Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarserien öppen tor 2008-08-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien öppen tor 2008-08-07

Bricka 13

BK S:t Erik, Sverige 2008.08.07

Nord giv
alla i zon
5
EK65
E532
D843
E7
8743
K107
EK65
1032
109
kn9864
kn97
KDkn9864
Dkn2
D
102

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Yvonne Dyrefors - Maud Fredholm Lars G Andersson - Eddie Persson 4D S+1 K 990 42.0/0.0
Lars Manneteg - Carmen Tuason Solvig Grönstedt - Lars-Erik Dahlgren 4 S+1 E 650 35.0/7.0
Hubert Thorson - Per Skoglund Peter Flodqvist - Bjarne Stub-Hansen 4 S+1 E 650 35.0/7.0
Magda Osser - Leif Osser Elena Ström - Rolf Kipowski 4 S+1 E 650 35.0/7.0
Lars Goldberg - UllaBritt Goldberg Eric Arvidsson - Snorri Karlsson 4 S+1 E 650 35.0/7.0
Kenneth Hedström - Ulla Petterson Arne Persson - Harry Nisell 4 S+1 4 650 35.0/7.0
Henning Tingvall - Åke Falkunge Hans Alexandersson - Marie Nylin 4 S+1 E 650 35.0/7.0
Peter Gavatin - Olle Robin Lotta Darin - Eva Dionisi 4 S= E 620 22.0/20.0
Biörn Torbiörnsson - Bo Andersson Ann-Kristin Andersson - Eva-Lisa Wahlman 4 S= 5 620 22.0/20.0
Lars Almberg - Christina Björklund Kevin Palm - Ada Wester 4 S= E 620 22.0/20.0
Gudrun Strandberg - Ylva Strandberg Bertil Södermark - Ann Södermark 4 N= 10 620 22.0/20.0
Margaretha Norbäck - Lars-Ove Karlsson Nilla Sundberg - Stefan Josefsson 4 S= E 620 22.0/20.0
Lennart Wiklander - Peter Mårtensson Ulf Lindelöw - Göran Lindén 4 S= E 620 22.0/20.0
Hans Elfving - Sverker Holmberger Jan Alpe - Christina Torsslow 4 S= E 620 22.0/20.0
Maj-Britt Bronstein - Anneliese Schapira Thomas Falk - Bo Frögeli 2 S+3 E 200 12.0/30.0
Per-Erik Lindeberg - Amie Lindeberg Magnus Hammar - Malcolm Thorén 3 S+2 7 200 12.0/30.0
Jan-Olof Hegethorn - Kristin Nedlich Michael Jungstedt - Thomas Malmström 2 S+3 E 200 12.0/30.0
Mona Asplund - Helga Lagergren Lennart Weiler - Mart Altmäe 3 S+1 E 170 7.0/35.0
Lennart Herminge - Gunilla Tingström Sven Holmberg - Björn Backström 2 S+2 E 170 7.0/35.0
Tommy Eriksson - Kerstin Karlander Lars-OA Hedlund - Anders Thylin 4 S-1 D -100 3.0/39.0
Boel Helsing - Kerstin Zetterberg Hans Hultqvist - Björn Borin 3NT N-1 6 -100 3.0/39.0
Yvonne Flodqvist - Ann-Britt Carlén Olle Wademark - Anders Palmgren 3NT N-3 6 -300 0.0/42.0
Mårten Gustawsson - Hans Håkansson     - -/25.5