger 4 Ö+2 7 -680 23.0/19.0
Kenneth Hedström - Ulla Petterson Margaretha Norbäck - Lars-Ove Karlsson 4 V+2 Kn -680 23.0/19.0
Ulf Lindelöw - Göran Lindén Arne Persson - Harry Nisell 4 V+2 Kn -680 23.0/19.0
Hans Hultqvist - Björn Borin Jan-Olof Hegethorn - Kristin Nedlich 3NT V+3 Kn -690 8.0/34.0
Michael Jungstedt - Thomas Malmström Per-Erik Lindeberg - Amie Lindeberg 3NT Ö+3 D -690 8.0/34.0
Henning Tingvall - Åke Falkunge Eric Arvidsson - Snorri Karlsson 3NT Ö+3 3 -690 8.0/34.0
Lars-OA Hedlund - Anders Thylin Kevin Palm - Ada Wester 6 V= 4 -1430 2.0/40.0
Lars Almberg - Christina Björklund Biörn Torbiörnsson - Bo Andersson 6 V= Kn -1430 2.0/40.0
Sven Holmberg - Björn Backström Yvonne Flodqvist - Ann-Britt Carlén 6 V= 3 -1430 2.0/40.0
Magnus Hammar - Malcolm Thorén     - -/16.3