Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-11-19

Bricka 2

BK Bridgehuset, Sverige 2018.11.19

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
KD8543
86
9875
2
#
kn62
K10972
6
Kkn96
#
10
Ekn43
EDkn103
1073
#
E97
D5
K42
ED854

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N45187
S45187
Ö78956
V78956
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bibi Jönsson - Willy Landgren Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4D V-2 2 300 32/0
Lars-Göran Niklasson - Klas Bellander Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 2 S+1 6 140 30/2
Gunlis Åberg - Torgny Olsson Karen Nielsen - Berit Linse 4D V-1 2 100 27/5
Christian Frisk - Mona Andersson Simon Ekenberg - Jan Clementsson 5 V-2 2 100 27/5
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Björn Klefbohm - Stig Unoson 4 V-1 K 50 24/8
Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3 N-1 10 -100 22/10
Gunnar Olsson - Jan Öhman Patrik Elofsson - H.O. Thulin 2 V+1 2 -140 20/12
Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 V+1 K -170 18/14
Margareta Levinsohn - Barbro Fahl Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 3 N-2 E -200 14/18
Ulla Hellqvist - Ann Christin Åxman Anitha Lindgren - Monica Borg 4 N-2 E -200 14/18
Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson 4 N-2 E -200 14/18
Barbro Melander - Anders Nordberg Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren 4 N-3 E -300 9/23
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Mari Segerberg - Kerstin Boberg 4 N-3 E -300 9/23
Ulla Wästberg - Ulf Schjånberg Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 2 S-4 6 -400 6/26
Anne-Cathrine Svenning - Eva Persson Ulla Borgström - Monica Wester 4 V= 2 -420 3/29
Björn Nilsén - Irene Nilsén Olov Hägerfors - Stefan Rosenberg 4 V= 2 -420 3/29
Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 4D V= 2 -590 0/32