Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-11-19

Bricka 14

BK Bridgehuset, Sverige 2018.11.19

? ?
Öst giv
ingen i zon
#
D7
962
762
kn10932
#
E652
D75
ED103
74
#
K984
kn1084
K85
E5
#
kn103
EK3
kn94
KD86

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -420
 NT
N64435
S64435
Ö699107
V699107
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 4 V-1 10 50 28/4
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl 4 V-1 Kn 50 28/4
Patrik Elofsson - H.O. Thulin Ulla Hellqvist - Ann Christin Åxman 4 Ö-1 E 50 28/4
Björn Nilsén - Irene Nilsén Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 V-1 Kn 50 28/4
Christian Frisk - Mona Andersson Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 3 V-1 Kn 50 28/4
Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 2 V= Kn -90 22/10
Gunnar Olsson - Jan Öhman Anitha Lindgren - Monica Borg 2 V+1 D -110 20/12
Ulla Borgström - Monica Wester Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 1 Ö+2 K -140 16/16
Ulla Wästberg - Ulf Schjånberg Anne-Cathrine Svenning - Eva Persson 3 V= Kn -140 16/16
Olov Hägerfors - Stefan Rosenberg Bibi Jönsson - Willy Landgren 2 V+1 Kn -140 16/16
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Karen Nielsen - Berit Linse 4 S-3 E -150 12/20
Barbro Melander - Anders Nordberg Björn Klefbohm - Stig Unoson 1 Ö+3 Kn -170 7/25
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Gunlis Åberg - Torgny Olsson 3 V+1 Kn -170 7/25
Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson 2 Ö+2 K -170 7/25
Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson Mari Segerberg - Kerstin Boberg 3 Ö+1 Kn -170 7/25
Simon Ekenberg - Jan Clementsson Lars-Göran Niklasson - Klas Bellander 2D N-2 Kn -300 2/30
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren 4 V= 3 -420 0/32