Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarserien öppen tor 2008-08-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien öppen tor 2008-08-07

Bricka 2

BK S:t Erik, Sverige 2008.08.07

Öst giv
N-S i zon

K954
EKkn9754
95
KDkn9742
103
1032
E
E1083
kn87
D8
Dkn63
65
ED62
6
K108742

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sven Holmberg - Björn Backström Maj-Britt Bronstein - Anneliese Schapira 6D S= E 1660 41.0/1.0
Lennart Wiklander - Peter Mårtensson Kenneth Hedström - Ulla Petterson 6D S= E 1660 41.0/1.0
Henning Tingvall - Åke Falkunge Jan Alpe - Christina Torsslow 5D N= E 850 38.0/4.0
Michael Jungstedt - Thomas Malmström Boel Helsing - Kerstin Zetterberg 5 S+1 E 680 36.0/6.0
Lars G Andersson - Eddie Persson Magda Osser - Leif Osser 5 N= E 600 34.0/8.0
Eric Arvidsson - Snorri Karlsson Nilla Sundberg - Stefan Josefsson 4D V-1 E 100 31.0/11.0
Jan-Olof Hegethorn - Kristin Nedlich Magnus Hammar - Malcolm Thorén 4D V-1 E 100 31.0/11.0
Elena Ström - Rolf Kipowski Lotta Darin - Eva Dionisi 5 V-1 E 50 23.0/19.0
Lars-OA Hedlund - Anders Thylin Hubert Thorson - Per Skoglund 4 V-1 E 50 23.0/19.0
Thomas Falk - Bo Frögeli Ann-Kristin Andersson - Eva-Lisa Wahlman 4 V-1 E 50 23.0/19.0
Lennart Weiler - Mart Altmäe Lars Almberg - Christina Björklund 4 V-1 E 50 23.0/19.0
Arne Persson - Harry Nisell Hans Hultqvist - Björn Borin 4 V-1 E 50 23.0/19.0
Hans Elfving - Sverker Holmberger Hans Alexandersson - Marie Nylin 5 V-1 E 50 23.0/19.0
Kevin Palm - Ada Wester Lars Manneteg - Carmen Tuason 5 N-1 E -100 15.0/27.0
Gudrun Strandberg - Ylva Strandberg Olle Wademark - Anders Palmgren 5 N-1 2 -100 15.0/27.0
Lennart Herminge - Gunilla Tingström Biörn Torbiörnsson - Bo Andersson 3 V= E -140 12.0/30.0
Peter Gavatin - Olle Robin Tommy Eriksson - Kerstin Karlander 5D N-1 E -200 10.0/32.0
Yvonne Dyrefors - Maud Fredholm Solvig Grönstedt - Lars-Erik Dahlgren 4 V= E -420 5.0/37.0
Mona Asplund - Helga Lagergren Peter Flodqvist - Bjarne Stub-Hansen 4 V= E -420 5.0/37.0
Yvonne Flodqvist - Ann-Britt Carlén Bertil Södermark - Ann Södermark 4 V= E -420 5.0/37.0
Ulf Lindelöw - Göran Lindén Lars Goldberg - UllaBritt Goldberg 4 V= E -420 5.0/37.0
Per-Erik Lindeberg - Amie Lindeberg Mårten Gustawsson - Hans Håkansson 4D V= K -590 0.0/42.0
Margaretha Norbäck - Lars-Ove Karlsson     - 25.1/-