Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-11-19

Bricka 8

BK Bridgehuset, Sverige 2018.11.19

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
E10984
K5
E82
EK2
#
D
D862
Dkn974
D83
#
kn6
1097
K106
kn10654
#
K7532
Ekn43
53
97

Optimalt kontrakt: 6 N= 980
 NT
N7891210
S7891210
Ö55313
V55313
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 6 N= 6 980 31/1
Simon Ekenberg - Jan Clementsson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 6 N= Kn 980 31/1
Ulla Borgström - Monica Wester Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren 4 N+2 Kn 480 15/17
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Björn Klefbohm - Stig Unoson 4 N+2 6 480 15/17
Ulla Wästberg - Ulf Schjånberg Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist 4 N+2 10 480 15/17
Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 4 N+2 6 480 15/17
Anne-Cathrine Svenning - Eva Persson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 N+2 Kn 480 15/17
Barbro Melander - Anders Nordberg Karen Nielsen - Berit Linse 4 N+2 Kn 480 15/17
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 4 N+2 Kn 480 15/17
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Gunlis Åberg - Torgny Olsson 4 N+2 6 480 15/17
Olov Hägerfors - Stefan Rosenberg Mari Segerberg - Kerstin Boberg 4 N+2 Kn 480 15/17
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Christian Frisk - Mona Andersson 4 N+2 Kn 480 15/17
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Ulla Hellqvist - Ann Christin Åxman 5 N+1 6 480 15/17
Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl Bibi Jönsson - Willy Landgren 4 N+2 5 480 15/17
Anitha Lindgren - Monica Borg Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson 4 N+2 10 480 15/17
Lars-Göran Niklasson - Klas Bellander Gunnar Olsson - Jan Öhman 4 N+2 10 480 15/17
Björn Nilsén - Irene Nilsén Patrik Elofsson - H.O. Thulin 2 N+3 Kn 200 0/32