Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarserien öppen tor 2008-08-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien öppen tor 2008-08-07

Bricka 10

BK S:t Erik, Sverige 2008.08.07

Öst giv
alla i zon
E1085
932
E9653
6
K74
ED6
Dkn2
D1075
Dkn962
K87
74
K83
3
kn1054
K108
Ekn942

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mona Asplund - Helga Lagergren Lennart Herminge - Gunilla Tingström 3NT V-3 3 300 42.0/0.0
Lotta Darin - Eva Dionisi Hubert Thorson - Per Skoglund 3 Ö-2 8 200 38.0/4.0
Elena Ström - Rolf Kipowski Solvig Grönstedt - Lars-Erik Dahlgren 3 V-2 6 200 38.0/4.0
Boel Helsing - Kerstin Zetterberg Eric Arvidsson - Snorri Karlsson 3NT V-2 3 200 38.0/4.0
Gudrun Strandberg - Ylva Strandberg Thomas Falk - Bo Frögeli 4 V-1 2 100 30.0/12.0
Lennart Weiler - Mart Altmäe Yvonne Flodqvist - Ann-Britt Carlén 2 Ö-1 Kn 100 30.0/12.0
Mårten Gustawsson - Hans Håkansson Arne Persson - Harry Nisell 2 Ö-1 Kn 100 30.0/12.0
Margaretha Norbäck - Lars-Ove Karlsson Lars Goldberg - UllaBritt Goldberg 2NT V-1 5 100 30.0/12.0
Jan-Olof Hegethorn - Kristin Nedlich Hans Alexandersson - Marie Nylin 2 V-1 6 100 30.0/12.0
Lars Manneteg - Carmen Tuason Lars-OA Hedlund - Anders Thylin 1NT V= 3 -90 21.0/21.0
Maj-Britt Bronstein - Anneliese Schapira Bertil Södermark - Ann Södermark 1NT Ö= 3 -90 21.0/21.0
Kenneth Hedström - Ulla Petterson Michael Jungstedt - Thomas Malmström 1NT V= 3 -90 21.0/21.0
Ulf Lindelöw - Göran Lindén Magnus Hammar - Malcolm Thorén 1NT V= 5 -90 21.0/21.0
Biörn Torbiörnsson - Bo Andersson Tommy Eriksson - Kerstin Karlander 3 N-1 K -100 16.0/26.0
Peter Flodqvist - Bjarne Stub-Hansen Yvonne Dyrefors - Maud Fredholm 2 Ö= Kn -110 11.0/31.0
Kevin Palm - Ada Wester Magda Osser - Leif Osser 2 Ö= 8 -110 11.0/31.0
Jan Alpe - Christina Torsslow Per-Erik Lindeberg - Amie Lindeberg 2 Ö= 8 -110 11.0/31.0
Henning Tingvall - Åke Falkunge Lennart Wiklander - Peter Mårtensson 2 Ö= K -110 11.0/31.0
Ann-Kristin Andersson - Eva-Lisa Wahlman Lars Almberg - Christina Björklund 1NT V+1 3 -120 6.0/36.0
Olle Wademark - Anders Palmgren Sven Holmberg - Björn Backström 3 V= 6 -140 4.0/38.0
Peter Gavatin - Olle Robin Lars G Andersson - Eddie Persson 2 V+2 6 -170 2.0/40.0
Hans Hultqvist - Björn Borin Hans Elfving - Sverker Holmberger 5 S-5 K -500 0.0/42.0
Nilla Sundberg - Stefan Josefsson     - 24.3/-