Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-11-19

Bricka 15

BK Bridgehuset, Sverige 2018.11.19

? ?
Syd giv
N-S i zon
#
EDkn762
D
762
1053
#
K854
K1052
kn953
6
#
1093
9763
8
Ekn942
#

Ekn84
EKD104
KD87

Optimalt kontrakt: 3NT S= 600
 NT
N910789
S910789
Ö43534
V43534
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Björn Nilsén - Irene Nilsén Ulla Hellqvist - Ann Christin Åxman 3NT N+2 2 660 32/0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Gunlis Åberg - Torgny Olsson 3NT S+1 2 630 27/5
Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson Bibi Jönsson - Willy Landgren 3NT S+1 3 630 27/5
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Christian Frisk - Mona Andersson 3NT S+1 6 630 27/5
Lars-Göran Niklasson - Klas Bellander Olov Hägerfors - Stefan Rosenberg 3NT S+1 2 630 27/5
Patrik Elofsson - H.O. Thulin Anitha Lindgren - Monica Borg 4 N= 8 620 22/10
Björn Klefbohm - Stig Unoson Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson 3NT S= 2 600 17/15
Karen Nielsen - Berit Linse Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist 3NT S= 4 600 17/15
Barbro Melander - Anders Nordberg Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 3NT S= 4 600 17/15
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 3NT S= 5 600 17/15
Ulla Wästberg - Ulf Schjånberg Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 5 S-1 6 -100 8/24
Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren Anne-Cathrine Svenning - Eva Persson 6 S-1 6 -100 8/24
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Ulla Borgström - Monica Wester 3NT S-1 4 -100 8/24
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 N-1 8 -100 8/24
Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl Simon Ekenberg - Jan Clementsson 3 S-1 6 -100 8/24
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Gunnar Olsson - Jan Öhman 5NT S-3 6 -300 2/30
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 3 S-5 6 -500 0/32