Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-11-19

Bricka 21

BK Bridgehuset, Sverige 2018.11.19

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
KD
842
kn109732
kn9
#
kn96
Ekn965
D65
84
#
87532
K103

ED652
#
E104
D7
EK84
K1073

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N79547
S79547
Ö64896
V64896
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT S+1 6 630 32/0
Olov Hägerfors - Stefan Rosenberg Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 2NT S+2 Kn 180 30/2
Gunlis Åberg - Torgny Olsson Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg 3 N= 8 110 26/6
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Ulla Wästberg - Ulf Schjånberg 3 N= 5 110 26/6
Patrik Elofsson - H.O. Thulin Lars-Göran Niklasson - Klas Bellander 3 N= 8 110 26/6
Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 4 Ö-2 E 100 21/11
Anne-Cathrine Svenning - Eva Persson Karen Nielsen - Berit Linse 3 Ö-2 E 100 21/11
Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist Björn Klefbohm - Stig Unoson 2 Ö-1 E 50 17/15
Christian Frisk - Mona Andersson Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl 2 Ö-1 E 50 17/15
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Ulla Borgström - Monica Wester 1NT S-1 6 -100 11/21
Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 1NT S-1 6 -100 11/21
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Bibi Jönsson - Willy Landgren 4 N-1 3 -100 11/21
Björn Nilsén - Irene Nilsén Anitha Lindgren - Monica Borg 4 N-1 E -100 11/21
Ulla Hellqvist - Ann Christin Åxman Simon Ekenberg - Jan Clementsson 2 V= 9 -110 6/26
Barbro Melander - Anders Nordberg Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 1NT S-2 6 -200 2/30
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Gunnar Olsson - Jan Öhman 5 S-2 6 -200 2/30
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson 1NT S-2 5 -200 2/30