Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-11-19

Bricka 12

BK Bridgehuset, Sverige 2018.11.19

? ?
Väst giv
N-S i zon
#
kn1065
10
D2
Kkn8762
#
D432
K7
Ekn76
E105
#
K7
D9854
105
D943
#
E98
Ekn632
K9843

Optimalt kontrakt: 2NTD V-1 100
 NT
N77676
S77686
Ö65757
V65757
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Barbro Melander - Anders Nordberg Ulla Borgström - Monica Wester 3 Ö-3 8 150 31/1
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Ulla Wästberg - Ulf Schjånberg 2 V-3 D 150 31/1
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2NT V-2 Kn 100 26/6
Gunlis Åberg - Torgny Olsson Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren 2NT V-2 7 100 26/6
Björn Nilsén - Irene Nilsén Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 1 V-2 10 100 26/6
Björn Klefbohm - Stig Unoson Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 2 Ö-1 9 50 21/11
Anne-Cathrine Svenning - Eva Persson Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 1NT Ö-1 4 50 21/11
Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 1NT Ö= 4 -90 17/15
Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson Gunnar Olsson - Jan Öhman 1NT Ö= 2 -90 17/15
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Christian Frisk - Mona Andersson 3 N-1 10 -100 14/18
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson 1NT V+1 8 -120 10/22
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Karen Nielsen - Berit Linse 2NT Ö= 3 -120 10/22
Olov Hägerfors - Stefan Rosenberg Patrik Elofsson - H.O. Thulin 1NT Ö+1 4 -120 10/22
Ulla Hellqvist - Ann Christin Åxman Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl 3 S-2 2 -200 6/26
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3NT V= 8 -400 4/28
Anitha Lindgren - Monica Borg Lars-Göran Niklasson - Klas Bellander 3D N-2 K -500 2/30
Bibi Jönsson - Willy Landgren Simon Ekenberg - Jan Clementsson 3NTD S-4 3 -1100 0/32