Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarserien öppen tor 2008-08-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien öppen tor 2008-08-07

Bricka 12

BK S:t Erik, Sverige 2008.08.07

Väst giv
N-S i zon
EK43
kn86
1072
D102
1086
D3
K843
kn864
Dkn9
K10952
Ekn9
E9
752
E74
D65
K753

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ann-Kristin Andersson - Eva-Lisa Wahlman Bertil Södermark - Ann Södermark 1NT Ö-1 5 50 41.0/1.0
Mårten Gustawsson - Hans Håkansson Kenneth Hedström - Ulla Petterson 1NT Ö-1 4 50 41.0/1.0
Solvig Grönstedt - Lars-Erik Dahlgren Lars G Andersson - Eddie Persson 1NT V= K -90 35.0/7.0
Lars-OA Hedlund - Anders Thylin Magda Osser - Leif Osser 1NT V= 4 -90 35.0/7.0
Olle Wademark - Anders Palmgren Hubert Thorson - Per Skoglund 1NT Ö= 3 -90 35.0/7.0
Ulf Lindelöw - Göran Lindén Margaretha Norbäck - Lars-Ove Karlsson 1NT V= 3 -90 35.0/7.0
Thomas Falk - Bo Frögeli Lennart Weiler - Mart Altmäe 2 Ö= 2 -110 30.0/12.0
Lars Manneteg - Carmen Tuason Elena Ström - Rolf Kipowski 1NT Ö+1 5 -120 23.0/19.0
Tommy Eriksson - Kerstin Karlander Yvonne Dyrefors - Maud Fredholm 1NT Ö+1 5 -120 23.0/19.0
Lars Almberg - Christina Björklund Yvonne Flodqvist - Ann-Britt Carlén 1NT Ö+1 3 -120 23.0/19.0
Sven Holmberg - Björn Backström Biörn Torbiörnsson - Bo Andersson 1NT Ö+1 3 -120 23.0/19.0
Lennart Wiklander - Peter Mårtensson Eric Arvidsson - Snorri Karlsson 1NT Ö+1 7 -120 23.0/19.0
Per-Erik Lindeberg - Amie Lindeberg Hans Hultqvist - Björn Borin 1NT Ö+1 3 -120 23.0/19.0
Lennart Herminge - Gunilla Tingström Maj-Britt Bronstein - Anneliese Schapira 1 Ö+2 5 -140 16.0/26.0
Lotta Darin - Eva Dionisi Peter Flodqvist - Bjarne Stub-Hansen 1NT Ö+2 3 -150 9.0/33.0
Peter Gavatin - Olle Robin Kevin Palm - Ada Wester 1NT Ö+2 5 -150 9.0/33.0
Mona Asplund - Helga Lagergren Gudrun Strandberg - Ylva Strandberg 1NT Ö+2 6 -150 9.0/33.0
Jan Alpe - Christina Torsslow Boel Helsing - Kerstin Zetterberg 1NT V+2 3 -150 9.0/33.0
Magnus Hammar - Malcolm Thorén Hans Alexandersson - Marie Nylin 1NT Ö+2 2 -150 9.0/33.0
Jan-Olof Hegethorn - Kristin Nedlich Nilla Sundberg - Stefan Josefsson 1NT Ö+2 5 -150 9.0/33.0
Arne Persson - Harry Nisell Lars Goldberg - UllaBritt Goldberg 1NT Ö+3 3 -180 2.0/40.0
Henning Tingvall - Åke Falkunge Hans Elfving - Sverker Holmberger 1NT S-2 D -200 0.0/42.0
Michael Jungstedt - Thomas Malmström     - -/20.1