Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarserien öppen tor 2008-08-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien öppen tor 2008-08-07

Bricka 11

BK S:t Erik, Sverige 2008.08.07

Syd giv
ingen i zon
K97
104
K10432
KD4
632
KD3
kn98
E1062
5
E9872
ED76
kn73
EDkn1084
kn65
5
985

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Alpe - Christina Torsslow Boel Helsing - Kerstin Zetterberg 5D Ö-2 E 300 42.0/0.0
Peter Gavatin - Olle Robin Kevin Palm - Ada Wester 3 N= K 140 32.0/10.0
Lars-OA Hedlund - Anders Thylin Magda Osser - Leif Osser 2 S+1 2 140 32.0/10.0
Thomas Falk - Bo Frögeli Lennart Weiler - Mart Altmäe 3 S= K 140 32.0/10.0
Olle Wademark - Anders Palmgren Hubert Thorson - Per Skoglund 3 N= K 140 32.0/10.0
Lars Almberg - Christina Björklund Yvonne Flodqvist - Ann-Britt Carlén 3 S= K 140 32.0/10.0
Arne Persson - Harry Nisell Lars Goldberg - UllaBritt Goldberg 3 S= 2 140 32.0/10.0
Lennart Wiklander - Peter Mårtensson Eric Arvidsson - Snorri Karlsson 3 S= 2 140 32.0/10.0
Henning Tingvall - Åke Falkunge Hans Elfving - Sverker Holmberger 2 S+1 8 140 32.0/10.0
Jan-Olof Hegethorn - Kristin Nedlich Nilla Sundberg - Stefan Josefsson 3 S= K 140 32.0/10.0
Lars Manneteg - Carmen Tuason Elena Ström - Rolf Kipowski 4 V-2 7 100 21.0/21.0
Lennart Herminge - Gunilla Tingström Maj-Britt Bronstein - Anneliese Schapira 4 Ö-2 Kn 100 21.0/21.0
Lotta Darin - Eva Dionisi Peter Flodqvist - Bjarne Stub-Hansen 5 Ö-1 5 50 16.0/26.0
Tommy Eriksson - Kerstin Karlander Yvonne Dyrefors - Maud Fredholm 3 V-1 K 50 16.0/26.0
Sven Holmberg - Björn Backström Biörn Torbiörnsson - Bo Andersson 4 V-1 7 50 16.0/26.0
Mona Asplund - Helga Lagergren Gudrun Strandberg - Ylva Strandberg 3 S-1 6 -50 11.0/31.0
Ann-Kristin Andersson - Eva-Lisa Wahlman Bertil Södermark - Ann Södermark 2 S-1 K -50 11.0/31.0
Solvig Grönstedt - Lars-Erik Dahlgren Lars G Andersson - Eddie Persson 3D S-1 2 -100 5.0/37.0
Mårten Gustawsson - Hans Håkansson Kenneth Hedström - Ulla Petterson 4 S-2 2 -100 5.0/37.0
Magnus Hammar - Malcolm Thorén Hans Alexandersson - Marie Nylin 4D N-1 K -100 5.0/37.0
Per-Erik Lindeberg - Amie Lindeberg Hans Hultqvist - Björn Borin 4D S-1 K -100 5.0/37.0
Ulf Lindelöw - Göran Lindén Margaretha Norbäck - Lars-Ove Karlsson 4 Ö= 5 -420 0.0/42.0
Michael Jungstedt - Thomas Malmström     - -/20.1