Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarserien öppen tor 2008-08-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien öppen tor 2008-08-07

Bricka 15

BK S:t Erik, Sverige 2008.08.07

Syd giv
N-S i zon
D1073
EK1042
Dkn
87
EK52
Dkn8753
K9
E
kn9864
6
E1082
K94

9
76543
Dkn106532

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Maj-Britt Bronstein - Anneliese Schapira Yvonne Flodqvist - Ann-Britt Carlén 5 Ö-1 D 50 41.0/1.0
Olle Wademark - Anders Palmgren Mona Asplund - Helga Lagergren 4 Ö-1 D 50 41.0/1.0
Tommy Eriksson - Kerstin Karlander Magda Osser - Leif Osser 2NT V+1 E -150 38.0/4.0
Peter Flodqvist - Bjarne Stub-Hansen Elena Ström - Rolf Kipowski 4 Ö= D -420 30.0/12.0
Kevin Palm - Ada Wester Lotta Darin - Eva Dionisi 4 Ö= D -420 30.0/12.0
Lennart Herminge - Gunilla Tingström Ann-Kristin Andersson - Eva-Lisa Wahlman 4 Ö= D -420 30.0/12.0
Thomas Falk - Bo Frögeli Biörn Torbiörnsson - Bo Andersson 4 Ö= 9 -420 30.0/12.0
Hans Alexandersson - Marie Nylin Hans Hultqvist - Björn Borin 4 Ö= D -420 30.0/12.0
Ulf Lindelöw - Göran Lindén Hans Elfving - Sverker Holmberger 4 Ö= 9 -420 30.0/12.0
Jan-Olof Hegethorn - Kristin Nedlich Mårten Gustawsson - Hans Håkansson 4 Ö= D -420 30.0/12.0
Lars Manneteg - Carmen Tuason Peter Gavatin - Olle Robin 4 Ö+1 D -450 16.0/26.0
Sven Holmberg - Björn Backström Lennart Weiler - Mart Altmäe 4 Ö+1 9 -450 16.0/26.0
Bertil Södermark - Ann Södermark Lars Almberg - Christina Björklund 4 Ö+1 D -450 16.0/26.0
Margaretha Norbäck - Lars-Ove Karlsson Per-Erik Lindeberg - Amie Lindeberg 4 Ö+1 4 -450 16.0/26.0
Nilla Sundberg - Stefan Josefsson Henning Tingvall - Åke Falkunge 4 Ö+1 D -450 16.0/26.0
Kenneth Hedström - Ulla Petterson Lars Goldberg - UllaBritt Goldberg 4 V+1 10 -450 16.0/26.0
Boel Helsing - Kerstin Zetterberg Magnus Hammar - Malcolm Thorén 4 Ö+1 D -450 16.0/26.0
Lennart Wiklander - Peter Mårtensson Michael Jungstedt - Thomas Malmström 3D V= D -530 8.0/34.0
Hubert Thorson - Per Skoglund Yvonne Dyrefors - Maud Fredholm 4D Ö= D -590 4.0/38.0
Gudrun Strandberg - Ylva Strandberg Solvig Grönstedt - Lars-Erik Dahlgren 4D Ö= D -590 4.0/38.0
Eric Arvidsson - Snorri Karlsson Jan Alpe - Christina Torsslow 4D Ö= D -590 4.0/38.0
Lars G Andersson - Eddie Persson Lars-OA Hedlund - Anders Thylin 4D Ö+1 D -690 0.0/42.0
Arne Persson - Harry Nisell     - -/17.8