Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarserien öppen tor 2008-08-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien öppen tor 2008-08-07

Bricka 25

BK S:t Erik, Sverige 2008.08.07

Nord giv
Ö-V i zon
K9
74
Ekn986
K874
82
kn86
K754
EDkn9
EDkn7543
953
2
65
106
EKD102
D103
1032

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Elena Ström - Rolf Kipowski Tommy Eriksson - Kerstin Karlander 4D Ö-3 E 800 41.0/1.0
Lars Almberg - Christina Björklund Biörn Torbiörnsson - Bo Andersson 6D Ö-3 D 800 41.0/1.0
Ann-Kristin Andersson - Eva-Lisa Wahlman Yvonne Dyrefors - Maud Fredholm 3NT N+2 D 460 38.0/4.0
Sven Holmberg - Björn Backström Yvonne Flodqvist - Ann-Britt Carlén 3NT N+1 3 430 36.0/6.0
Lars-OA Hedlund - Anders Thylin Kevin Palm - Ada Wester 4 S= 8 420 30.0/12.0
Bertil Södermark - Ann Södermark Olle Wademark - Anders Palmgren 4 S= 8 420 30.0/12.0
Hans Hultqvist - Björn Borin Jan-Olof Hegethorn - Kristin Nedlich 4 S= 8 420 30.0/12.0
Michael Jungstedt - Thomas Malmström Per-Erik Lindeberg - Amie Lindeberg 4 S= 8 420 30.0/12.0
Ulf Lindelöw - Göran Lindén Arne Persson - Harry Nisell 4 S= 8 420 30.0/12.0
Gudrun Strandberg - Ylva Strandberg Lennart Herminge - Gunilla Tingström 2NT N+4 Kn 240 24.0/18.0
Lars G Andersson - Eddie Persson Peter Flodqvist - Bjarne Stub-Hansen 4 V-2 K 200 19.0/23.0
Maj-Britt Bronstein - Anneliese Schapira Lennart Weiler - Mart Altmäe 4 Ö-2 K 200 19.0/23.0
Mårten Gustawsson - Hans Håkansson Jan Alpe - Christina Torsslow 3D Ö-1 E 200 19.0/23.0
Lars Goldberg - UllaBritt Goldberg Hans Alexandersson - Marie Nylin 4 Ö-2 E 200 19.0/23.0
Hubert Thorson - Per Skoglund Peter Gavatin - Olle Robin 3 S+1 2 170 14.0/28.0
Lennart Wiklander - Peter Mårtensson Hans Elfving - Sverker Holmberger 4 N+1 E 150 12.0/30.0
Henning Tingvall - Åke Falkunge Eric Arvidsson - Snorri Karlsson 3 Ö-1 E 100 10.0/32.0
Magda Osser - Leif Osser Solvig Grönstedt - Lars-Erik Dahlgren 4 S-1 8 -50 8.0/34.0
Mona Asplund - Helga Lagergren Thomas Falk - Bo Frögeli 4 S-2 8 -100 5.0/37.0
Kenneth Hedström - Ulla Petterson Margaretha Norbäck - Lars-Ove Karlsson 3 N-2 6 -100 5.0/37.0
Boel Helsing - Kerstin Zetterberg Nilla Sundberg - Stefan Josefsson 3 Ö= E -140 2.0/40.0
Lotta Darin - Eva Dionisi Lars Manneteg - Carmen Tuason 3NT N-5 3 -250 0.0/42.0
Magnus Hammar - Malcolm Thorén     - -/16.3