Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarserien öppen tor 2008-08-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien öppen tor 2008-08-07

Bricka 16

BK S:t Erik, Sverige 2008.08.07

Väst giv
Ö-V i zon
EKD
EKkn985
kn32
3
kn43
643
74
kn10974
9872
1072
EKD8
K2
1065
D
10965
ED865

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Nilla Sundberg - Stefan Josefsson Henning Tingvall - Åke Falkunge 3NT N+2 E 460 42.0/0.0
Margaretha Norbäck - Lars-Ove Karlsson Per-Erik Lindeberg - Amie Lindeberg 4 N+1 E 450 40.0/2.0
Lars G Andersson - Eddie Persson Lars-OA Hedlund - Anders Thylin 3NT N+1 E 430 37.0/5.0
Hans Alexandersson - Marie Nylin Hans Hultqvist - Björn Borin 3NT S+1 7 430 37.0/5.0
Lars Manneteg - Carmen Tuason Peter Gavatin - Olle Robin 4 N= K 420 24.0/18.0
Tommy Eriksson - Kerstin Karlander Magda Osser - Leif Osser 4 N= E 420 24.0/18.0
Kevin Palm - Ada Wester Lotta Darin - Eva Dionisi 4 N= E 420 24.0/18.0
Olle Wademark - Anders Palmgren Mona Asplund - Helga Lagergren 4 N= E 420 24.0/18.0
Gudrun Strandberg - Ylva Strandberg Solvig Grönstedt - Lars-Erik Dahlgren 4 N= K 420 24.0/18.0
Sven Holmberg - Björn Backström Lennart Weiler - Mart Altmäe 4 N= E 420 24.0/18.0
Bertil Södermark - Ann Södermark Lars Almberg - Christina Björklund 4 N= E 420 24.0/18.0
Lennart Wiklander - Peter Mårtensson Michael Jungstedt - Thomas Malmström 4 S= E 420 24.0/18.0
Ulf Lindelöw - Göran Lindén Hans Elfving - Sverker Holmberger 4 S= 7 420 24.0/18.0
Jan-Olof Hegethorn - Kristin Nedlich Mårten Gustawsson - Hans Håkansson 4 N= D 420 24.0/18.0
Boel Helsing - Kerstin Zetterberg Magnus Hammar - Malcolm Thorén 4 N= E 420 24.0/18.0
Lennart Herminge - Gunilla Tingström Ann-Kristin Andersson - Eva-Lisa Wahlman 3 N+2 E 200 12.0/30.0
Peter Flodqvist - Bjarne Stub-Hansen Elena Ström - Rolf Kipowski 3 N+1 E 170 5.0/37.0
Hubert Thorson - Per Skoglund Yvonne Dyrefors - Maud Fredholm 2 N+2 E 170 5.0/37.0
Maj-Britt Bronstein - Anneliese Schapira Yvonne Flodqvist - Ann-Britt Carlén 3 N+1 E 170 5.0/37.0
Thomas Falk - Bo Frögeli Biörn Torbiörnsson - Bo Andersson 3 N+1 E 170 5.0/37.0
Eric Arvidsson - Snorri Karlsson Jan Alpe - Christina Torsslow 3 N+1 E 170 5.0/37.0
Kenneth Hedström - Ulla Petterson Lars Goldberg - UllaBritt Goldberg 3 N+1 E 170 5.0/37.0
Arne Persson - Harry Nisell     - -/17.8