Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-11-19

Bricka 4

BK Bridgehuset, Sverige 2018.11.19

? ?
Väst giv
alla i zon
#
D1086
1065
E3
D932
#
Kkn32
KD732

10764
#
974
kn
Dkn109642
E5
#
E5
E984
K875
Kkn8

Optimalt kontrakt: 3NT N= 600
 NT
N75769
S75869
Ö56574
V56574
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 Ö-3 E 300 30/2
Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl Mari Segerberg - Kerstin Boberg 3 Ö-3 E 300 30/2
Anitha Lindgren - Monica Borg Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3 Ö-3 E 300 30/2
Karen Nielsen - Berit Linse Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 3 Ö-2 E 200 21/11
Anne-Cathrine Svenning - Eva Persson Björn Klefbohm - Stig Unoson 3 Ö-2 E 200 21/11
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Ulla Wästberg - Ulf Schjånberg 3 Ö-2 E 200 21/11
Olov Hägerfors - Stefan Rosenberg Christian Frisk - Mona Andersson 3 Ö-2 E 200 21/11
Patrik Elofsson - H.O. Thulin Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 2 V-2 6 200 21/11
Björn Nilsén - Irene Nilsén Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson 3 Ö-2 8 200 21/11
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ulla Hellqvist - Ann Christin Åxman 2NT S= 2 120 14/18
Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 2 N= Kn 110 12/20
Ulla Borgström - Monica Wester Gunlis Åberg - Torgny Olsson 3 Ö-1 E 100 7/25
Margareta Levinsohn - Barbro Fahl Barbro Melander - Anders Nordberg 3 Ö-1 E 100 7/25
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 4 Ö-1 E 100 7/25
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Lars-Göran Niklasson - Klas Bellander 3 Ö-1 E 100 7/25
Gunnar Olsson - Jan Öhman Simon Ekenberg - Jan Clementsson 3NT S-1 6 -100 2/30
Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 3 N-2 Kn -200 0/32