Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-11-19

Bricka 7

BK Bridgehuset, Sverige 2018.11.19

? ?
Syd giv
alla i zon
#
K85
E10962
kn9542
#
kn763
D54
106
KD109
#
D10
kn3
873
kn85432
#
E942
K87
EKD
E76

Optimalt kontrakt: 6 S= 1430
 NT
N712121111
S712121111
Ö61121
V61121
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl Bibi Jönsson - Willy Landgren 6NT S= K 1440 32/0
Simon Ekenberg - Jan Clementsson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 6 S= K 1430 30/2
Barbro Melander - Anders Nordberg Karen Nielsen - Berit Linse 3NT S+4 K 720 28/4
Ulla Wästberg - Ulf Schjånberg Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist 3NT S+3 3 690 26/6
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 4 S+2 K 680 20/12
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 4 S+2 K 680 20/12
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Gunlis Åberg - Torgny Olsson 4 S+2 6 680 20/12
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Ulla Hellqvist - Ann Christin Åxman 4 S+2 10 680 20/12
Anitha Lindgren - Monica Borg Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson 4 N+2 8 680 20/12
Anne-Cathrine Svenning - Eva Persson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT S+2 K 660 14/18
Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 4 S+1 K 650 9/23
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Christian Frisk - Mona Andersson 4 S+1 K 650 9/23
Björn Nilsén - Irene Nilsén Patrik Elofsson - H.O. Thulin 4 S+1 K 650 9/23
Lars-Göran Niklasson - Klas Bellander Gunnar Olsson - Jan Öhman 4 S+1 10 650 9/23
Ulla Borgström - Monica Wester Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren 3NT S+1 9 630 2/30
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Björn Klefbohm - Stig Unoson 3NT S+1 K 630 2/30
Olov Hägerfors - Stefan Rosenberg Mari Segerberg - Kerstin Boberg 3NT S+1 K 630 2/30