Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarserien öppen tor 2008-08-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien öppen tor 2008-08-07

Bricka 18

BK S:t Erik, Sverige 2008.08.07

Öst giv
N-S i zon
E76
E983
EDkn
542
1052
Dkn105
82
EK87
843
62
109643
1063
KDkn9
K74
K75
Dkn9

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lotta Darin - Eva Dionisi Lars-OA Hedlund - Anders Thylin 3NT S+1 D 630 33.0/9.0
Tommy Eriksson - Kerstin Karlander Lars Manneteg - Carmen Tuason 3NT S+1 E 630 33.0/9.0
Kevin Palm - Ada Wester Peter Flodqvist - Bjarne Stub-Hansen 3NT S+1 E 630 33.0/9.0
Lennart Weiler - Mart Altmäe Gudrun Strandberg - Ylva Strandberg 3NT S+1 E 630 33.0/9.0
Arne Persson - Harry Nisell Jan-Olof Hegethorn - Kristin Nedlich 3NT N+1 D 630 33.0/9.0
Eric Arvidsson - Snorri Karlsson Kenneth Hedström - Ulla Petterson 3NT S+1 E 630 33.0/9.0
Jan Alpe - Christina Torsslow Hans Hultqvist - Björn Borin 3NT S+1 D 630 33.0/9.0
Lennart Wiklander - Peter Mårtensson Per-Erik Lindeberg - Amie Lindeberg 3NT S+1 D 630 33.0/9.0
Hans Elfving - Sverker Holmberger Mårten Gustawsson - Hans Håkansson 3NT S+1 D 630 33.0/9.0
Nilla Sundberg - Stefan Josefsson Magnus Hammar - Malcolm Thorén 3NT S+1 E 630 33.0/9.0
Elena Ström - Rolf Kipowski Yvonne Dyrefors - Maud Fredholm 3NT N= 4 600 19.0/23.0
Sven Holmberg - Björn Backström Magda Osser - Leif Osser 3NT S= 7 600 19.0/23.0
Ulf Lindelöw - Göran Lindén Hans Alexandersson - Marie Nylin 3NT S= D 600 19.0/23.0
Boel Helsing - Kerstin Zetterberg Margaretha Norbäck - Lars-Ove Karlsson 3NT N= 4 600 19.0/23.0
Solvig Grönstedt - Lars-Erik Dahlgren Peter Gavatin - Olle Robin 4 N-1 4 -100 12.0/30.0
Maj-Britt Bronstein - Anneliese Schapira Mona Asplund - Helga Lagergren 6NT S-1 E -100 12.0/30.0
Thomas Falk - Bo Frögeli Bertil Södermark - Ann Södermark 3NT N-1 3 -100 12.0/30.0
Hubert Thorson - Per Skoglund Lars G Andersson - Eddie Persson 6NT S-2 E -200 7.0/35.0
Yvonne Flodqvist - Ann-Britt Carlén Ann-Kristin Andersson - Eva-Lisa Wahlman 6NT S-2 E -200 7.0/35.0
Biörn Torbiörnsson - Bo Andersson Olle Wademark - Anders Palmgren 6NTD S-2 E -500 2.0/40.0
Lars Almberg - Christina Björklund Lennart Herminge - Gunilla Tingström 6NTD S-2 E -500 2.0/40.0
Henning Tingvall - Åke Falkunge Michael Jungstedt - Thomas Malmström 6NTD S-2 E -500 2.0/40.0
Lars Goldberg - UllaBritt Goldberg     - 27.3/-