Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-11-19

Bricka 23

BK Bridgehuset, Sverige 2018.11.19

? ?
Syd giv
alla i zon
#
kn982
10973
K3
K43
#
653
D85
954
kn1076
#
EK10
EK42
E862
98
#
D74
kn6
Dkn107
ED52

Optimalt kontrakt: 1NT S= 90
 NT
N76677
S76677
Ö66766
V66766
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars-Göran Niklasson - Klas Bellander Mari Segerberg - Kerstin Boberg 3 V-3 3 300 32/0
Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 1NT S+1 6 120 29/3
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl 1NT S+1 10 120 29/3
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2NT Ö-1 Kn 100 23/9
Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén Björn Klefbohm - Stig Unoson 2NT V-1 3 100 23/9
Gunlis Åberg - Torgny Olsson Anne-Cathrine Svenning - Eva Persson 1NT Ö-1 Kn 100 23/9
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Bibi Jönsson - Willy Landgren 2 V-1 K 100 23/9
Karen Nielsen - Berit Linse Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson 1NT S= 5 90 17/15
Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson Patrik Elofsson - H.O. Thulin 1NT S= 6 90 17/15
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Ulla Borgström - Monica Wester 1 Ö= D -80 14/18
Gunnar Olsson - Jan Öhman Olov Hägerfors - Stefan Rosenberg 2 Ö= Kn -90 12/20
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren 2 S-1 4 -100 10/22
Björn Nilsén - Irene Nilsén Simon Ekenberg - Jan Clementsson 1NT Ö+1 D -120 8/24
Anitha Lindgren - Monica Borg Christian Frisk - Mona Andersson 2NT Ö+1 D -150 6/26
Margareta Levinsohn - Barbro Fahl Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2NT S-2 6 -200 2/30
Barbro Melander - Anders Nordberg Ulla Wästberg - Ulf Schjånberg 2 N-2 E -200 2/30
Ulla Hellqvist - Ann Christin Åxman Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 1NTD N-1 2 -200 2/30