Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarserien öppen tor 2008-08-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien öppen tor 2008-08-07

Bricka 21

BK S:t Erik, Sverige 2008.08.07

Nord giv
N-S i zon
D9764
10732
E2
K2
kn832
4
D54
E10643
E
EKD6
10873
D975
K105
kn985
Kkn96
kn8

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mårten Gustawsson - Hans Håkansson Lennart Wiklander - Peter Mårtensson 3 Ö-2 Kn 100 42.0/0.0
Magda Osser - Leif Osser Peter Gavatin - Olle Robin 1NT V-1 6 50 36.0/6.0
Lars G Andersson - Eddie Persson Tommy Eriksson - Kerstin Karlander 1NT V-1 2 50 36.0/6.0
Yvonne Dyrefors - Maud Fredholm Lotta Darin - Eva Dionisi 3NT Ö-1 5 50 36.0/6.0
Biörn Torbiörnsson - Bo Andersson Maj-Britt Bronstein - Anneliese Schapira 1NT V-1 6 50 36.0/6.0
Jan-Olof Hegethorn - Kristin Nedlich Eric Arvidsson - Snorri Karlsson 5 Ö-1 8 50 36.0/6.0
Lars Almberg - Christina Björklund Gudrun Strandberg - Ylva Strandberg 2 N-1 E -100 30.0/12.0
Bertil Södermark - Ann Södermark Elena Ström - Rolf Kipowski 2 Ö+1 Kn -110 26.0/16.0
Hans Elfving - Sverker Holmberger Boel Helsing - Kerstin Zetterberg 3 V= 4 -110 26.0/16.0
Michael Jungstedt - Thomas Malmström Ulf Lindelöw - Göran Lindén 3 Ö= Kn -110 26.0/16.0
Kevin Palm - Ada Wester Hubert Thorson - Per Skoglund 1NT Ö+1 9 -120 19.0/23.0
Magnus Hammar - Malcolm Thorén Margaretha Norbäck - Lars-Ove Karlsson 1NT Ö+1 Kn -120 19.0/23.0
Per-Erik Lindeberg - Amie Lindeberg Hans Alexandersson - Marie Nylin 1NT Ö+1 6 -120 19.0/23.0
Kenneth Hedström - Ulla Petterson Hans Hultqvist - Björn Borin 1NT Ö+1 9 -120 19.0/23.0
Olle Wademark - Anders Palmgren Ann-Kristin Andersson - Eva-Lisa Wahlman 3 V+1 4 -130 13.0/29.0
Lennart Weiler - Mart Altmäe Lennart Herminge - Gunilla Tingström 3 Ö+1 7 -130 13.0/29.0
Mona Asplund - Helga Lagergren Yvonne Flodqvist - Ann-Britt Carlén 1NT Ö+2 6 -150 9.0/33.0
Arne Persson - Harry Nisell Henning Tingvall - Åke Falkunge 1NT Ö+2 5 -150 9.0/33.0
Solvig Grönstedt - Lars-Erik Dahlgren Lars-OA Hedlund - Anders Thylin 2NT Ö+2 6 -180 5.0/37.0
Nilla Sundberg - Stefan Josefsson Lars Goldberg - UllaBritt Goldberg 1NT Ö+3 6 -180 5.0/37.0
Sven Holmberg - Björn Backström Thomas Falk - Bo Frögeli 2NT Ö+3 6 -210 2.0/40.0
Lars Manneteg - Carmen Tuason Peter Flodqvist - Bjarne Stub-Hansen 3NT Ö= 6 -400 0.0/42.0
Jan Alpe - Christina Torsslow     - -/20.1